Jump to content

Frustracija


Recommended Posts

U poslednjih nekoliko dana imam nenormalne probleme sa SBB internetom. Pocelo je tako sto je net zakucavao na 5 minuta u 1h sto i nije strasno, da ne igram sc2. Ali ok, 1 disc u 1 danu nije problem. Medjutim, u zadnje vreme net mi puca na tacno 1 minut (dovoljno da lik doceka 60 sek i da me dropuje jer svi prodaju kevu za win) i to se desava jednom u 5 do 10 minuta. Ne mogu da opisem kolicinu psovki koju sam uputio tehnickoj podrsci SBB-a koji me uverava da je sa netom sve u redu i posle 6te ekipe koje su navodno poslali a 1 samo je dosla, "popravili su" tako sto su promdrali koaksilajni kabal i rekli da je u pitanju JEBENI crep koji mi navodno pomera taj kabal i kvari signal. Znaci da li misle da su ljudi toliki retardi. Ok, pomeren crep, isto je. Sad kad zovem vecito sam 19ti po redu verovatno nece ni da se jave kad vide moj fixni a i bas me briga. Bottom line je da sam sa ranka 40 u masteru spao u diamond za samo nekoliko dana mucnih lossova od ljudi/retarda koji idu 6 gate/6pool/2port banshee bez cloaka iz partije u partiju i disk se desi ili kad im pobijem sve, ili kad im uletim u bazu sa 60 lingi/20 muta, medjutim niko nece da izadje jer im je lakse da sacekaju da se pojavi otkucavanje i napisu genijalnu poruku "wehwugwhieugwhguwhg812593853895utjd" a nekad i "gg,g,gg,g,g,g,g,g,g,23,42,34,23,4" da bi me diskonektovali. Dok pisem ovaj topic jedno 16x mi se menjalo "Cabble is unplugged", "Quequeing network connections", "Your internet is now connected at 100.00 Mb". Pored toga da ne pominjem da ne mogu da skinem pesmu ni film jer zakuca na 40,60,80%. Gledanje streama je samo san. Bavim se budalastinama kao sto su "ucitaj 105 strana za ovaj minut dok radi net da kad nestane mogu da ih iscitam do sledeceg talasa", itd. No da ne tupim vise :

Evo mog match historyja http://eu.battle.net/sc2/en/profile/2453504/1/ZeRoX/matches

Od svih ovih partija bilo je 7,8 koje sam odigrao do kraja max 10! Ovde se i ne vidi ceo m history od kad me net ujebava. A vecina tih normalnih partija je odigrana od 2 do 3,4 ujutru jer tad ne puca na 5 nego na pola h. Uglavnom ovaj rage me je naterao da uzmem ADSL ma koliko bio skuplji i ma koliko manje protoka dobio jer ovih 3 Mbita K****U ne vredi.

Zanima me koji net vi imate i koji je adsl najbolji/najpovoljniji.A ovaj modem cu im vratiti u delicima sa velikim uzivanjem. Znaci pre bih kupio majicu od kineza nego bilo sta vise od SBB-a. I neka svima koji razmatraju kablovski net kod njih ovo bude za nauk.

~~

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam pre mesec dana presao na SBB sa EUnet-a i za manje pare imam duplo brzi internet. Ne mogu da se pozalim, za sad radi sve perfektno i mogu da gledam 1080p stream :D

Znas sta je moguce? Posto je to kablovska mozda su ti neki kablovi napolju i usled loseg vremena jebava se konekcija. To recimo ima moj drug...kad pada sneg ili kisa on nema net :D

Link to comment
Share on other sites

Ortak radi u jednom od provajdera i kaze mi da svi provajderi imaju crne rupe,tj delove grada gde net lose radi.Konkretno za njegovu firmu kaze da je Vozdovac,narocito BJerkovic najproblematicniji.Moze biti da je do mesta gde zivis?Probaj neki adsl,ja sam na eunetu i nemam problema.Raspitaj se sta ti je najpovoljnije i na koga ljudi najmanje kukaju.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

po tvojim recima moguce da je kabal, ali opet, nije mi jasno zasto ne kuca "normalno" posle 3am... anyway ja sam na eunet i imam 4mb/356kb za 1400din ali to je zato sto sam ja neki dugogodisnji korisnik or smth... ali ipak preporucujem eunet, stabilan je, sto je dovoljno za sc2... u svakom slucaju raspitaj se. Znam tipa da eunet ne trazi podpisivanje nekog ugovora pa vredi probati :)

Link to comment
Share on other sites

pre 3 dana je sbb imao velikih problema kad je ujedno i nestalo struje u jednom delu senjaka,mislim da je bio neki kvar ako se dobro secam.mozda idalje imaju probleme sa time?ili je mozda do tebe?

aj sad kad vec pricamo o netu XD ja gubim partije jer mi se adsl beocity konstantno dcuje.na routeru ugase se lampice DSL i Internet i onda se upale,pa internet crveno,pa se rekonektuje i radi solidno do sledeceg dc-a. (solidno znaci da ne mogu da gledam jebeni stream kako valja sa 16 mbit down (realnih 11-12) dok sa 6mbit sbb kablovska radi i 1080 savrseno))

da li ovo moze biti do routera ili je definitivno do beocity-a i kako da saznam? :P

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih nekoliko dana imam nenormalne probleme sa SBB internetom. Pocelo je tako sto je net zakucavao na 5 minuta u 1h sto i nije strasno, da ne igram sc2. Ali ok, 1 disc u 1 danu nije problem. Medjutim, u zadnje vreme net mi puca na tacno 1 minut (dovoljno da lik doceka 60 sek i da me dropuje jer svi prodaju kevu za win) i to se desava jednom u 5 do 10 minuta. Ne mogu da opisem kolicinu psovki koju sam uputio tehnickoj podrsci SBB-a koji me uverava da je sa netom sve u redu i posle 6te ekipe koje su navodno poslali a 1 samo je dosla, "popravili su" tako sto su promdrali koaksilajni kabal i rekli da je u pitanju JEBENI crep koji mi navodno pomera taj kabal i kvari signal. Znaci da li misle da su ljudi toliki retardi. Ok, pomeren crep, isto je. Sad kad zovem vecito sam 19ti po redu verovatno nece ni da se jave kad vide moj fixni a i bas me briga. Bottom line je da sam sa ranka 40 u masteru spao u diamond za samo nekoliko dana mucnih lossova od ljudi/retarda koji idu 6 gate/6pool/2port banshee bez cloaka iz partije u partiju i disk se desi ili kad im pobijem sve, ili kad im uletim u bazu sa 60 lingi/20 muta, medjutim niko nece da izadje jer im je lakse da sacekaju da se pojavi otkucavanje i napisu genijalnu poruku "wehwugwhieugwhguwhg812593853895utjd" a nekad i "gg,g,gg,g,g,g,g,g,g,23,42,34,23,4" da bi me diskonektovali. Dok pisem ovaj topic jedno 16x mi se menjalo "Cabble is unplugged", "Quequeing network connections", "Your internet is now connected at 100.00 Mb". Pored toga da ne pominjem da ne mogu da skinem pesmu ni film jer zakuca na 40,60,80%. Gledanje streama je samo san. Bavim se budalastinama kao sto su "ucitaj 105 strana za ovaj minut dok radi net da kad nestane mogu da ih iscitam do sledeceg talasa", itd. No da ne tupim vise :

Evo mog match historyja http://eu.battle.net/sc2/en/profile/2453504/1/ZeRoX/matches

Od svih ovih partija bilo je 7,8 koje sam odigrao do kraja max 10! Ovde se i ne vidi ceo m history od kad me net ujebava. A vecina tih normalnih partija je odigrana od 2 do 3,4 ujutru jer tad ne puca na 5 nego na pola h. Uglavnom ovaj rage me je naterao da uzmem ADSL ma koliko bio skuplji i ma koliko manje protoka dobio jer ovih 3 Mbita K****U ne vredi.

Zanima me koji net vi imate i koji je adsl najbolji/najpovoljniji.A ovaj modem cu im vratiti u delicima sa velikim uzivanjem. Znaci pre bih kupio majicu od kineza nego bilo sta vise od SBB-a. I neka svima koji razmatraju kablovski net kod njih ovo bude za nauk.

Zekyy... tebratime.. ja sam na Telekom ADSL 4 mbit placam 1400 ili 1600 discova uopste nemam download mi je 400kb konstantno jedino je bilo frke ovih dana bio je los net malo mi je spajkovalo inache ostalo je uvek sve ok, + to da sam uzeo kao student taj paket 3 meseca mi je free pa tek posle placam. Mislim to je EPIC da epichnije ne moze biti sad pogledaj
Link to comment
Share on other sites

To da nikad ne radi kako treba ne mogu nikako da se slozhim. SBB je ranije imao puno problema sa vezom u Beogradu. Ali to je bilo davno. Sad retko kad imaju prekide. A da su dzhiberi dzhiberi su. A shto reche Dread proveri da nije do tebe jer to shto ti pishe sigurno nije do njih.

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja prosto ne znam o cemu prica covek na ovom topiku. Meni uglavnom radi super sbb, ponekad baguje ali u podrsci lepo i kulturno sve provere i kazu kako je i svaki put kad je bio potreban dolazak ekipe dolazili su, a to je bilo sigurno jedno 3-4 puta u 2-3 godine i to nekoliko puta zbog problema kod moje instalacije kuci.

Jel ti modem zakacen na prvom racvanju sbb kabla? Ja sam imao gubitke jer sam imao dva splitera pre modema koji su sjebavali signal. Stavio sam modem da bude na prvom spliteru na ulazu u kucu i to je to, od tad radi ekstra.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Shvatili ste me pogresno. Kazem da MENI sbb ne radi nikako a ne generalno. Citao sam od danas kad su mi povratili net da je sbb nekome majka a nekome maceha kako kazu ljudi. Svakako da je za odnos cena/kvalitet SBB bolji od adsla, takoreci u oba. Ali postoje neki ljudi koji me kapiraju, tj koje sbb zajebava u toj meri da zele da uzmu adsl. Jednostavno. Imam sbb 5 godina otp. Svakih 2,3 meseca mi se desi neko sranje u smislu da ili je crkao modem, ili je cvoriste "puklo", ili su smetnje itd. Dakle muka mi je vise od toga i zato sam pokrenuo topic. Kako cujem Adsl ima stabilnu konekciju koja pukne 1 u godinu dana (po recima mojih komsija iz kraja) i zato razmatram to. Postoji jedan topic na elitesecurity forumu o tome koji net uzeti-kazu ljudi prosto-kome sbb lepo radi ne treba menjati ali koga zajebava (kao mene npr) treba da zameniti odmah. Neko gore je pomenuo da postoje crne rupe svakog provajdera, da to sam i ja cuo. A sbb-ova je BJerkovic i Dusanovac bas tu gde ja spadam. Eto valjda sam pojasnio malo. Vama kojima radi - blago ali meni je sbb uzas.

~~

Link to comment
Share on other sites

au velikanima srpske wc3 scene Sharkyju i Zeroxu ne radi net, bliži se smak sveta, vidim ja!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...