Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

imho, Asus Zenfone 10 je Android best buy za neki flagship/višu klasu, mada se kod nas previše ugrađuju na KP

oneplus ti je isti kurac ko Xiaomi

Ja sam imao loša iskustva sa Pixel 7, nema šanse da bih uzimao 8, możda neku narednu verziju.


Na kraju se svede na ono što je Kili napisao, minus Pixel iz mog iskustva + Zenfone.
Lično, One UI ne mogu da smislim i generalno mi kod Android uređaja samo "stock" opcije dolaze u opticaj.


Zaključak, jedino iPhone je pravi smartphone!

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Samsung sada ima 4 godine update za sve Galaxy uređaje, tj praktično za sve telefone. Apple ima uglavnom oko 5 zavisno od verzije, ali je manje-više to to. Ali objektivno ni to nije baš relevantno kao što je bilo pre 4-5 godina, ja se i ne sećam kada mi se telefon updateovao i šta mi je to donelo... 

1 hour ago, sttevann said:

Pa nije bas isto, jer si uzeo Iphone 13 (trenutno je valjda 15 aktuelan?), a ja pominjem trenutno aktuelne modele pixela, koji su i u pro varijanti jeftiniji za bar 30% . Evo upravo gledam u 8 Pro varijantu na online prodavnici ovde koja trenutno kosta 799 (crna varijanta). Ne verujem da mozes da uzmes Iphone 15 Pro/Max ili koji je vec za te pare.

Sto se tice samsunga, pominjes FE (koji je valjda ta slabija varijanta, ne znam, ne pratim samsung), koji je opet 200e skuplji od poslednje pixel a varijante, koja se zaista minimalno razlikuje od regularne i pro verzije.

Stoji to kad ga tako razložiš, ali opet pričamo o sličnim "ballpark" ciframa za slične telefone. Moj argument je više bio da kada pređeš 400 evra suštinski funkcionalno skoro da ništa i ne dobijaš, jedina bitna razlika je kamera. Jer je prošlo vreme kada su telefoni bagovali zbog malo memorije, sporih procesora i sve to, sada to na Redmi Note 12 telefonu koji ima moja keva i koji je bio 180 evra prošle godine objektivno radi ok iako je kliknula na sve moguće reklame i ima 276 tabova otvorenih u Chrome. Bitna razlika je kamera, a ako ti je to toliko bitno onda ne vidim previše prostora za taj neki middle-ground koji je 500-600 evra, jer tu premalo dobijaš u odnosu na te od oko 400 (po mom mišljenju i Redmi Note 13 i Motorola Edge 40 imaju više nego solidne kamere za skoro sve primene) i ozbiljan skok je tek kada odeš na ove 1000+ evra i to za neke specifične stvari. A tu prosto i dalje caruju Samsung i Apple i konkurencije skoro i da nema, ili bar ne smislene - sigurno nema logike da kupiš Xiaomi flagship od 1000+ evra. Videh sad kad su najavili ovaj novi da u pre-orderu uz njega dobijaš wireless punjač (što je ok) i ceo 10" tablet 😄 pa dobro nisu i šporet ubacili... 

Edit: Samo tu da se ogradim da ima smisla za ljude koji hoće telefon manjih dimenzija a dobrih performansi - tu ima smisla iPhone onaj najmanji ili Galaxy S opet najmanji bez obzira što su skupi. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Zwerko said:

Apple ima uglavnom oko 5 zavisno od verzije, ali je manje-više to to.

malo je duže.

moj XS je sad poslednji za iOS17 a to je iz 2018 telefon, znači eto, 6 godina, ustvari možda i tačno 5 ako gledamo kad se iOS pojavio.

11 minutes ago, Zwerko said:

A tu prosto i dalje caruju Samsung i Apple i konkurencije skoro i da nema, ili bar ne smislene - sigurno nema logike da kupiš Xiaomi flagship od 1000+ evra. Videh sad kad su najavili ovaj novi da u pre-orderu uz njega dobijaš wireless punjač (što je ok) i ceo 10" tablet 😄 pa dobro nisu i šporet ubacili... 

ja ne razumem što su krenuli u taj flagship pravac, to su još sa onim T10 počeli, i onda samo krenuli na gore.

Niko normalan neće da uzme flagship xiaomi za 1000evra pored iphone i samsung.

imaju tu svoju nišui sa onim Redmijem i to treba da guraju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Najveći android problem je što posle maks 2 godine nema više nadogradnji sistema.
Pa i ako imaš neki jači telefon koji bez problema može da tera i najnoviji android nema. Tu je apple u prednosti.

koliko znam s22 ce imati 5 godina, a  s24  - 7 godina ... 

sa druge strane dobijas apdejt na ajfonu koji dokazano namerno usporava telefon i smanjuje bateriju lol (i tako jos buljuk retardiranih poteza doticne firme)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, manson said:

Da, to su im džukačke fore. Zar nije je i Samsung nešto slično radio?

Naravno da jesu i izgubili su tužbu, ali je to palo u senku Samsunga koji su random eksplodirali pa su morali da povuku celu seriju :tf:

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Zwerko said:

Moj argument je više bio da kada pređeš 400 evra suštinski funkcionalno skoro da ništa i ne dobijaš, jedina bitna razlika je kamera.

Ovo je daleko od istine na toliko nivoa, da ne znam ni gde bih počeo!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, alfa said:

Ja sam imao loša iskustva sa Pixel 7

Jel mozes da podelis kakva?

Meni 7 radi odlicno, i u sustini ne planiram da ga menjam sve dok ne izadje 9, ili nesto jos kasnije, videcu.

Jedino sto me zeza/smara je povremeno bagovanje fingerprint senzora, tu su mogli mnoooooogo bolji posao da urade

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sttevann said:

Kako skup 😄 Mislim, ne moze da se poredi sa Iphone ili Samsungom.

7a moze da se uzme nov za oko 300-400.

Pixel 8 je oko 550-600, zavisno od boje, jedino je pro verzija preko 900.

A realno, za ovo sto je napisao da mu treba, varijanta a je odlican izbor.

Ili moze da saceka da izadje 8a, ali i on nece preci 400 u ceni.

 

*gledam cene u Svici, ne znam koliko se nabijaju cene kod nas, ili u drugim zemljama

Meni je sve preko 200 eura za telefoin skupo 😄

Onda kad je doslo da jedino iphone ima telefon koji nije ogromna tepsija, uzeo sam polovan za 3xx i srce mi je puklo od tuge, suze su curile

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2024 at 1:36 PM, sttevann said:

Jel mozes da podelis kakva?

Meni 7 radi odlicno, i u sustini ne planiram da ga menjam sve dok ne izadje 9, ili nesto jos kasnije, videcu.

Jedino sto me zeza/smara je povremeno bagovanje fingerprint senzora, tu su mogli mnoooooogo bolji posao da urade

Joj da, i fingerprint 😄

Najviše sam goreo na connectivity issue, koji je poznat i Guglu i koji me je zakačio. Takođe, fon je ozbiljno znao da se zagreje, što je uticalo na bateriju i random kreševe. Toliko je bio nestabilan, da smo na poslu uveli "definition of done" ako ne krešuje na Pixel-u i nekom Poco-u. Doduše, ja "stresiram" uređaj dok radim, kamera i dodatno procesor zbog AI operacija, al to mi je za flagship bila crvena zastavica.

 

Na kraju da se razumemo, navijam za Pixel i Google da naprave to kako valja. Realno su jedini koji mogu da naprave full inhouse rešenje za smarphone i da buddu konkurent smrdljivom Apple-u, tako da napokon imamo 2 krštena konkurentna ekosistema. Moj neki površni zaključak je to da su i dalje fokusirani na na taj AI/ML deo, pa da ceo smartfon proizvod i dalje pati zbog toga.

  • Thanks (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

+100 na sve rečeno :) (alfino) i ja se nadam jednog dana dobrom pixelu, ali je još "not this day" situacija. Paradoksalno, najviše pohvala i najmanje pritužbi je na račun najjeftinijih 6a (neke pobede je postigao na blind testovima kamere sećam se) i 7a, midrange i flaghipi imaju poznate probleme. 

Motorola midrange/flagship može biti dobar "niche" izbor kome nije presudna kamera i dugotrajna/pouzdana/ ažurna podrška za nove android verzije, jer to su najveće zamerke za sve Edge 20,30 i 40 modele (lično koristio edge 20 godinu dana). Sve ostalo u rangu ili bolje od nekih dosta skupljih telefona - ekran, baterija, čipset i performanse, čist i praktično stock android, dobar kvalitet izrade itd. Bolje je trenutno uzeti moto nego xiaomi ako je budžet tanak. 

Inače, i dalje za sve krivim IPhone X (i sjebavanje Huawei-a). Te davne 2017. Kad su izašli sa $1000 cenom, a to nije današnjih buđavih $1000, to je pre-kovidskih i pre-ukrajinskih $1000, znači današnjih možda $1400? Samsung je bio $700, Huawei 100-150 jeftiniji, a bolji od Samsunga. I masa je kupovala X za 1000+, umesto da je bojkotovala, i tad su videli da može, i sad nam je zato tako kako jeste :) 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...