Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

2 hours ago, Lucky said:

a i šta će ti FB na kraju balade, ničemu ne služi!

realno!

1 hour ago, rejven said:

nije los ako hoces da predstavis svoj zivot boljim nego sto zapravo jeste

reki car!

jos kad ubace tako neke gluposti pa ti izlazi neciji dan od prijatelja kao featured u mesindzeru, moram da pogasim sva ta sranja

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Posto me spamuju iz Telenora da preuzmem 4G karticu svratih danas da vidim. I fazon je da je samo nesto vise od pola teritorije Srbije pokriveno 4G mrezom. A koliko sam razumeo 4G ti samo znaci za brzi net i nista vise, a samim tim verovatno trosis vise megabajta u paketu tako da sam odustao od toga.

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Mawtchie Najeverovatnije na KP... oko 250 € je..

 

@Ребел Proveri da li je sa MTK ili SD625 procesorom. Prvi je jači/brži, drugi štedljiviji za bateriju.

a eno ti, FATA ga kupio, na prošloj strani su ti utisci. Ako si na telenoru, juri global verziju, koja podržava b20(800MHz) 4G mreže.

 

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2017 at 11:14 AM, BakiZ said:

Hocu da pocastim sestru za master, pa sam planirao da joj uzmem j7 ili p9 lite. Uzeo bih p9 lite, samo me brine sto ne mogu da nadjem informacije o kvalitetu stakla, sa tim da su joj ispala vec 3 telefona i naravno ih sjebala

Svima je staklo kurton danas, Ako su joj prsti od testa, uzmi joj P8 Lite, komplet tač i ekran se naruči za 25-30 eura ako razbije, a zamena nije preterano komplikovana, radio sam.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja za koji mesec planiram da pazarim neki fon.

U sustini, najbitnije stvari su mi baterija (dosta gledam filmove/serije u vozu), dobar android, i odlicna kamera.

iphone ima fenomenalnu kameru, ali ne bih da prelazim sa androida, mnogo mi je lakse sve ovamo.

P10, Samsung s8, Xperia xz, Nokia 8, Google Pixel... 

Na razlicitim sajtovima vidjam razlicite komentare u vezi kamera, negde je xperia bez premca najbolja, a na nekima je gora i od starijeg samsunga.

Ima li kakvih komentara iz prve ruke, da je neko koristio neki od modela, ili vec poseduje?

Eto da spojite predloge za togfua i mene, posto trazimo nesto slicno, u rangu P10 :)

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Sony je djubre neopevanih razmera. Ne budi kao moja familija koja me nije poslušala i sad jadikuje: ne uzimaj.

Sos: imamo tri Sonyjeva Androida u familiji, različitih cenovnih rangova, godina izdanja i verzija softvera. Nijedan ne radi kako valja. Jebeni Asus od 150 evra ih shije na polju opste pouzdanosti i agilnosti, ne preterujem.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja trenutno imam Xperiu Z3, koja i posle 2 godine radi odlicno, samo je baterija popustila malo, i sjebao sam mu poklopac tako da vise nije waterproof (moja greska, ispao milion puta). Pre nje, koristio sam Xperiu J, koja takodje i dalje radi super, cak joj i baterija drzi i dalje skoro 2 dana uz prosecno koriscenje. Na stranu to sto je stariji telefon pa ne moze da gura neke novije jace aplikacije, ali za svoju svrhu, super je.

Tako da generalno imam dobra iskustva sa Sonijem, ne znam koje modele vi koristite, i gde ste ih kupili, mozda i to ima veze...

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Moj je iz Komtrejda, T3, ostala dva preko MTS, Xperia SP i Z2.

 

Neki hajlajtovi:

-djubrad koja koci i laguje cak i na otvaranju dialera;

-resetuje se iz vedra neba, ponekad 2-3 puta zaredom;

-gubi wifi, eto... tako...;

-u svim uslovima pravi slike sa toliko zrnevlja da bi resio svetsku glad;

-fejduje + frizuje ekran na 2s kada se imalo optereti / zagreje;

-malo-malo, pa izgubi mrezu i Cerberus me spamuje sa neautorizovanom karticom;

-gubi USG-OTG fles (sa dva adaptera);

-vrlo cesto precuti kao riba kada ti stigne poruka: nema zvuka, diode, niti notifikacije, sve dok ne udjes u samu SMS aplikaciju, tek tada vidis da ima nova poruka;

-force close-uje bas svaki browser posle do 10 minuta aktivnog koriscenja;

-Nece da upali ekran na power dugme ili poziv;

-iz cista mira se poluodjavi sa BT hendsfrija u kolima, i kad je sam - kao, vidi se nivo baterije na ekranu multimedije, ali ne reaguje na pozive preko automobila -, dok pomenuti Asus uvek, UVEK postojano povezan, i onda kad su oba prijavljena.

-nece da puni bateriju preko bilo kog microUSB punjaca, cak i od drugih telefona.

 

Samo mali deo relativno zajednickog skupa fejlova zvanih Sony mobilni telefoni.

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi, ja nijedan od tih simptoma, nikada za ove 2+ godine nisam doziveo na mom Z3. Za Z2 sam cuo ranije da je bilo problema, kolega je uzeo, i vratio ga posle mesec dana i vratio se na Z1, koji mu i dan danas radi odlicno( vise od 3 godine).

Zato ne mogu da generalizujem i kazem da su svi Sony modeli krsevi, jer zaista licno, a i ljudi bliski meni, imam odlicna iskustva, a tesko mi je nesto da ubedim sebe da sam lud :-D

Elem, ajd zanemari(te) proizvodjaca kao takvog, i vasa iskustva sa starijim modelima, svako mrzi neki odredjeni brand, nego bacite komentar o konkretnim modelima koje sam naveo ako imate nesto.

 

Edit: Moj Z3 je uzet u Svajcarskoj kod operatera, stari Xperia J u Srbiji u Vipu. Ne verujem da to moze biti problem, ali u svakom slucaju cu i nov telefon uzimati u CH, samo ovaj put direktno iz prodavnice, nisam hteo da produzim ugovor i uzmem nov.

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

NEMOGUCE je da modeli jednog proizvodjaca dele toliko gresaka iz cista mira. Forum XDA je pun zalopojki, narocito na SP, kojem sam instalirao 4 razlicita apdejta firmvera, svi Android 4.3 kad se vec pricalo o 5.0, gde ne znas koji je gori. CETIRI puta objavljen jedan te isti Android, jebote, ne mogu da naprave ispravan firmver. Fala qrcu, uskoro isticu ugovori, a onda - nikad vise Sony, nesposobnu mamu im pojebem lose.

Link to comment
Share on other sites

Ma ok bre, nemoj da se ljutis, ja samo kazem da su moja iskustva totalno drugacija :)

Kako god, zabole mene i za Sony i Samsung i Apple kao brendove, zanima me samo kako ce meni taj telefon koji budem uzeo da radi, bilo da je Sony ili Motorola ili nesto trece. 

Ja npr imam totalnu averziju prema Samsungu iz iskustava koja sam ja imao, a to sto sam pomenuo S8 kao mogucu kupovinu je cisto da cujem kakav je, posto ga bas hvale svi.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Nije ljutnja, samo nikad se nisam, da kazem, javno zalio na njihov javasluk, vise od 3 godine posedovanja ove crne rupe za kvalitet. Mislim da naplacuju previse love i da ne diliveruju ni pola.

Za sebe gledam Xiaomi i cim nadjem dobru cenu, porucujem. Koleginica je uzela Honor 8 i telefon je odlican, ali ne bih dao 400-500+ evra za bilo koji mobilni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...