Jump to content

Žvrljanje


Recommended Posts

Stoka nevaspitana, u Gulag logore bi ja sve to , sa familijom koja ih je takve vaspitala, naravno.

Caf-ov tramvaj je na slikama, sigurnosna kamera.

1480390_unistavanje_tramvaja_v.jpg

1480450_isarano_sediste_s.jpg

Edited by Никола В Савић

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Brate dulio to ti možda izgleda nebitno, ali za mene one koji nemaju poštovanja prema svom gradu ne treba ni tretirati kao gradjane grada. Po sto šibanja bi svakom ko na bilo koji način unakazi svoj grad i popiša se po običnim gradjanima što bi želeli da žive u malo lepšem i uredjenijem ambijentu jednog grada. Danas ove klinke ižvrljaju sedište, sutra bratori navijači polupaju unutrašnjost, prekosutra neki reper-umetnik udari svoji autentični potpis sprejom po karoseriji i onda će da bude dzaba smo krečili, i dzaba nove trandze. Ja nisam rodjeni beogradjanin, živim ovde manje od 5 godina, ali volim ovaj grad jako puno jer ima ogroman potencijal i mogućnosti da bude odličan i po meri čoveka, no dzaba kad stoka u njemu nema elementari osećaj za opšte dobro, što je stvar dubokog nevaspitanja i neobrazovnosti. I tu ne mislim samo na ove klinke, navijače i ostale dežurne krivce.

Edited by Никола В Савић

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Онда слободно оплети и по мени господине Никола, ми смо ко клинци крали цигаре из магацина, грађевински материјал са градилишта, сладоледе у проџи, а о ружењу града не смем ни да се јавим, хаустори, лифтови, поштански сандучићи... Једном смо и графит написали брате, контам да нас треба и бичевати пре него што нас пошаљете у изгнанство.

Сви су се родили стармали, свесни и паметни, ај пали. Он би људе у гулаг, ма јел тако матори. Ето иди редом по гајбама, шансе су ти да је сваки (сигурно чешће него сваки други) зрео за гулаг. Ево, крени овде од блокова, скуваћу ти кафу кад дођеш, а онда да ми објасниш како ћеш да ме тераш у гулаг. Помно ћу те саслушати и посветити ти сву моју пажњу.

Баш сам неваспитан, а богами и кева и ћале су ми стока сељачка која ме није научила манирима. Волимо да бијемо људе по улици и пљујемо на под, а за сапун нисмо чули такође. Ако сам нешто пропустио, ти вероватно знаш, па ћеш ме исправити. Судијо Дреде.

А Реки, онда и ја да цркнем, ја сам исто имо ермакс и то кад је био много више ха це него сад. Оно, није баш да водим превише здрав живот, али сам сигуран да ћу црћи после моје мајке, тако да јебига, шта да ти кажем. Али вероватно ћу да цркнем пре тебе, па ето, ако ти је за утеху...

ona 91 a sale 81 opa idemo!

Сале јебач!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Онда слободно оплети и по мени, ми смо ко клинци крали цигаре из магацина, грађевински материјал са градилишта, сладоледе у проџи, а о ружењу града не смем ни да се јавим, хаустори, лифтови, поштански сандучићи...

Сви су се родили стармали, свесни и паметни, ај пали

I mi smo ko klinci krali (čak smo i fiću jednog ''pozajmili'' sa 13 godina icon_smile_big.gif ), voleli da polomimo po koji prozor i napravimo kakav nered na javnim površinama, ali to sam radio najkasnije do moje 15, evenutalno 16 godine, čisto iz klinačkog besa i obesti, a ova starija ima jebenih 20 godina.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Аха, судија Дред је додао још једну вредност на табелу. Чек да се сетим кад сам ја последњи пут шкрабо нешто, па ако је било са 16, идем одмах у гулаг. А могу да обујем и најке, па да цркнем.

Ја нисам никад толико дивљао ко ти, Никола, чак ни са 13 година, не знам шта ћемо с тобом онда? Мислим, 13 година није 9 година. си вот ај дид дер?

едит:

сетио сам се, написао сам на тобогану хемијском име, презиме и датум, био пјан у четри ујутру са неким колегиницама па смо глумили децу и потписали се. То је било пре типа три године. Ја сам зрео не за гулаг него да ме силују међеди и кеву да ми задаве.

А ако кренем о ГСПу да причам, мислим да ћу попити бан због псовања иако овде може да се псује, дабогда им све батице и секице поломиле оне тач курце јебем им матер мртву да им јебем. Из мог џепа ће да иде поправка? Нека, ево идем да уплатим сто евра одмах, па опет да поломе.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Dobro dulio, vidim da si nekako lično previše primio ovo, pa neći da pričam dalje. Samo se nadam da ti je bar jasno šta me pogadja toliko, samo probaj malo da izadješ van tog dečko iz huda okvira da bi shvatio moju poentu. Ljudi što sami, što uz pomoć okoline, treba da krenu sa sazrevanjem i shvatanjem nekih stvari od svoje 15-16 godine, a to što kod nas to nije tako i što klinci, a bogme i dvadesetogodišnjaci, ostanu na istoj priči koja bi trebalo da se završi u ranom pubertetu, to je problem za jednu mnogo širu diskusiju.

Edited by Никола В Савић

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Нисам лично него брате толико си моћан са својим осудама да би човек помислио да ти је неко силово рибу, а теби одсеко прсте, па те теро да их поједеш. А ја кажем ко је без греха нека први баци камен. На шта добијем ''брате, дизао сам ја људе у ваздух, али сам имао 15 година, са 16 сам постао готивац, а она курва са дваес пише по басу''.

А за дечко из худа - рофл, ако употребљаваш тај идиом значи да уопште ниси сконтао о чему ја овде причам.

И не није нормално да неку лол рибу тераш у гулаг или јој желиш да цркне зато што шкраба по басу.

Стојим при свему што сам рекао, а ''дечко из худа'' је бедан аргументум ад хоминем који не служи ничему.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Radi se o jednoj mnogo većoj stvari nego što je škrabanje po basu, to mi je samo kap u moru onih stvari koje me drkaju, kada je sveopšta nebriga za javno dobor kod nas u pitanju. Od korumpiranih političara do bahatih klinki.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ej dulio, iste ovakve dronfulje male sam svojim očima gledao dok su žvrljale autolakom po maksiju, i kad im je neki deda prišao da im sere nešto oterali su ga u pičku materinu

ne pričam ja o jednom žvrljanju, niti stvarno želim da ona crkne, samo izražavam nezadovoljstvo prema ovoj pokvarenoj i deformisanoj generaciji koji tek treba da postanu ljudi

nemaju poštovanja ni prema čemu, verujem da je tebe neko uhvatio tada dok si bio klinac da žvrljaš da bi se postideo, što je prirodna reakcija valjda, e pa ove mutacije ne bi...

Link to comment
Share on other sites

Под један, те мутације су последица, а не узрок. Да не идемо опет у господар мува причу, нећемо се сложити.

Под два, што се тиче екстраполације, па лол, има много више елемената да се екстраполира да сам ја наци, него да је земља округла.

Под три, ја се нисам осврнуо на причу о друштву, вредностима, изгубљеним генерацијама, заглупљивању, сиромашности духа и нет-батица комуникације, све је то сасвим океј. Осврнуо сам се ''ох није ли то она шарала по басу'' моменат. Мислио сам да је то јасно. А сад шта ће ко да екстраполира, шта је Савке мислио и укључио у свој рант, то је пета прича.

Под четири, знао сам лика који није поштовао ништа, имо кечеве и ко зна шта, туко маторе људе кад је био клинац зато што је био зверина итд. много горе од чак и од најхардкорнијих садашњих ермакслија, па човек сада ради у Француској и прави је шмеџа.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Наравно, онако како би и мене санкционисали да ме ухвате да пишем по басу. Или сам ја Дулио па сам кул, пошто знате да сам нормалан, па се то другачије вреднује? Оно, та риба је генетски отпадак, а ако се нађемо ја и Лаки и напишемо нешто у лифту, онда даз нот компјут, шта?

инб4 не бисте ви писали по лифту

Мислим еј, па управо сам написао да сам се потписивао на тобогану пре пар година, па ништа, и даље причамо о десет година млађој риби која пише по басу? Ништа гулаг? Бар да се избичујем сам гајби?

Aha, znači treba x ljudi da trpi da neko postane ono šta treba da postane?

А шта ти је ово требало леба ти? Знаш шта и зашто сам написао.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Онда не знам шта да ти кажем. Ако ти је начин размишљања за одстрел, онда се запитај мало. Ти брате иначе би газио све за шта сматраш ти (ТИ as in Нео) да је неподобно. То је проблематичан став и не, није ствар мишљења.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nije nishta, nego ljudi iz poshtovanja nece da opletu po tebi, a ti pokushavash da kazhesh kako je totalno ok potpisivati se gde stignesh i sjebavati i ono malo novog shto imamo u ovoj zemlji? svakog koga vidim sa sprejem ili markerom bih na radnu akciju da peru i kreche zgrade, autobuse i sl. dok se ceo grad ne sija pa da vidish kako ce opet da pomisle da to urade

Link to comment
Share on other sites

nije isto kad si klinac i kad si mator

ja sam ko klinac grafitario, jos ima na nekim mestima u bgd mog potpisa :)

Naravno ja sam kul, a ove dve su retosi

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

my2c - žvrljati po basu je retardirano ali potpuno harmless tbh i kome to smeta ima veće probleme od toga.

Sa druge strane (pomenuto i dovedeno u vezu sa time, sa čime se ne slažem) uništavanje društvene svojine kao outlet za frustraciju je ozbiljan i praktičan problem koji direktno utiče na quality of life svih nas ali rešenja koja je ukratko opisao drug Savić nemaju nikakvog smisla ಠ_ರೃ

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

my2c - žvrljati po basu je retardirano ali potpuno harmless tbh i kome to smeta ima veće probleme od toga.

harmless? care to elaborate? niko nece umreti zbog toga ili shta? poenta je da gde god se okrenem vidim marker ili sprej, na stranu shto nam je grad do jaja prljav per-se jer smo stoka, moraju da se poseru i na nov novcijat tramvaj jebote

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...