Jump to content

koji TV kupiti?


FATA

Recommended Posts

kao sto naslov kaze treba mi pomoc pri odabiru, pa rekoh koga da pitam ako ne rur drugare! LCD, LED, PLAZMA ? budzet je izmedju 600 i 800e, naravno ako moze da se uzme dobar TV za 600e onda je to prednost, a ako ne onda sam spreman da odvojim i 800e!

koje vi imate i koja tehnologija je bolja i zbog cega? poz!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Panasonic plazma all the way - isto sam bio pred izborom dal' da uzmem LED LCD ili plazmu. Onda sam pogledao kako izgledaju boje na jednom i na drugom i reshio da je plazma moj izbor. Crna je na plazmi crna (a ne siva), kontrast nije ubitachan, ali je zato realan, a opshta "dubina" boja je mnogo prijatnija i realnija nego na LCD-u. Da ne pricham da Panasonic plazme podrzavaju THX sertifikat za sliku.

edit: imash na benchmark.rs sajtu testove plazmi i LED/LCD televizora pa overi. Mislim da bi ti ovako neshto bilo taman - http://www.technomarket.rs/product_detail.php?product_id=09070417

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

U nekom topiku od pre mozda pola god ubedjivali ste dvinija (cini mi se?) da je LCD>Plazma.

Posto sam i sam sad upao u dilemu ne znam sta da pazarim. Do pre par dana merkao sam neki LCD LED za 700e na akciji u Nemackoj, 400Hz osvezenje, quadro-nesto, koza i klima blahblah, sve u svemu savrseno fluidna slika i cista slika. Mozda boje sljaste malo vise nego sto bi bilo pozeljno ali sem toga bez nekih vecih zamerki.

Sad, ja bih taj LCD mogao preko firme kupiti na kredit bez poreza i dodatnih troskova, da li ciljati na njega ili pak da pogledam neke Plazme?

infidel

Link to comment
Share on other sites

igor drug matsushita electronicsa! sta si bese uzeo, jel vieru?

da

meni je slika ledovima koje sam gledao bila prejasna, ne znam kako da objasnim, ali nije mi prijala

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Najbolje boje provereno daje LED tehnologija, ako hoces ostrinu onda zaboravi na HD Ready modele. LG generalno gledano daje najbolju sliku ako koristis analognu kablovsku, ima neke zajebane matematicke seme za korekciju i poboljsanje slike. Veliki broj LG modela ima ugradjen softverski plejer, znaci samo bocnes HDD i uzivas u .mkv filmovima... Dakle predlazem EI Nish, model nebitan :fp:

Link to comment
Share on other sites

Ajmo opet, plusevi i minusi obe tehnologije:

LED LCD:

+ Dobre boje, dobra bela i crna (crna jako dobra samo na najskupljim modelima)

+ Tanak i malo troshi

+ nema burn-in-a

+ najnovija tehnologija

- dosta skuplji od plazme iste velichine

- obichno loshije boje na jeftinijim modelima nego kod plazme

- chesto slika izgleda washed out zato shto ima manje gradacija boje nego na plazmi

- uglovi gledanja nisu idealni, tj. uvek ce postojati ugao pod kojim se menjaju boje

Plazma:

+ dobre boje, pogotovo crna poshto nema pozadinskog svetla

+ jeftiniji za vece dijagonale

+ uglovi gledanja su praktichno idealni

+ bolji odziv od LCDa, tj. bolje izgledaju brzi pokreti

- burn-in, iako u poslednjim generacijama to reshavaju u vecini sluchajeva

- velika potroshnja u odnosu na LED (obichno oko 300W za 42")

- uvek "deblji" u odnosu na LED

- nekim modelima nedostaju detalji u belom spektru boja

Eto...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ove od 50" su sranje jer imaju rezoluciju od samo 1024x768, shto znachi da su u pitanju stariji/loshiji paneli.

Ove od 42" su dobre, a shto se Panasonic serija tiche, to stoji ovako - Z je ultratanak ekran (za plazmu), V je za multimediju, G za home theatre, a S za igranje. Serija S ima manji kontrast od V i G serije (30000:1 u odnosu na 40000:1), a serija U je budzetna serija bez svakavih dodataka tipa Intelligent Frame Creation Technology (koji je realno debilan poshto ne moze da navata brze pokrete i doda frejmove pravilno u 50% sluchaja), a serija C je dno :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

OK, sad sam procitao da je C serija dno, ali cu ipak da pitam.

PANASONIC Viera TX-L32C20E Plasma DVB TV vs SAMSUNG UE32D5000 LED DVB TV

Za igre, serije, filmove i sport. Znaci neki balans mi treba, da nema nekog preteranog blura kod pokretnih stvari, a opet da su boje ok kad gledam neki HD. I nisam neka cepidlaka da primecujem sve te gluposti. Ili preporucite neku bolju plazmu za ~500 evra, mora da bude 32 ili eventualno 37 inca, jer nema poente da uzimam vecu za moju sobu.

Link to comment
Share on other sites

Za velichinu ispod 42", samo LCD/LED TV - plazme u velichinama od 32" i 37" su [xx(]

Ovaj Samsung u principu nije losh za tvoje potrebe.

Jedno upozorenje - ako zelite da gledate televiziju na HD ekranu, spremite se za mega loshu sliku! Nijedan od ovih televizora nije pravljen za SD muljavu sliku sa nashih televizija.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

A da uzmem onda neki 720p LED? Da li moze da se nadje "kvalitetniji" LED od 32 inca za slicne pare ako je 1366x768 a ne 1920x1080 ? Ili, jos bolje, jeftiniji? Posto ionako sve serije/filmove skidam u 720p, za igre (fifa, nba itd) kapiram da mi ne treba full hd, a nemam pojma kako ce nasa kablovska izgledati bilo na jednom bilo na drugom.

Koliko ovo razmisljanje menja kupovina PS3 i uzimanje SBB-ovog HD DVR sa HD kanalima?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...