Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

20 hours ago, FATA said:

zabo mi bajker telefon iz ruke ovde u vijetnamu pa mi treba neko resenje do 300E, drugo pitanje... da li uopste da kupujem telefon u jebenom vijetnamu?

ja sam mislio da se to nikada nikome zapravo ne dešava nego da su to po netu "fejk" klipovi :(

inače ne verujem da će mi se javiti na vreme, ali poslao sam mail nekom ortaku iz vijetnama pa makar da ti kaže gde da pogledaš neke polovne ili whatnot telefone.

Link to comment
Share on other sites

ne bih ni ja, ali u zajebanoj sam situaciji..  u Ho Chiju sam do 31.07 pa u Tehranu 31.07-15.08, Kuala Lumpur 15.08-31.08, Tokyo 31.08-04.09, Tunis 04.09-20.09... telefon mi treba ko leba zbog, viza, karata, smestaja, e-benkinga whatsapa vibera i sto drugih cuda... sta da uzmem do 100e a da moze da zavrsava ove poslove? razmisljao sam o Tehranu, ali kontam da je jos tuznija prica od Vijetnama, mozda u Kuali, ali to mi je bas previse vremena da cekam. Ono sto sam video da imaju za oko 100e su neki Galaxy J3, J7 i jos gomila drugih sranja poput saomija i meizua... Jel vredi to necemu?

@Lucky

slobodno sibni ovde ili na pm ako ti odgovori, svaki predlog je dobrodosao! kolega iz Ho Chija mi je predlozio neki njihov kupindo/limundo pa sam pogledao i ima LG G2 koji mi je i ukraden za 60e pa ne znam da li to da uzmem da mi zavrsi put pa posle da uzmem nesto sto vredi kod nas ili u Jevropi

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Jebes ga, nemam pojma kakva je situacija u Vijetnamu, znam da u Hong Kongu možeš dobre telefone da kupiš za baš male pare u odnosu na ovde, sve regularno. Isto mi kaže i ortak koji je radio u Kuala Lumpuru.

Ako kupujes telefon tu samo obrati pažnju da ti ne uvale neku kopiju, toga npr u Kini ima baš dosta. Sustinski telefon spolja izgleda isto ali unutra je krs i najbitnije ne može da pristupi Play storeu. Tako su mog poznanika debila zajebali u Kini. Dakle ako kupijes insistiraj da upalis telefon na licu mesta i proveri specifikacije a pogotovu da li ima Play store.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

kupio bih iskreno bilo gde samo da nije banana drzava u koju spada i Vijetnam... ali takva mi je situacija da ne mogu da cekam Kualu ili ili Tokyo, jer ako bilo gde zapne u Iranu a zapece 100% jer idem na selo dalje od vecih gradova, bar ako uhvatim internet ili wifi moci cu da se nekako snadjem.. sad sam gledao ponudu i mislim da nisam video vece djubre...

u drop meniju pored OPPOa su brenodivu koje imaju u ponudi... sta izabrati od ove tuge? (deluju legit, mada preskupi)

https://www.thegioididong.com/dtdd

@jasamnepismen @Zwerko @tortky @nickwood

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Znaš kako ako već nisi u fazonu da sad hoćeš da kupuješ neki telefon nego ti treba samo da premostiš uzmi bukvalno nešto najjeftinije a da je ok. Ako je legit i nov telefon šanse da će se pokvariti u prvih 6 meseci su realno minimalne, uzmeš tipa ovaj Xiaomi Redmi 4a to je koliko vidim oko 115eur, koliko čitam po netu uglavnom su ljudi zadovoljni a moje iskustvo sa Xiaomi je vrlo solidno. Sad naravno ne treba očekivati flagship performanse ali ionako ti treba samo da premostiš. 

Mislim ni ovi drugi telefoni nisu toliko preskupi ali ne bih savetovao baš davanje puno keša na tržištu na kome nisi siguran šta dobijaš. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Santa said:

I redmi note 4x - njega možeš posle i kod nas da uvaljaš za neku lovu. Odličan telefon. 

mislim da je ovo samo 4x (nije note), jel i on moze da prodje tjs. da li mogu posle da ga prodam kod nas?

2 hours ago, Zwerko said:

Znaš kako ako već nisi u fazonu da sad hoćeš da kupuješ neki telefon nego ti treba samo da premostiš uzmi bukvalno nešto najjeftinije a da je ok. Ako je legit i nov telefon šanse da će se pokvariti u prvih 6 meseci su realno minimalne, uzmeš tipa ovaj Xiaomi Redmi 4a to je koliko vidim oko 115eur, koliko čitam po netu uglavnom su ljudi zadovoljni a moje iskustvo sa Xiaomi je vrlo solidno. Sad naravno ne treba očekivati flagship performanse ali ionako ti treba samo da premostiš. 

Mislim ni ovi drugi telefoni nisu toliko preskupi ali ne bih savetovao baš davanje puno keša na tržištu na kome nisi siguran šta dobijaš. 

to mi je nesto i u planu.. videcu kako budem bio raspolozen do kraja dana, ili cu da pazarim 4a ili ovaj 4x sto je sonti predlozio

1 hour ago, f4ts0 said:

Lol bajker ukrao telefon iz ruke u vijetnamu, spavaš li mirno kjubriče stenli 

kebabi gori od tih tvojih kebaba... samo da sam ga zakacio tako bih mu skakao po lobanji

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

mislim da je ovo samo 4x (nije note), jel i on moze da prodje tjs. da li mogu posle da ga prodam kod nas?

Sry,

 

mislio sam na note 4 (bez x). To ti je ovaj najskuplji, ne znam koliko je to u njihovim novcima. Kod nas ti je po oglasima od  170-180 €. A možda ga i ostaviš sebi posle :) Dual sim, baterija opušteno 2 dana drži.  Sa njim sam se susreo, čak razmišljam da zamenim moj OPO sa njim.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

@Santa

sad si mi ubacio rovca jer mi se nije davalo toliko para! ali to je ta cena, 185€ u njihovim novcima..

uzecu onda verovatno njega, pa cu ga prodati kod nas ako mi ne bude odgovarao... molitva samo da mi ne uleti neki refurbished ili fejk, ali cu probati odmah da pokrenem google play store, muziku i neki download..

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Gledaj da je sa snapdragon  625 (ima i MTK verzija, koja se nije tako dobro pokazala), i da je global verzija, ili barem global rom.

 

Verujem da ćeš eventualno izgubiti 20/30-ak €.

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Ja jedino sto mogu da ti preporucim jeste da kupis telefon u nekoj ozbiljnoj prodavnici. Znaci ne kod lokalnog cige nego da udjes u neki veliki trzni centar i nadjes bas prodavnicu tehnike ili mobilnih telefona. I to ne mislim na one standove sto valjaju telefone i rade servis nego bas Samsung shop npr.

Tu ces jedino dobiti zapakovan telefon, sve ostalo je macka u dzaku koju neces provaliti dok ne bude kasno.

2 hours ago, FATA said:

kebabi gori od tih tvojih kebaba... samo da sam ga zakacio tako bih mu skakao po lobanji

Ne bih ti preporucio ovakve akcije, ne bi se lepo proveo.

.

Link to comment
Share on other sites

Njihov play store jeste verovatno ograničen, ali mislim da mora da postoji u telefonu. Ovaj poznanik što je uzeo je uzeo "HTC" u Kini koji je vizuelno potpuno identičan sa normalnim modelom. Problem je što je unutra potpuno drugačiji, tj ima fuš komponente i Google neće da im dozvoli izlazak na play store i to ne može da se reši ROM-om. To je tipa kao što prodaje ovaj lik na kupujeprodajem samo što on naglašava da je kopija, plus je ova loša pa izgleda loše, onaj izgleda kao original. A naravno kinez neće trepnuti da uzme pare nekom belcu (kao što nije trepnuo ni onaj što ga je poharao) i to može biti problem. Ali isto mislim da ako odeš u neku regularnu radnju to može biti dosta dobar sigurnosni mehanizam, ne mora sad baš brend radnja, ali neka koja tu ima lanac ili tako nešto, dakle nije jedan batica koji valja telefone. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jedino da pitaš :) U principu ti je razlika da non global ne podržava 4G na 800 MHz (B20 band), dok Global verzija podržava. ROM uvek možeš da uflešuješ drugi, ako bude potrebe. Ne verujem da je na tom phone-u kineski ROM. Što se B20 band-a tiče, u Srbiji ti samo Telenor koristi tu frekvenciju, i to ne svuda. 

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Njihov play store jeste verovatno ograničen, ali mislim da mora da postoji u telefonu. Ovaj poznanik što je uzeo je uzeo "HTC" u Kini koji je vizuelno potpuno identičan sa normalnim modelom. Problem je što je unutra potpuno drugačiji, tj ima fuš komponente i Google neće da im dozvoli izlazak na play store i to ne može da se reši ROM-om. To je tipa kao što prodaje ovaj lik na kupujeprodajem samo što on naglašava da je kopija, plus je ova loša pa izgleda loše, onaj izgleda kao original. A naravno kinez neće trepnuti da uzme pare nekom belcu (kao što nije trepnuo ni onaj što ga je poharao) i to može biti problem. Ali isto mislim da ako odeš u neku regularnu radnju to može biti dosta dobar sigurnosni mehanizam, ne mora sad baš brend radnja, ali neka koja tu ima lanac ili tako nešto, dakle nije jedan batica koji valja telefone. 

Pretpostavka po ceni je da su telefoni legit i da ova radnja izgleda legit. Ono što može da mu bude zaser je da nema odgovarajući rom, odnosno da je rom bez Google servisa, što se lako sređuje

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nickwood said:

Pretpostavka po ceni je da su telefoni legit i da ova radnja izgleda legit. Ono što može da mu bude zaser je da nema odgovarajući rom, odnosno da je rom bez Google servisa, što se lako sređuje

Ma ova radnja po sajtu deluje skroz ok, ja sam pričao uopšteno. Ja sam recimo u Hong Kongu kupovao Galaxy S4 (onaj što si ti posle popravljao :) u skroz "bazar" fazon tržnom centru gde svakakvi likovi prodaju sve i svašta ali je kao proveren i sve je radilo kul od samog starta, ali tamo i jeste fora da je uređena zemlja i da ne mogu baš da te zajebu. A bio je tipa i 40% jeftiniji nego ovde. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Santa said:

Jedino da pitaš :) U principu ti je razlika da non global ne podržava 4G na 800 MHz (B20 band), dok Global verzija podržava. ROM uvek možeš da uflešuješ drugi, ako bude potrebe. Ne verujem da je na tom phone-u kineski ROM. Što se B20 band-a tiče, u Srbiji ti samo Telenor koristi tu frekvenciju, i to ne svuda. 

iskreno, i nije mi toliko bitno jer planiram ili da ga prodam ili da ga ostavim kevi kad zavrsim ovu putesestviju.. e sad pretpostavljam da je to samo sto se tice 4G-a i da ce na 3G raditi bez problema?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...