Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Ja sam bila veomaaaa zadovoljna neksusima, N5 i N5x. Pa sam godinu dana nosila iphone se, paa prešla na p20 pro i evo prošlo 3god. Motorolu, a ni Samsung nisam nikada imala. Ono neko vreme samsung s2, tada sam uzela htc sensation. 

Ne igram igrice, ali mi je bitna kamera i naravno baterija. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, rbds said:

Ja sam bila veomaaaa zadovoljna neksusima, N5 i N5x. Pa sam godinu dana nosila iphone se, paa prešla na p20 pro i evo prošlo 3god. Motorolu, a ni Samsung nisam nikada imala. Ono neko vreme samsung s2, tada sam uzela htc sensation. 

Ne igram igrice, ali mi je bitna kamera i naravno baterija. 

onda možda ne ipak iphone :)) ne znam dal vredi samsung dok se ne navikneš na UI i to, mada toliko si izmenjala telefona da možda nije ni toliki problem :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Ja sam dosta "razočaran" kako se Motorola ponaša posle nekog vremena. Imam nekoliko Motorola (One, One Vision, i još neka) i sve su Android One, stock drnde-mrnde, međutim bukvalno posle godinu dana su krenule da se raspadaju kao najgori kinezi neki. 

Ajd možda su to sredili kasnije i-ili na jačim modelima, mada su ovi bili kao "srednje jaki" kad su se pojavili.

ja bas imam suprotno iskustvo, nekih 10ak godina uzimam motorole, ta one vision mi zadnja i radi odlicno eo nakon 2 god, kao i prethodne

kada budem menjao verovatno cu ovaj sto santa spominje, vidim da je uglavnom nahvaljen

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mladenq said:

ja bas imam suprotno iskustvo, nekih 10ak godina uzimam motorole, ta one vision mi zadnja i radi odlicno eo nakon 2 god, kao i prethodne

kada budem menjao verovatno cu ovaj sto santa spominje, vidim da je uglavnom nahvaljen

pa ja jedino ako nisam svoja baba pa instalirao viruse 🙂 ono bukvalno telefoni nemaju ništa sem 10 standardnih appova ... 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky said:

pa ja jedino ako nisam svoja baba pa instalirao viruse 🙂 ono bukvalno telefoni nemaju ništa sem 10 standardnih appova ... 🙂 

Ne znam, ja sam uvek morao da brišem +10 app sa Huawei Xiaomi telefona

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, rbds said:

Ne igram igrice, ali mi je bitna kamera i naravno baterija. 

Pa ako su ovo dva kriterijuma, ja stvarno ne vidim bolji izbor od iphone, posto pare nisu problem.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

sta ce ti vise koj k :d, ima sve sto treba plus ovih nekih par moto korisnih zajebancija, taman!

pa zato i kažem - uz 10 standard aplikacija, radi duplo sporije nego kad je kupljen, a i resetovan je i sve. 

ono klikneš na google maps treba par sec da otvori itd.

tako i ovaj drugi.

2 minutes ago, f4ts0 said:

Pa ako su ovo dva kriterijuma, ja stvarno ne vidim bolji izbor od iphone, posto pare nisu problem.

možda tu ipak baterija nije baš na nivou ovih nekih flagship androida, mada nisam skoro upoređivao, ne znam koliko ovi novi iphone "izvlače", ne mislim na pro max nego standard 13icu npr.

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma onda, bice da je kako se kome zalomi, ili ti stvarno jesi tvoja baba!

na ovom one vision bas imam tonu sranja appova, od kojih 90% ne koristim, i bukv pojednako brzo radi kao i kad sam ga kupio, ni sek ne zabada

pre njega imao g6 plus, doduse krace, god i nesto, nije usporavao

u sustini, krajnje pozitivna iskustva imam sa motorolinim mid range telefonima

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

pa zato i kažem - uz 10 standard aplikacija, radi duplo sporije nego kad je kupljen, a i resetovan je i sve. 

ono klikneš na google maps treba par sec da otvori itd.

tako i ovaj drugi.

možda tu ipak baterija nije baš na nivou ovih nekih flagship androida, mada nisam skoro upoređivao, ne znam koliko ovi novi iphone "izvlače", ne mislim na pro max nego standard 13icu npr.

bolja je baterija sigurno, jer imaš hardverski manje zahtevan telefon, i bolje opmitizovan. 13 Pro mi lagano izvuče preko celog dana, i tek negde stavim telefon na 20% na punjač sledećeg dana oko dva popodne, a screen time mi je oko 5h dnevno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mladenq said:

nemam pojma onda, bice da je kako se kome zalomi, ili ti stvarno jesi tvoja baba!

na ovom one vision bas imam tonu sranja appova, od kojih 90% ne koristim, i bukv pojednako brzo radi kao i kad sam ga kupio, ni sek ne zabada

pre njega imao g6 plus, doduse krace, god i nesto, nije usporavao

u sustini, krajnje pozitivna iskustva imam sa motorolinim mid range telefonima

pa ništa, sad ću još jednom da ga ubijem od nule baš da vidim. dosta mi je tragično, još je i sekundarni telefon znači ni ne koristi se toliko.

5 hours ago, Highl1 said:

bolja je baterija sigurno, jer imaš hardverski manje zahtevan telefon, i bolje opmitizovan. 13 Pro mi lagano izvuče preko celog dana, i tek negde stavim telefon na 20% na punjač sledećeg dana oko dva popodne, a screen time mi je oko 5h dnevno

a pa dobro, to je onda dramatično bolje nego moj XS, znam da kad sam negde na putu pa kao više fotkam vrlo lako dođe do toga da već na pola dana ili tri četvrt dana bude pri kraju. Ovako uz standardno korišćenje (+airpods +watch) bude na oko 15% pred kraj dana, tj. oko ponoći. Ali na putu uz to fotkanje + GPS ne izgura preko pola dana. Ne igram igre na telefonu znači 99% gmail, mail, slack, discord i tako ta ekipa.

ne znam kako se ponašaju androidi sa više fotkanja što je Mari očigledno bitno u celoj priči. 

Link to comment
Share on other sites

bitno je sto se, osim par skupih modela, androidi ocajno ponasaju sa fotkanjem.

Ja imam uzmi brt shaomi, mi a2 lite, i telefon je bombona (samo da je malkice manji), sve mi radi super brzo, baterija lagano 20h, ali te fotke su toliko tuzne da bi odavno imao iphone 12/13 mini da nisam cemer.

Ni ostali androidi ne prave nista narocito bolje slike, dok se ne dodirne neka cena 600+ eura, bar kolko sam video.
Tuga

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ako je top model npr  ~1100-1200 eur,  nekako 600 eur je  neka srednja klasa za mob u poslednje vreme

ja ne znam sta bih posle p30pro, prosto taj odnos kvaliteta u svakom smislu i cene nece biti nikad vise

ugovor istice sa mesec-dva, vidim ovaj Samsung s21+ ima bolju bateriju nekih 15% sto je za mene omg na vec postojecu vrh bateriju

realno nemam pojma nikad nisam koristio samsung, i google me opasno smorio sa odstranjivanjem huaweia iz price  jer su mi i p20pro i p30pro bili sjajni modeli od pocetka do kraja koriscenja po svakom aspektu... bukvalno nisam imao nikakvu zamerku na proizvod, a to je bas retkost ovih dana  

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

ako je top model npr  ~1100-1200 eur,  nekako 600 eur je  neka srednja klasa za mob u poslednje vreme

ja ne znam sta bih posle p30pro, prosto taj odnos kvaliteta u svakom smislu i cene nece biti nikad vise

ugovor istice sa mesec-dva, vidim ovaj Samsung s21+ ima bolju bateriju nekih 15% sto je za mene omg na vec postojecu vrh bateriju

realno nemam pojma nikad nisam koristio samsung, i google me opasno smorio sa odstranjivanjem huaweia iz price  jer su mi i p20pro i p30pro bili sjajni modeli od pocetka do kraja koriscenja po svakom aspektu... bukvalno nisam imao nikakvu zamerku na proizvod, a to je bas retkost ovih dana  

brate mili, top model 1200e, neverovatno dokle je to došlo kad gledaš ovako, sa nekih 500e za "top modele" pre x godina do 1200e ... 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

pa ništa, sad ću još jednom da ga ubijem od nule baš da vidim. dosta mi je tragično, još je i sekundarni telefon znači ni ne koristi se toliko.

a pa dobro, to je onda dramatično bolje nego moj XS, znam da kad sam negde na putu pa kao više fotkam vrlo lako dođe do toga da već na pola dana ili tri četvrt dana bude pri kraju. Ovako uz standardno korišćenje (+airpods +watch) bude na oko 15% pred kraj dana, tj. oko ponoći. Ali na putu uz to fotkanje + GPS ne izgura preko pola dana. Ne igram igre na telefonu znači 99% gmail, mail, slack, discord i tako ta ekipa.

ne znam kako se ponašaju androidi sa više fotkanja što je Mari očigledno bitno u celoj priči. 

Al koliko ti je star Xs? Ja sam upravo Xs zamenio za 13 pro, ali mi je Xs bio star skoro pune tri godine (kupljen krajem oktobra 2018) i kapacitet baterije u settingsu je bio negde oko 85%, i ono, knap da izdrži jedan dan, uz manje korišćenja i bez toga da povežem airpodse ili npr gledam neki video sat-dva. Takodje, 13 pro ima bateriju najvećeg kapaciteta kod iPhonea do sad, mada cenim i da mora, jer imaš brži CPU, više RAMa, 120 Hz ekran (iako kao on treba da štedi bateriju menjanjem osvežavanja) i sl, al opet cenim da kad mu padne kapacitet baterije za godinu dve, da će biti knap 🙂

5 minutes ago, Lucky said:

brate mili, top model 1200e, neverovatno dokle je to došlo kad gledaš ovako, sa nekih 500e za "top modele" pre x godina do 1200e ... 

Koliko ti je bio gaming desktop pre par godina, koliko sad, koliko automobil, laptop, etc 🙂 sve cene gde iole imaju ikakvi čipovi, senzori etc su otišle u kurac

1 hour ago, killYg0r said:

izbor se prilicno srozao

Android prica je Samsung ili Xiaomi, ako vam nije glupo da vas prozivaju za njih + da vozite skodu

ili najnoviji Iphone pa da budete homoseksualci

Nadam se da sam pomogao

drago nam je da si odrastao, kili

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Highl1 said:

Al koliko ti je star Xs? Ja sam upravo Xs zamenio za 13 pro, ali mi je Xs bio star skoro pune tri godine (kupljen krajem oktobra 2018) i kapacitet baterije u settingsu je bio negde oko 85%, i ono, knap da izdrži jedan dan, uz manje korišćenja i bez toga da povežem airpodse ili npr gledam neki video sat-dva. Takodje, 13 pro ima bateriju najvećeg kapaciteta kod iPhonea do sad, mada cenim i da mora, jer imaš brži CPU, više RAMa, 120 Hz ekran (iako kao on treba da štedi bateriju menjanjem osvežavanja) i sl, al opet cenim da kad mu padne kapacitet baterije za godinu dve, da će biti knap 🙂

health mi je na 90%, a kupio sam ga ja mislim februara 2019 godine tj. 99% sam siguran da je tad. 

day-to-day izdrži on, vrlo retko se desi da se neki app zabaguje u background pa krene da srče pa reset pomogne, ali ono standardni poslovni dan bude na tih 15-20% na kraju dana (od 6 ujutru je van chargera do tih eto nekih 23-00h, ne dopunjujem ga tokom dana) ali kad je aktivniji GPS, fotke ili čak i kod nas ali kad se fotka nešto (tipa neki event otkud znam) ode u tri lepe već popodne 🙂 vikendom sa druge strane neretko ima 40-50% na kraju dana.

12 minutes ago, Highl1 said:

Koliko ti je bio gaming desktop pre par godina, koliko sad, koliko automobil, laptop, etc 🙂 sve cene gde iole imaju ikakvi čipovi, senzori etc su otišle u kurac

1 hour ago, killYg0r said:

neverovatno 😞 uvek se setim prvog note koji sam kupio u CH za 350 evra 🙂 i onda je krenulo svake godine po 50-100e viša cena.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

health mi je na 90%, a kupio sam ga ja mislim februara 2019 godine tj. 99% sam siguran da je tad. 

day-to-day izdrži on, vrlo retko se desi da se neki app zabaguje u background pa krene da srče pa reset pomogne, ali ono standardni poslovni dan bude na tih 15-20% na kraju dana (od 6 ujutru je van chargera do tih eto nekih 23-00h, ne dopunjujem ga tokom dana) ali kad je aktivniji GPS, fotke ili čak i kod nas ali kad se fotka nešto (tipa neki event otkud znam) ode u tri lepe već popodne 🙂 vikendom sa druge strane neretko ima 40-50% na kraju dana.

neverovatno 😞 uvek se setim prvog note koji sam kupio u CH za 350 evra 🙂 i onda je krenulo svake godine po 50-100e viša cena.

 

da, isto tako je i meni bilo, uzeh sad telefon (jer ga još nisam dao ortaku), i stoji health na 85%, ali da pregura dan, mora manje da se koristi baš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@G!!!Slažem se za huawei. Pritom su cene otišle skroz u pm. Za p20 pro sam onomad za preplatu i paket davala mesečno 4+k din, ovo i kada imaš jak paket opet izađe na 8k+ mesečno. I tako dve godine. Za te pare ću bolje da zamenim bateriju, a za ostatak da putujem. Unapred se izvinjavam na osrednjim slikama! 😂

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Imaj u vidu i da su operateri podigli cene značajno za pakete sa uređajem. Nisam konkretno analizirao MTS i A1, ali recimo Telenor me neki drugar pitao pre neki mesec kao "aj daj preporuku za nešto što je 200 eur uz paket" i ja mu kao nađem neki Xiaomi, na rate izađe fazon 26.000 dinara. A onda pogledam isti taj u Gigatronu regularna cena 27.000 dinara. Ali kao kad uzmeš na rate u Telenoru dobiješ popust na pretplatu :LOL: tipa skuplja ti je pretplata ako uzmeš samo pretplatu nego ako uzmeš pretplatu+telefon na rate. Pritom mi deluje da više niko i ne nudi ono 50% popusta na pretplatu ako ne uzimaš telefon, za to moraš da se ciganišeš s njima... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Highl1 said:

da, isto tako je i meni bilo, uzeh sad telefon (jer ga još nisam dao ortaku), i stoji health na 85%, ali da pregura dan, mora manje da se koristi baš

pa dobro, dobar info, svakako ću preskočiti 13 nešto mi se ne dojmi a i inače sam imao ideju da preskočim svaki iphone dok ne ukinu notch jer mi je stvarno beda da oni to i dalje furaju pored svih koji su izbacili, tako da kapiram neki naredni će biti sa još boljom baterijom.

1 hour ago, rbds said:

@G!!!Slažem se za huawei. Pritom su cene otišle skroz u pm. Za p20 pro sam onomad za preplatu i paket davala mesečno 4+k din, ovo i kada imaš jak paket opet izađe na 8k+ mesečno. I tako dve godine. Za te pare ću bolje da zamenim bateriju, a za ostatak da putujem. Unapred se izvinjavam na osrednjim slikama! 😂

možda sa sačekaš još malo, ako baš moraš preko operatera, verovatno će od novembra da krenu sa nekim prednovogodišnjim popustima a realno je i da će za black friday nešto da izbace jer to sad svi živi rade.

Link to comment
Share on other sites

pa realno kada su telefoni dosli do ovih neverovatnih cena, operaterima prosto nije isplativo da daju tako nesto za dz

sa firmom mogu da boksujem neke pakete tamo vamo pa da izvucem nesto povoljnije ali ono zlatno vreme dobrog telefona uz nesto jacu pretplatu je prosto davno proslo. To se nekako poklopilo sa mojim izborom za 20pro i 30pro i to je to, posle toga kanal 😄

u svakom slucaju MTS sada ubija sa ponudama za firme, otprilike otimaju po svaku cenu,  te sam mislio  ako nista drugo da im dam priliku za ponudu jer sam na 063 evo 20 godina, i dobio sam tapsanje po ramenu za to 😄 doduse brecnuli su se, pa kao vidite njihovu ponudu mi cemo dati sve od sebe da pariramo (slicno sam nesto ispizdeo na SBB, al avaj optika telekomova nije jos prosla meni gde treba)

generalno glupo mi je da punim telefon 2 puta u 2021/2. godini, cesto nisam na jednom mestu, jesam li poneo e.bateriju, da li je e.baterija puna, e.baterija crkla,  i ta razmisljanja me smaraju jer u glavnom sve zaboravim ... A oni se tamo bave pricom o "dizajnu" telefona lol

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imaj u vidu i da su operateri podigli cene značajno za pakete sa uređajem. Nisam konkretno analizirao MTS i A1, ali recimo Telenor me neki drugar pitao pre neki mesec kao "aj daj preporuku za nešto što je 200 eur uz paket" i ja mu kao nađem neki Xiaomi, na rate izađe fazon 26.000 dinara. A onda pogledam isti taj u Gigatronu regularna cena 27.000 dinara. Ali kao kad uzmeš na rate u Telenoru dobiješ popust na pretplatu  tipa skuplja ti je pretplata ako uzmeš samo pretplatu nego ako uzmeš pretplatu+telefon na rate. Pritom mi deluje da više niko i ne nudi ono 50% popusta na pretplatu ako ne uzimaš telefon, za to moraš da se ciganišeš s njima... 
Ima kod Telenora i dalje onaj do 7K RSD popust ako doneseš stari telefon na reciklažu? Ili je to cena sa tim popustom?
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, G!!! said:

pa realno kada su telefoni dosli do ovih neverovatnih cena, operaterima prosto nije isplativo da daju tako nesto za dz

sa firmom mogu da boksujem neke pakete tamo vamo pa da izvucem nesto povoljnije ali ono zlatno vreme dobrog telefona uz nesto jacu pretplatu je prosto davno proslo. To se nekako poklopilo sa mojim izborom za 20pro i 30pro i to je to, posle toga kanal 😄

u svakom slucaju MTS sada ubija sa ponudama za firme, otprilike otimaju po svaku cenu,  te sam mislio  ako nista drugo da im dam priliku za ponudu jer sam na 063 evo 20 godina, i dobio sam tapsanje po ramenu za to 😄 doduse brecnuli su se, pa kao vidite njihovu ponudu mi cemo dati sve od sebe da pariramo (slicno sam nesto ispizdeo na SBB, al avaj optika telekomova nije jos prosla meni gde treba)

generalno glupo mi je da punim telefon 2 puta u 2021/2. godini, cesto nisam na jednom mestu, jesam li poneo e.bateriju, da li je e.baterija puna, e.baterija crkla,  i ta razmisljanja me smaraju jer u glavnom sve zaboravim ... A oni se tamo bave pricom o "dizajnu" telefona lol

 

 

apsolutno sve potpisujem. 

posebno za bateriju, a za pakete, možda će ti nešto malo izaći u susret ali iz mog iskustva ne mogu da ponude to što može telekom. ono, mi uzeli optiku mts 12 meseci po dinar, SBB najbolje što je ponudio je 6 meseci plus su im paketi skuplji za manje brzine nego telekomu.

kapiram da je slično i sa mobilnim.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da u tom trenutku ta promocija nije bila aktuelna. Ali u svakom slučaju 7.000 spušteno nije značajno toliko, verovatno bi sličnu akciju mogao da nadjes i po regularnim prodavnicama u nekom momentu a da ne pričamo čak o KP i sličnim kombinacijama.

I jasno mi je da ne mogu da ti ponude flaship od 1500 eur za dinar uz neku pretplatu jer nema šta bi mogli da stave u tu pretplatu za te pare da im se isplati. Ali kao neki telefon od 200-300 eur na 2 godine uz pretplatu od cirka 2000 dinara mesečno bih očekivao da dobiješ bar sa nekim solidnim popustom, u suprotnom koja je poenta vezivalmti se za nekog operatera?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...