Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Tetka me nešto cimala koji telefon u da uzme u VIP-u uz paket i na kraju skontam da joj je P8 Lite najbolja opcija kad se uzme koliko oće da plaća i to, pogotovu što su njoj iz nekog razloga dali i telefon za dinar i 30% popust na pretplatu, valjda je dugogodišnji korisnik, šta li. Moram priznati da sam poprilično prijatno iznenađen jer se za relativno male pare dobije sasvim ok telefon, lepa je i izrada, ima 2GB memorije, sve radi poprilično brzo, kamera je isto ok, a ima i dve kartice ako nekome to treba. Mana je možda 720p ekran ali vidim da za to imaju P9 Lite. 

Još jedna zanimljivost oni su joj prebacili karticu u novi telefon (jer je morala da menja veličinu) i ja kao došao danas kod nje da joj prebacim kontakte i sve to i vidim ostao uključen mobile data i ovaj svukao Android 6.0 apdejt od nekih 1.1GB. I ja kao već krenuo da psujem što su joj ostavili to jer joj je sigurno posrkalo sav net iz paketa ako ne i više kad pogledam u njihovoj aplikaciji a ono stoji "neograničen internet 24 sata", pretpostavljam da su to uveli kao uslugu baš da se ne bi dešavale takve stvari, skine telefon apdejt i slično. Moram priznati korektan potez. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Možda se tripujem ali imam utisak da je VIP trenutno "najkorektniji" od trojke koja vlada mobilnim svetom - ja sam posle mtsa prešao u telenor ali nisam zadovoljan njima već neko vreme i po pitanju tarifnih paketa i po pitanju cena i za telefone i za sve. Jedino ih malo vade oni free digitalni servisi, ali mislim da to nije dovoljno da "prevagnu".

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ih MTS i dalje šije dobro u toj nekoj osnovnoj ponudi. Tipa u VIPu ako ne uzimaš telefon imaš paket za 1.650 gde imaš 700min/700sms/1400MB a u MTS-u ako ne uzimaš telefon je za 1.350 dinara 750min/1500sms/3000MB. Da ne ulazimo sad u smisao sms poruka u današnje vreme ali realno dobijaš malo više minuta, dosta više neta i sve to za manje para, "na papiru" deluje bolje. Sad tu je drugi problem kako ko ima probleme s mrežama, korisničkim servisima i slično. 

S druge strane moram priznati da što se korektnosti tiče VIP je jako dobar u smislu da oni jedini "neograničene minute u VIP mreži" zaista tako i tretiraju - pozivi ka VIP brojevima su praktično besplatni, ako ti je neko bitan u VIP-u to je baš dobra stvar, tipa moja keva i tetka pričaju besplatno a baš dosta pričaju. I Mts i Telenor su u fazonu "imate 500 miliona minuta u mreži, KADA POTROŠITE MINUTE KA DRUGIM MREŽAMA", što je u prevodu maltene nikad. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, voodoo_ said:

Pokrivenost im je i dalje najlošija.

Ja izuzev toga da u metrou kod vuka u igraonicama ne radi telenor (da, spustio sam se opet u mordor dole :)) nisam primetio iznova neke probleme oko pokrivenosti kod bilo kog operatera ... a kao juče se sećam onoga da odem kod dovle gajbi i ne može niko da me dobije jer sam na mtsu :)))

Redakcijski broj (koji se i šeta) je na VIPu već x godina, nije pravio probleme, mada otkud znam, nisam ni radio testiranja, možda si u pravu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zwerko said:

S druge strane moram priznati da što se korektnosti tiče VIP je jako dobar u smislu da oni jedini "neograničene minute u VIP mreži" zaista tako i tretiraju - pozivi ka VIP brojevima su praktično besplatni, ako ti je neko bitan u VIP-u to je baš dobra stvar, tipa moja keva i tetka pričaju besplatno a baš dosta pričaju. I Mts i Telenor su u fazonu "imate 500 miliona minuta u mreži, KADA POTROŠITE MINUTE KA DRUGIM MREŽAMA", što je u prevodu maltene nikad. 

tu je neka polu-kvaka - to je samo u određenom slučaju za određene korisnike da ti VIP minuti idu paralelno sa minutima u drugim mrežama i valjda za sve do 31.12.2016. Nadalje je kao i kod ostalih - milion minuta kad potrošite sve iz paketa.

Link to comment
Share on other sites

Aha, vidiš ja sam mislio da je to neki trajni feature, sad vidim i da kod njih na sajtu stoji "kao i neograničene razgovore u Vipu koje možeš da koristiš nakon potrošenih minuta ka svima." Ništa moram da kažem onda to kevi. Baš su seronje, to im je jedino išlo u prilog :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Zwerko said:

Aha, vidiš ja sam mislio da je to neki trajni feature, sad vidim i da kod njih na sajtu stoji "kao i neograničene razgovore u Vipu koje možeš da koristiš nakon potrošenih minuta ka svima." Ništa moram da kažem onda to kevi. Baš su seronje, to im je jedino išlo u prilog :)

samo proverite, piše vam to u ugovoru ili na netu kad se loguješ itd - u suštini ako do tog nekog datuma si ili bio korisnik ili postao ili nešto deseto, imaš nadalje taj fazon "paralelnih minuta".

sa druge strane, ono što keva i tetka mogu da urade je onaj besplatan broj, ako već nisu aktivirale, ono kad su razgovori između dva broja totalno besplatni ako su unutar vipa bez ograničenja.

Link to comment
Share on other sites

E ljudi a gde mogu da se kupe telefoni normalno za kes? Mislim ko je najpovoljniji ( u NS/okolini ili da dostavljaju na adresu). Smaraju me ti MTS paketi i tamo da se cimam sa bagrom, cale mi je radio u telekomu i sve mi je sredjivao preko ortaka ali su oni svi stara garda pa su vecina u penziji jako me smara da idem tamo produzujem ugovore etc. Imam ugovor od skoro, najslabiji paket i ne bi uzimao nista jace, jednostavno mi lakse da uzmem telefon za kes a nemam pojma gde da trazim 

Link to comment
Share on other sites

Kako bre ne znaš gde da kupiš telefon?

Prvo imaš na kupujemprodajem šta god hoćeš, onda posle toga imaš specijalizovane radnje za "legalne" telefone, tipa Handy, a što da ne i WinWin, Gigatron itd, svi oni to prodaju.

Onda imaš gomilu ovih "sivih" prodavaca koje možeš da nađeš na mobilnisvet na primer.

Link to comment
Share on other sites

Ma mislio sam na ove prodavce, kao sto si rekao "sivi" mislio sam da gigatron i winwin da deru sa cenama (posto uglavnom deru kad su u pitanju neke komponente za racunare), mada nisam gledao KP samo to nisam proverio. Jel vredi gledati ili nije neka razlika u odnosu na winwin/gigatron etc?

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam uopste primetio te oglase, verovatno cu uzeti J5 ne treba meni nista vise, sad cu kopam po oglasima pa sta nadjem. Iskreno ne bi ni menjao telefon da mi vamo normalno radi baterija ali ovo je mnogo iritantno (probao sam 3 baterije). Doduse 3 godine, odsluzio je svoje, nesto mi sad ni kamera ne radi (snimanje) a mrzi me da ga reinstaliram

Link to comment
Share on other sites

Stigao mi kinez! \o/ http://nomu.hk/product/s20

Moram reci da sam poprilicno odusevljen telefonom, Stock android, telefon je tezi i bulki sto mi se i svidja, ekran je super, baterija so-so ali ga bas dosta silujem, kaze da je vodootporan i sranja ali nisam ga jos testirao.

U svakom slucaju za 145 evra + 2500 din carina vise nego kidanje

Aliexpress ftw! :D

S20-info.jpg

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

e da onaj g4 sto mi je crkao a kupljen preko kp je na kraju zamenjen sa a7 2016, to je bila opcija jedina i lik je poslao nov telefon u roku od mesec dana

na benchu su mi se javili likovi koji su cekali zamenski g4 po 3 meseca i nisu nista dobili, ja sam pristao na samsunga i dao ga kevi

otisao lepo u telenor i uzeo htc 10 i zavrsio sa frapantnim idejama da firmi stedim pare na ovaj nacin :|

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...