Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Istyle i Macola su ovlašćeni za Apple. Ja sam u Macolu nosio komp i bili su korektni ali ne baš jeftini.

Inače ako neko gleda da produži ugovor kod operatera nek pogleda Vip Neo tarife - navodno daju neograničeno minuta i sms ka svim mrežama i određenu količinu GB zavisno od konkretnog paketa. Ali ako se gleda na primer u odnosu na MTS (oba s popustom da se ne uzima uređaj) su solidno povoljniji, Telenor da i ne pričamo.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čamuga said:

nije frka ako mora i ceo ekran, bitno je da stave prave delove, necu da mi fusere nesto ili da mi baguje touch posle

hvala u svakom slucaju o/

ako imas iphone sa 3d touch-om idi u macolu ili tako nesto provereno, ako nemas moze i neko random da ti zameni imho

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

da, 7cu imam
ispao mi jednom na beton, a nisam imao ono zastitno staklo i puklo stakjlo jebeno, funkcioniste sve perfektno inace

ovi Ifix.rs su mi rekli da vrse zamenu kompletnog lcd-a i da ne vrse reparaciju stakla, i to kosta na popustu 220e..

kontaktiracu sutra ove sto si preporucio -macola.rs pa cu videti da li oni vrse samo reparaciju stakla
 

Edited by Čamuga
Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2017 at 7:58 PM, Čamuga said:

nije frka ako mora i ceo ekran, bitno je da stave prave delove, necu da mi fusere nesto ili da mi baguje touch posle

hvala u svakom slucaju o/

Kolega je razbio ekran na 6tici obicnoj pre par godina i tad iStyle i Macola nisu radili zamenu ekrana... Ako hoces original ekran moras da odes do apple store-a(verovatno najblizi u nemackoj) i to ce te kostati nesto oko 250e(mozes da nadjes cene na apple-ovom sajtu)

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

On 6.6.2017. at 10:37 PM, Zwerko said:

Inače ako neko gleda da produži ugovor kod operatera nek pogleda Vip Neo tarife - navodno daju neograničeno minuta i sms ka svim mrežama i određenu količinu GB zavisno od konkretnog paketa. Ali ako se gleda na primer u odnosu na MTS (oba s popustom da se ne uzima uređaj) su solidno povoljniji, Telenor da i ne pričamo.

videh ovo juče-prekjuče na VIP poslovnici, deluje dosta zanimljivo, 1000 din neograničeno ka svima + 2GB protoka.

Link to comment
Share on other sites

Postoji jedan problem koji je počeo sve više da se manifestuje, a to je činjenica da se MTS kao mreža prilično degradirao. To kažem u smislu da se kvalitet poziva jako pokvario, gubi se signal svako malo u svim delovima grada i slično. Baš nisam zadovoljan u posednjih par meseci... sumnjam da je VIP išta bolji po tom pitanju :/

Link to comment
Share on other sites

VIP je smeće, kad zovem drugara koji je na VIPu u 50% slučajeva mu se pali govorna pošta.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Gledam sad SE po oglasima, i nov u prodavnicama po beogradu 330, a na kupujemprodajem 360 o.O wut

Jel uopste sigurno uzimati po tim levim prodavnicicama?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Neke od tih prodavnica, tipa ona na Bulevaru, postoje već bar 4-5 godina, tako da mi ne deluje da su neki koji će samo da spakuju kofere i zapale. U tom smislu deluje da je bar jednako pouzdano makar kao oglasi ali nisam imao iskustva sa nekim stvarima tipa garancije i sl. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ako uzimaš od nekoga sa KP uz garanciju operatera onda uzimaš i telefon koji je zaključan za tog operatera što nekome može a i ne mora odgovarati. Ja sam poredio telefon koji se prodaje kao simfree nov u oglasima sa ovim da kažemo polu-legalnim radnjama, u suštini će dobiti istu stvar - neotpakovan telefon. Razlika je samo što u oglasima verovatno ima 1 god Apple garancije koju svakako ima, a ove prodavnice po zakonu napišu da daju dve godine garanciju ali u njihovom servisu što može biti potencijalno problematično u toj drugoj godini. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja bih da dodam da sam sa KP i "nov, neotvoren telefon" skroz ok, preporučivao drugima, kupio sam u par navrata. Ako su sim free, a sa garancijom operatera, to tamo ti likovi kažu i naglase. Jako je jebeno imati 500+ pozitivnih i ijedan negativan utisak, ruši im koncept, reputaciju, sve, a gradili su godinama. ŠTo apsolutno nije slučaj sa tim radnjama koje zapravo rade istu stvar, preprodaju skidane sa paketa ili uvoze/švercuju iz Mađarske, ali im više seva Paja (poy @shw.) za mušteriju jer će malo rantovati, više se nevratiti, ali doći će novi.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tortky said:

Ovaj inicijalni post ti je čist primer zašto imam "pik" na tebe. Pričaš o stvarima o kojima ne znaš dovoljno i smatraš da se razumeš u to samo zato što imaš nešto da kažeš - tu je greška, to što "radnja postoji tu 5 godina" ne znači da tu treba otići i kupiti bilo kakav "high-end" uređaj jer ko zna šta rade sa tim telefonima, odakle ih nabavljaju, da li su refurbished (što skoro pa sigurno jesu) i slično. Ako već ne znaš nešto ili nisi siguran u to što pričaš, a ti nemoj ostavljati random gibberish postove gde govoriš nekome da tebi deluje OK jer radnja postoji tu 5 godina i sunce sija pa je to ok - jer prosto nije. Neko će se zajebati i dati €350, a tebe će boleti kurac jer si "imao najbolju nameru" - ja se ne slažem da si imao najbolju nameru, već da imaš misao koju moraš da podeliš sa nekim, pa makar to bilo i na forumu.

 

Znao sam da nisam trebao da kliknem na show contents ali aj sad samo da ti još na ovo odgovorim te da se učvrstim u tome da više ne klikćem na to kao što ni do sada uglavnom nisam kliktao. 

Postoji razlika između refurbished i novog telefona i to je uvek i označeno na pakovanju, baš zato da ni tamo gde prodaju refurbished ne bi došlo do zabune. Samim tim kada dođeš da kupiš telefon ti ćeš pogledati šta kupuješ, da li je neotvoreno, pravilno zapakovano i sve to, isto kao što bi uradio i da dobiješ od lika sa kupujemprodajem. Ono što je moje pitanje jel znaš nekoga ko je dobio refurbished telefon u takvoj prodavnici pošto "skoro sigurno pa jesu"? Primer, konkretan čovek, poznanik, kolega, štaveć.  

Ja konkretno znam ljude koji su kupovali u onoj Telekoplus prodavnici i bili su korektni uvek. Nemam iskustvo sa garancijom jer jebiga ljudima (njih trojica različitih) nije trebala garancija, telefoni radili i i dalje rade normalno. Isto kao što znam i gomilu ljudi koji su imali pakao sa full legalnim garancijama od operatera ili legalnih prodavnica tipa Tehnomanija, Gigatron i sl. Suština je da ti ovi u prodavnici (osim u slučaju kada se radi o telefonu od lokalnog operatera) daju potpuno istu garanciju kao i ovi sa KP, a to je u slučaju iPhonea Appleova garancija od godinu dana. Pitanje garancije kod operatera je druga stvar jer tu operater daje garanciju dve godine i to može da bude povoljnije ukoliko telefon nije zaključan za tu mrežu. 

I uopšte nisam rekao da ne treba uzimati od ljudi sa KP, jasno je da neko ko ima dobru reputaciju sigurno neće hteti da je sjebe za jedan telefon, samo sam rekao da na osnovu svog iskustva, odnosno ljudi u mojoj okolini koji su kupili telefon u konkretno toj radnji koju sam pomenuo gore su dobili istu stvar kao da su kupili preko KP. Ako onda dođe da je bottom line razlika u ceni od 30 evra onda je na svakome da odluči šta mu se više (ne)isplati. 

1 hour ago, nickwood said:

preprodaju skidane sa paketa

Za iPhone i ove skuplje telefone realno toga baš više i nema zato što ih ovi iz Evrope odmah blacklistuju pa su odustali od te prakse. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Zveki brate jebote, niš nisi rekao.

Činjenica: KP>Telekoplus i slični

Razlog: reputacija

Efekat: Bolje ići na KP

Realnost: provereni telefoni na kp> verovatno ok telefoni kod Telekoplus i slični

Ćivot: Ćivot

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nickwood said:

Zveki brate jebote, niš nisi rekao.

Činjenica: KP>Telekoplus i slični

Razlog: reputacija

Efekat: Bolje ići na KP

Realnost: provereni telefoni na kp> verovatno ok telefoni kod Telekoplus i slični

Ćivot: Ćivot

Ne sporim ja taj argument. Ja sam samo na pitanje čoveka "jel sigurno uzimati u tim prodavnicama" rekao da na osnovu iskustva ljudi koji su iz moje okoline tamo uzimali nije bilo problema. I ja ne tvrdim da ne stoji KP>Telekoplus i slični nego samo da ako mu je cena prelomni faktor ta opcija ne mora sama po sebi biti otpisana. Naravno na njemu je da odluči šta mu je bitnije da li reputacija na KP ili 30 evra razlike. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...