Jump to content

koji TV kupiti?


FATA

Recommended Posts

hajde da upotrebimo logiku. zakrivljeni televizori imaju jednu tačku (nazovimo je fokus) iz koje ih je idealno gledati, dok je iz svake druge pozicije slika lošija nego na ravnom tv-u istih karakteristika. dakle, ako potencijalni kupac namerava da postavi fotelju u fokus koji je ranije izračunao koristeći euklidsku geometriju, te da uvek bude jedini koji gleda tv i pritom mu je ok da se ne pomera iz fokusa (znači nema dubljeg zavaljivanja, dizanja nogu na sto, zavaljivanja levo ili desno), zakrivljeni televizor je prava stvar za njega. za ostalih 100% čovečanstva, zakrivljeni televizori treba da nestanu sa sve 3D-om i nutribuletom.

S obzirom da sam nedavno imao istu dilemu, slazem se sa Ivanom. Jedina "prednost" koju zakrivljeni tv ima je "fensi" izgled. S obzirom da su skuplji od regularnih televizora istih karakteristika, mozda mozes da uzmes neki bolji standardni model za iste novce.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skoro kupovao TV i nisam uspeo da razumem kako su zamislili da generalno proguraju taj koncept zakrivljenih televizora? Sirijusli, smatram da je to samo eksperiment da vide koliko daleko mogu ići ljudima u novčanik nizašta. I sad gledam ja u radnji, spojili su jedan do drugog 3 zakrivljena tv-a da formiraju neki mali luk i kao "budućnost je stigla!"…? Kako sam kupovao TV od nekih 40", videh da ima zakrivljenih modela kolko oćeš i u toj veličini, potpuna bespoentnost. :) Isto kao i 4K u toj veličini, a sad ih stvarno ima sve više i više takvih. 

Uzeh na kraju oooodličan LG 43" full HD sa webOS 2.0, vrlo sam zadovoljan pa eto preporuka ako neko kupuje ovih dana!

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Meni je prvobitna ideja bila da uzmem 40" pa sam onda razmisljao da rizikujem i uzmem 42".... na kraju sam kupio LG 47" i posle manje od 5 dana se pokajao sto nisam uzeo 50"+. Moj savet ti je da biras sto vecu dijagonalu za sumu koju imas, ma koliko ti to mozda izgledalo kao overkill, nije.

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

ne dirajte mi brata SATANA !

nije mi bitno sto je zakrivljen televizor, zato sam vas i pitao dal ima neke veze , neko rece da mu bolji uglovi za gledanje itd. 

fora je sto za isti novac mogu da dobijem 10" veci tv, do duse sto neka prodavacica pre neko vece rece vi muskarci imate kompleks od velicine ... ja joj reko upravu si kako ko , ona malo pocrvene i rece bolje da se drzimo televizora :p

a i jako mi je bitno da znam sta uzimam zbog police(i apsorbera za hifi sistem. koji moraju biti iza zvucnika na istom zidu), jer sam limitiran velicinom zida 5m x 4m i moram u milimetar da uklopim policu za tv , mozda na kraju i odjebem tv, jer ga ja uopste i ne koristim , hi fi ce mi biti i vise nego dovoljan. videcemo. hvala na info :)

 

 

  • Upvote (+1) 1

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To zapravo ne deluje više kao toliko visoka cena za Ultra HD ekran - sad je muka samo skidati sve te 4K sadržaje sa interneta, ali pored toga, gg. I naravno dovoljno jak komp da povežeš na ekran pa cepaš u 4K, šteta da se "baci" :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

To zapravo ne deluje više kao toliko visoka cena za Ultra HD ekran - sad je muka samo skidati sve te 4K sadržaje sa interneta, ali pored toga, gg. I naravno dovoljno jak komp da povežeš na ekran pa cepaš u 4K, šteta da se "baci" :)

Pa, to je veca cena nego sto sam ja platio 4K LG pre 2 godine, ista dijagonala... ustvari, ovo je skoro isti tv, samo promenise oznaku.

Doduse, nisam kupovao u winwin.

 

LG TVi koriste webOS, retko ko koristi Android (samo Sony od zvucnijih marki).

Edited by Mawtchie
Link to comment
Share on other sites

gledao sam 1 sony 50 incha ali me ne privlaci android uopste a i morao bih onda da ga okacim na zid :),nisam ga ni ja u win winu platio,platio u emmy a oni me poslali u win win kojima nije bas pravo jer sam ga uzeo nesto jeftinije kod ovih ali ocigledno da svi zajedno saradjuju,ne znam koja je fora i razlika u tim cenama koje se krecu od 76 k pa sve do 100 k

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mawtchie said:

Pa, to je veca cena nego sto sam ja platio 4K LG pre 2 godine, ista dijagonala... ustvari, ovo je skoro isti tv, samo promenise oznaku.

Doduse, nisam kupovao u winwin.

 

LG TVi koriste webOS, retko ko koristi Android (samo Sony od zvucnijih marki).

videh da tek poneko koristi android, ali vidim i da ih se sve više priključuje, ono, bukvalno kao da imaš veliki tablet na zidu :) google play store, igre, aplikacije ...

doduše tek sad videh da je 43" to stvarno nije puno, onda možda i nije baš povoljno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mohr said:

gledao sam 1 sony 50 incha ali me ne privlaci android uopste a i morao bih onda da ga okacim na zid :),nisam ga ni ja u win winu platio,platio u emmy a oni me poslali u win win kojima nije bas pravo jer sam ga uzeo nesto jeftinije kod ovih ali ocigledno da svi zajedno saradjuju,ne znam koja je fora i razlika u tim cenama koje se krecu od 76 k pa sve do 100 k

Emmi shop i winwin su ista firma, stim što je emmi kao jeftiniji, baš da bi ti ovako imao osećaj da si bolje prošao

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mohr said:

s tim sto gledajuci cene,tehnomanija,tehnomedia,gigatron itd,svuda je 90 k minimum,winwin u kome sam na kraju pokupio tv je spojen sa home centrom i tu ima neka saradnja,ko ce ga znati :)

nisam imao pojma da je winwin spojen sa home centrom, ali imajući u vidu da je homecentar promenio ime u home+ ili tako nešto, ne bi me čudilo da ima sad istog vlasnika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...