Jump to content

Šta sa devizama i/ili štednjom, u svetlu propasti evra?


Recommended Posts

E, ko je beshe bankar ovde s rura, zaboravih! Imam onako.. opste laicko pitanje.

- Imam par soma evra u banci zaradjeno (u dinarima) na racunu. I tjale me nesto troluje, banke propadaju, evro kurac itd....

Zanima me koji je nekako.. najbolji oblik neke shtednje, ne mora da bude u banci. Kaze tjale da prebacim sve u svajcarske franke i tako da cuvam... pa reko da pitam neko ko je kompetentniji, ja sam noob za finansije.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

za sada, a to ce nastaviti da bude, najstabilniji je australijski dolar. franak je prejak, al bojim se da moze da posrne za eurom. pare u slamaricu, sve kontam da ce strane banke da se pokupe i zatvore prozore cim se nesto vece desi, tipa prsne evro u grckoj. nase banke su lol

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

franak je za sada pegovan za evro. najstabilnije su skandinavske valute i recimo singapurski dolar, ali je to teško ovde naći. neodgovoran je svako ko ti nešto savetuje sada, jer se malo toga zna. ja ne bih znao šta da radim sa svojim parama, da ih imam :D

Link to comment
Share on other sites

u svakom slučaju, najbolje je da proceniš kad ćeš trošiti te pare. ako je to relativno skoro (do godinu dana), više ćeš izgubiti na valutnim konverzijama nego što ćeš zaraditi na promenama kursa.

Link to comment
Share on other sites

emile, danska kruna, kao sto rece ivan, od evropskih valuta

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ељбуре, АУД или НОК, а најбоље тозла. што каже Иван, најбоље би било да видиш кад и на шта желиш да трошиш тај новац. банке ЈЕСУ у курцу, што је још горе, евро је у курцу и неизвесност је највећа од Другог светског рата на овамо.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Al ste splitovali.... nisam hteo namerno nov topik dotvaram, lol. Hvala na odgovorima u svakom slucaju... meni onako napamet prvo pao taj australijski dolar (valjda zbog tetke iz australije koja mi poslednjih 20 godina dolazi tu i tamo u goste, i uvek bez izuzetka mi da 20 dolara, nezavisno od toga kolko godina imao.... fazon.. ZA CHOKOLADU! :)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

неће ЕУР да јача зато што избаце Грчку... радиће се о мањој валути са перспективом даљег смањивања... вредност ЕУР се заснивала на ЕМУ. када ЕМУ почне да се смањује и ЕУР ће.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

A ti bi hteo da akumuliraš pare pa da budeš finansijski nezavisan, nema više toga, to je ukinuto :tf:

Znaci na kraju, najbolje imati leba da ga prodajes za zlato? :tf:

Najbolje je imati oružja kao za fallout scenario i nešto malo razumno odbranjive zemlje negde u brdima :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Dugo sam razmishljao o ovom problemu i doshao do jednostavnog zakljuchka - sve valute su sranje, realno. Dobro je investirati u delatnosti koje daju dobru kintu, ali to je jako rizichno. Josh jedna dobra stvar su nekretnine. Ili jednostavno troshiti pare na to shto volish, jebem li ga, jednom se zivi.

Mislim da cu od sledece godine krenuti da jurim nekretnine, ako bude bilo kinte. Ako ne bude toliko kinte, bice kao i sada - gadgeti, kola, putovanja. Razmishljam da uzmem josh jedna kola kojima bih se vozio na posao, a Mondeo bih vozio kada imam neke sastanke sa budzama i kada idem sa familijom za vikend negde ili na neki duzi put.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ељбуре, АУД или НОК, а најбоље тозла. што каже Иван, најбоље би било да видиш кад и на шта желиш да трошиш тај новац. банке ЈЕСУ у курцу, што је још горе, евро је у курцу и неизвесност је највећа од Другог светског рата на овамо.

po mom laickom misljenju tozla je precenjeno, verujem da ce pasti za 5-10 god kad se stvari malo stabilizuju

takodje, obveznice prezaduzenih zemalja sad kad krene pizdarija, su takodje nesto vredno razmatranja.. no da, to ima mnogo veze s tim kad planiras da trosis

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije precenjeno. I dalje je najbolje za stednju na duzi rok. Najbolje u smislu najsigurnije jer ne znas sta ce biti sutra sa valutama, a zlato ce uvek vredeti, 10% manje mozda ali jebiga, vredece dok eur mozda nece postojati za 20 godina.

Pitanje je samo za sta planiras da stedis, za unuke ili za auto.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...