Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

4G mts na dorcolu recimo ima pun protok (par mbit/s ispod 150/35 na speedtestu) pa sad mozes da uzmes kod mtsa onaj paket od 7k na ugovor bez telefona (3500din mesecno) i imas 80GB 4G neta mesecno. 

Dal ima smisla to je vec druga prica... mozda da ti to bude i 'kucni net'..

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

ne znam gde, pa ću ovde napisati situaciju sa jebenim ciganima iz mts-a :D

Pisao sam već ovde da imam pre-paid broj koji ne koristim, bukvalno mi bleji kartica u starom telefonu koji stoji kući i služi mi kao tablet bukvalno.
I sad, uplatim početkom oktobra 200 din kredita, eto čisto da mi ne ugase broj. i juče mi stiže SMS:

"Vazenje kredita istice za 15 dana i nakon toga moci cete samo da primate pozive, a preostali kredit ce biti obrisan. Dopunite kredit i produzite njegovo vazenje."

Pa jel moguće da su toliki cigani? :D Znači uveli su novu metodu za pre paid korisnike, ovo dakle znači da svako mora da dopuni kredit bar jednom u dva meseca? Šta bi bilo da sam uplatio 3000 dinara kredita? Ali ajde, to na stranu, kako bre oni po zakonu smeju da mi brišu kredit na pre paid kartici? Razumem ako mi ugase karticu nakon 12 mesec neaktivnosti i neuplaćivanja kredita, ali kako bre smeš nekome da brišeš kredit?

Sad mi je ostaje ili da ih smaram i tražim da mi citiraju deo ugovora u kom to stoji, ali nemam vremena za ovo realno, dok dobijem njihov cc treba mi sat vremena... druga opcija je da ih trolujem, da dopunim kredit sa 5 din ili tako nešto....

A sad mi je pala na pamet i treća, ultra-troll opcija: uplatim 10.000 dinara kredita, i sačekam da mi obrišu. I onda ih tužim. Naravno, ovo je džangrizavi deda opcija, ali realno da sam penzioner i da imam vremena za ovake zajebancije verovatno bih tako nešto uradio...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da samom kupovinom prepaid kartice (ne znam da li za to uopšte postoji neki kao poseban ugovor) ti prihvataš nešto što bi bila njihova pravila korišćenja koja oni mogu da izmene u svakom trenutku, samim tim ne verujem da bi mogao da ih tužiš (mada konsultuj nekog pravnika oko toga). I ne možeš da uplatiš 5 dinara i sve to piše kod njih na sajtu

Quote

Minimalni iznos pripejd dopune je 200, 00 dinara. Potrebno je da u periodu od 90 dana od aktivacije kartice, odnosno od poslednje dopune pripejd kredita, dopunite vaš pripejd kredit u minimalnom iznosu od 200, 00 dinara. Ukoliko ne dopunite kredit nakon isteka perioda od 90 dana, neiskorišćeni deo kredita će biti obrisan i moći ćete samo da primate pozive i poruke. Svaki put kada dopunite kredit u iznosu od 200, 00 dinara i više, uplaćeni iznos se dodaje na neiskorišćeni iznos kredita i period važenja pripejd kredita se produžava za narednih 90 dana.

Ono što sigurno možeš jeste da preneseš broj kod nekog drugog provajdera, naravno ako ti odgovaraju uslovi kod drugih više od ovih njihovih. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hmm kako Teleknor cigani nisu promptno sproveli tu foru, močvarni talog se obično dogovara oko takvih uvaljivanja kurčeva pa možeš da biraš samo teksturu kurtona. Ja imam prepaid karticu njihovu sa početka veka koju dopunjavam kad jednom u milion godina, spamuju me "uplati šta god i imaš brazilion trilobajta  u narednih 15 minuta" porukama ali nikad mi nisu pripretili da će da mi obrišu tih 200 dinara dopune od pre 6 meseci. To ko pređe na nov prepaid paket i prihvati uslove korišćenja ?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Koliko kontam Telenor ima istu foru samo što ti dopuna mnogo duže traje:

Quote

Ovako ostvarena dopuna važi 330 dana, uz dodatnih 60 dana za dopunu, osim za Telenor pripejd paket 200 u okviru kog dopuna važi 60 dana, uz dodatnih 330 dana za dopunu.

Dakle u teoriji ako staviš danas 200 dinara na prepaid karticu tih 200 dinara ti traje još godinu dana, ako ih ne iskoristiš ukidaju se. E sad ne znam šta je s tom tvojom situacijom gde si kredit uplatio pre nekoliko godina, možda je taj neki permanentni jer u trenutku uplate nisu važili ti uslovi. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Shekk said:

To ko pređe na nov prepaid paket i prihvati uslove korišćenja ?

Ne, i moja kartica je isto fazon 20 godina stara... i isto je bilo, slali su mi tako te poruke "uplati 100 din dobićeš 200 milina bonusa" i slično, ali eto sad ovo... 
to je ona klasična stavka u ugovoru  "možemo promeniti uslove koriščenja bez prethodne najave" i tako te fore.

 

@Zwerko Hvala na odgovoru i dodatnim informacijama (koje sam mogao i sam da potražim da me nije mrzelo :D), jasno mi je da je malo vajde od te moje priče o tužbi, više sam pisao rant post...

Link to comment
Share on other sites

Doslo vreme da zamenim vec poluraspadnutu lumiu 630 te trazim nesto novo.

Sta je trenutno bestbuy dual sim do nekih 300 jura manje vise. Bolje manje nego vise. :)

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Nexusovci, N5 mi pola godine nakon isteka garancije pobrljavio načisto. Sim karticu više ne očitava, power dugme otišlo po kurcu, sam se pali, gasi,izbacuje meni za gašenje, zaglavi se u nekom boot modu između android i google screen-a i neće da se upali, itd.

Wat do?

Link to comment
Share on other sites

Sjebalo ti se power dugme, standardna N5 boljka. Ja sam na mom popravio power, nedugo potom zamenio bateriju jer se stara "naudavala", i posle svega toga ode ekran. Skroluje se sam na gore, prvo polako potom sve brze i brze. Za zamenu mi traze 80e lol. Ako hoces evo ti ga, pa spakuj svoj ekran u ovo i imas opet N5 :)

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2016 at 2:02 PM, togFU said:

Ne, i moja kartica je isto fazon 20 godina stara... i isto je bilo, slali su mi tako te poruke "uplati 100 din dobićeš 200 milina bonusa" i slično, ali eto sad ovo... 
to je ona klasična stavka u ugovoru  "možemo promeniti uslove koriščenja bez prethodne najave" i tako te fore.

@Zwerko Hvala na odgovoru i dodatnim informacijama (koje sam mogao i sam da potražim da me nije mrzelo :D), jasno mi je da je malo vajde od te moje priče o tužbi, više sam pisao rant post...

malo ste me zbunili a možda sam i na brzaka pročitao, ali to sa trajanjem kredita važi od kad znam za mobilni, sećam se ono još u doba početaka prepaida dopuniš kredit i lepo ti ona teta kaže "dopunili ste kredit sa 200 din koji važi do 01.aprila.2017"

On 12/14/2016 at 9:17 PM, togFU said:

Sad mi je ostaje ili da ih smaram i tražim da mi citiraju deo ugovora u kom to stoji, ali nemam vremena za ovo realno, dok dobijem njihov cc treba mi sat vremena... druga opcija je da ih trolujem, da dopunim kredit sa 5 din ili tako nešto....

ovo mislim da ne može, tipa 50din je minimum za dopunu :)

Link to comment
Share on other sites

Inace posto se niko nije udostojio da mi napise barem "sisaj ga supku", sam uradih istrazivanje i kupih Nomu s20 iz kinau. Sad cekam da mi stigne da vidim dal sam epski glup ispao :D

http://nomu.hk/product/s20

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Lucky said:

malo ste me zbunili a možda sam i na brzaka pročitao, ali to sa trajanjem kredita važi od kad znam za mobilni, sećam se ono još u doba početaka prepaida dopuniš kredit i lepo ti ona teta kaže "dopunili ste kredit sa 200 din koji važi do 01.aprila.2017"

ovo mislim da ne može, tipa 50din je minimum za dopunu :)

To ranije je bilo ovako - Ti dopuniš kredit sa 200 din danas. i kaže ti teta "dopunili ste kredit sa 200 din koji važi do 30.12.2017" - znači godinu dana. Čak mislim da se ne odnosi na važenje kredita već na važenje kartice. Ali ova varijanta da ti ističe nakon 90 dana do sad nije bila.

Elem, uspeo sam da ih zajebem (delimično). Tri dana pre isteka kredita, prebacio sam 200 din kredita na kevin broj, koristeći "friendly dopuna" uslugu, za šta su mi naplatili 10 din provizije. Njoj regularno stigla poruka "vaš kredit je dopunjen bla bla". Eto, čisto sam hteo da vidim da li ću uspeti da budem veći ciganin od njih, i mislim da sam uspeo :D

Ostaje još da probam sad da vratim kredit nazad na moj broj (-10 din provizija), al me mrzelo ponovo da kucam itd.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

To ranije je bilo ovako - Ti dopuniš kredit sa 200 din danas. i kaže ti teta "dopunili ste kredit sa 200 din koji važi do 30.12.2017" - znači godinu dana. Čak mislim da se ne odnosi na važenje kredita već na važenje kartice. Ali ova varijanta da ti ističe nakon 90 dana do sad nije bila.

Pukom igrom slučaja sam danas nešto tetki nameštao telefon i broj na VIP-u i dobila je i neki gratis prepaid i ista je šema - 90 dana traje jedna dopuna.

Link to comment
Share on other sites

Poštovana/i,

 

Vaša microSD kartica je poslata na adresu koju ste naveli pri registraciji. Molimo vas za malo strpljenja, a dok kartica ne stigne, pogledajte na našem sajtu www.samsung.com/rs kako Samsung proizvodi mogu da olakšaju svakodnevne aktivnosti.

 

Hvala vam na ukazanom poverenju i verujemo da će vaša microSD kartica i novi Galaxy uređaj zabeležiti sve vaše najdraže trenutke.

 

Za Samsung Electronics

64gb evo, poklon uz kupovinu s7 edge :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/29/2016 at 8:37 PM, Dule_smor said:

zvali me danas iz telenora i ponudili mi 50% popusta i ugovor na dve godine, ali sa opcijom da uvek mogu da izaberem najjeftiniji paket od 350 dinara ako odem u inostranstvo...i kao poslace mi po kuriru ugovor na potpis posto ovde u poslovnici ne mogu to da odrade...jedino zaboravih da pitam za 4g karticu, al to cu da idem posle da trazim kad potpisem ugovor, ionako su mi rekli da mogu da mi daju...jedino ne znam dal sad da vratim u mts ovu karticu sto su mi dali ili ona jednostavno nece biti aktivirana posto sam otkazao prelazak i mogu da je bacim

Meni ponudili 25% samo popusta na pretplatu, tako da sam ih iskulirao, već imam 25% popusta na VIPu bez ikakvih drugih "kvaka" a tarifa mi nekako mnogo više odgovara nego kod ovih jer nekom magijom uvek probijem sve kvote sem SMS-ova.

Link to comment
Share on other sites

Treba uzmem neki telefon uskoro nista, ozbiljno nisam neki geek toliko bitno mi je samo da baterija moze da izdrzi (jos uvek imam xperia V koji sam rutovo i isilovao pa sad ne izdrzi jednu smenu na poslu ako ga malo vise njakam). 

Zapao mi za oko asus zen, jel valja ? Nisam nasao neki review cistim guglovanjem, razmisljao sam izmedju zc550kl i zc520tl, tnx unapred 

Link to comment
Share on other sites

PSA: Nokia ne postoji, ovo je neka kineska govnarija iznajmila ime.

Quote

Nokia will most probably follow the brand-licensing model for its revival as the company is not in the position of making and selling mobile phones on its own due to the selling of its mobile phone division to Microsoft

 

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...