Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Drugari.. Preporucite mi neki fon za oko 250e. Razmisljam se za sada izmedju Nexus 5X i Xiaomi redmi note 3.

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, shiki said:

Drugari.. Preporucite mi neki fon za oko 250e. Razmisljam se za sada izmedju Nexus 5X i Xiaomi redmi note 3.

Drugar je uzeo taj Redmi Note 3 i oduševljen je, doduše ranije je imao neki baš bangav fon pa je možda i zbog toga. Ta dva telefona su malo različite priče, Note je veći, 5X ima stock android što mnogi gotive, ne deluju mi skroz uporedivo da bi se reklo da je neki bolji izbor od drugog. Ja sam sad recimo navikao na veće telefone pa bih pre naginjao ka tome, prosto mi 5" već dođe nekako malo, ali opet to je stvar izbora i navika. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Idem krajem novembra u USA i kako trenutno stvari stoje tamo verovatno necu moci da kupim telefon koji sam planirao(iphone 7+ ili pixel) jer ih nema/nece biti na stanju. S obzirom da vecina jeftinijih telefona kod nas, ukljucujuci moj, ne radi u USA(3g) treba mi sto jeftiniji android telefon koji moze da se nakaci na njihovu 3g mrezu. Net mi je jako bitan zbog navigacije tamo(google maps). Dajte neki predlog

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

A koji ti telefon trenutno koristiš koji nema podršku za njihovu 3G mrežu? Mislim da ti je najbolja opcija ako gledaš što jeftinije a da se ne raspada Moto G jer sve imaju podršku za sve mreže a tipa prvu generaciju možeš da nađeš polovnu na oglasima za 60 evra pa naviše zavisno od generacije. 

16 minutes ago, jasamnepismen said:

A da skines neku navigaciju i batalis google maps?

Ali u tom slučaju ne može da ima rutiranje na osnovu saobraćaja što može biti dosta bitno da izbegneš gužve. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mali kuriozitet, ranije su mi ljudi pričali da to radi ali sam sad probao lično. Dakle ako ste na Telenoru i nemate ugovornu obavezu, odete u poslovnicu oni vam kažu "to vam je što vam je u paketima" ili pokušavaju da vam uvale neki aparat. Odem u MTS da prenesem broj i uzmem njihov paket sa 50% popusta bez telefona, sutradan me zovu iz Telenora i nude mi bilo koji paket kod njih sa 50% popusta :) Što onda dođe maltene isto kao i u MTS-u. U svakom slučaju ako već nemate ugovornu obavezu nemojte nijednom provajderu plaćati punu cenu paketa. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mene su iskulirali u prodavnici opušteno. Ali ne vredi da im samo kažeš da ćeš preći, nego odeš lepo u mts i podneseš zahtev za prenos broja, onda te zovu iz call centra koji mislim da ima veće ovlašćenje da da popust nego oni u poslovnici. 

Edit: A kolegi su nudili neka ludila - kao evo biće ti jeftinija pretplata ako uzmeš neki telefon od 3.000 dinara (?!), pa onda dobiješ 40% više svega ako dovedeš još troje ljudi pa ste tu kao porodica/prijatelji u Telenoru i platiš još valjda 150 dinara na paket tako neke gluposti koje opet služe samo da ti uzmu kintu. Kažem, meni čak ovaj broj na mene lično nije tako dugo kod njih, od 2012. (imam drugi koji je od 2001.) i objektivno da mi nisu dali 50% popust na pretplatu prešao bih u mts opušteno. I plus ja nemam neku ne znam ni ja kakvu pretplatu, tipa bila je oko 1300 dinara mesečno, sad će da bude valjda 1150. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Reši prvo situaciju s pretplatom pa onda vidi da li ti treba da menjaš karticu. Mislim u teoriji ja sam stvarno hteo da predjem na mts ukoliko mi ovi ne bi ponudili bolje uslove, tako da ako te ne pozovu uvek možeš da završiš s time. Vrh je pošto ti u MTS potpišeš tamo zahtev za prenos broja onda oni moraju da imaju napismeno da si odustao i onda ti ova kaže da pošalješ sms sadržine "ok" na neki tamo broj posle razgovora, posle čega ti stigne "Hvala što ste odustali od raskida ugovora s Telenorom" [:D] Inače oni ti posle taj aneks ugovora ili kako se već zove šalju po kuriru da potpišeš, nema čak potrebe ni da ideš ponovo u prodavnicu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Zwerko said:

Mali kuriozitet, ranije su mi ljudi pričali da to radi ali sam sad probao lično. Dakle ako ste na Telenoru i nemate ugovornu obavezu, odete u poslovnicu oni vam kažu "to vam je što vam je u paketima" ili pokušavaju da vam uvale neki aparat. Odem u MTS da prenesem broj i uzmem njihov paket sa 50% popusta bez telefona, sutradan me zovu iz Telenora i nude mi bilo koji paket kod njih sa 50% popusta :) Što onda dođe maltene isto kao i u MTS-u. U svakom slučaju ako već nemate ugovornu obavezu nemojte nijednom provajderu plaćati punu cenu paketa. 

meni je "onomad" kad sam menjao karticu jer se prošla pokvarila nudila riba 20% na pretplatu.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče 4G kartice, neće ti je dati osim ako ne uzmeš paket sa 65GB neta, dakle ako uzimaš neki normalan paket od 300 minuta 600 SMS 600 MB (ili sledeći veći); reći će ti roflmario, ne može 4G lol lol lol lol.


Stvarno, nisam znao da su takvi cigani. Jel to svugde tako ili samo u Telenoru?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Stvarno, nisam znao da su takvi cigani. Jel to svugde tako ili samo u Telenoru?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

 

Ja sam u telenor otišao i sa "dobar dan dobar dan" uzeo 4G karticu. druga je stvar što sam posle kukao da mi ne radi i gubi mi se mreža, ali su mi je izdali bez problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kupio sam pre 2-3 nedelje Samsung A5 2016 i moram reci da sam za sad prezadovoljan, tako da ako neko gleda novi telefon, neka obavezno razmotri i taj. Najbolje mi je sto baterija na kraju dana bude na 60% (2900 mAh). Kupio ga u Uscu za 39.990 :)

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...