Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Ako ti nije problem da predjes na Windows ja bih rekao pre 640. Prosto Android se malo muci sa 1GB memorije, a i LG ima samo 8GB interne memorije, kad se oduzme sistem i ostalo sto je odmah zauzeto dodjes na to da imas oko 1.5-2GB prostora za aplikacije i sl sto moze biti problem ako zelis da imas dosta aplikacija, cak i kada imas SD karticu. Bar je takva situacija na LG L Fino koji sam probavao, ovaj ima malo noviji Android ali ne verujem da su uspeli to da rese. S druge strane na Win to nije problem. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

f4ts0 ne koristi vide win phone od kada ima n5, hvala

I aplikacije za win phone nisu glupe vec prosto nisu aplikacije :)

A da me jo posluzio za ono sto mi treba (da proverim rur, i navigacija) - jeste

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

a 8 gb za aplikacije je vise nego dovoljno ...

Jeste, jeste, mozda ne bi bilo lose da pogledas samo komentare na GSM areni na linku koji je dao covek i da vidis da u 2/3 stoji kao stavka "malo interne memorije". Prvo po proizvodjackoj specifikaciji ti je dostupno samo 3.8GB out of the box, a u praksi je to i manje kad ukljucis samo telefon, povezes nalog i sl. Vecinu stvari mozes prebaciti na SD karticu, ali vecina aplikacija ne moze da se izvrsava direktno sa SD kartice ako nisi rootovao telefon, tako da svaka zauzima ponesto interne memorije. Plus sto sam operativni sistem koristi internu memoriju za kesiranje i sta mu vec treba i onda kad imas malo preostalog mesta u kombinaciji sa 1GB memorije dodjes to toga da ti telefon zaglupljuje. Kazem jos jednom, ako neko instalira dosta aplikacija, tih na papiru 8GB interne memorije ne LG uredjaju je malo, znam iz prve ruke s prethodnom generacijom LG telefona. A u prilog mojoj tvrdnji idu i ti komentari koje ljudi ostavljaju na sajtu. 

@Ребел - ako nisi bas zakucan za ova dva modela baci pogled i na ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL koliko vidim po cenama koje racuna Mobilni svet oko 20ak evra je skuplji, ali dobijes i 2GB RAM memorije i 16GB internog storage prostora a najavljen je i update za njega na 6.0 i na papiru ima nesto bolju kameru. S druge strane malo je veci od ova dva modela koja si naveo, on je 5.5" sto se mozda nekome ne svidja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Eto meni pored ihaj aplikacija na telefonu iste zauzimaju 2.92gb a sa sve kartama i poi-ima za 16 zemalja nekom muzikom slikama i snimcima ne prelazim 8gb na svom nexusu 5 sa 16gb, naime na 7.65 gb sam. Naravno samo 8 giga bi mi bilo malo na telefonu ali ako bih 2gb mapa i 1gb slika i tako neke stvari prebacio na sd karticu (koju ja jelte nemam ali hipoteticki) interna memorija bi mi bila na tih 2.9gb, a tu ni ne racunam varijantu da prebacim aplikacije da rade sa sd kartice.

S obzirom da decko ne uzima flagship telefon mislim da je gore navedeno bolje od BILO KOG WIN PHONEA tako da je tvoj savet koristan koliko i cigla liku koji pada sa zgrade, po obicaju.

  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Иначе, овај телефон што Зверко препоручује је скупљи за 60 + евра, тако да, нажалост, не долази у обзир. Одговара ми ова цена од неких 130-140.

Са друге стране, далеко сам од неког напредног корисника, нити имам обичај нешто много да користим апликације које нису за комуникацију, тако да рачунам да уз SD картицу, коју имам :), простор не би требало да представља проблем.

Едит: Чуо сам да Вин телефони не раде тако добро са Гмаилом, а мени је потребан због посла.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Mozes da razmislis o Xiaomi i Meizu telefonima. Ima ih za te neke pare, a znacajno su jaci od svega ostalog sto mozes kupiti novo.

Ja imam Redmi Note 2 i fon pere, a kosta 150 jura manje vise...

Baterija traje jedan dan, sa nekih 3-4 sata sot. Medija radi tecno,  pusta HD, cak i one lazne 4k video klipove sa YT. Nemam nekih softverskih bagova, fon je fluidan i radi brzo. Ima oktakor i 2gb rama... Jedino sto sam primetio da ne valja je Google Earth koji nisam mogao da pokrenem na vise romova.Ostalo mi sve radi... Imas ekipu na xiaomi.eu koja radi romove i dosta su dobri.

Ja nisam zahtevan korisnik i zadovoljan sam sa fonom stvarno. Nikad necu dati vise od 2 glave na fon, koji ce mi. Bolje da ostavim za kurve i koku. :D

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Иначе, овај телефон што Зверко препоручује је скупљи за 60 + евра, тако да, нажалост, не долази у обзир. Одговара ми ова цена од неких 130-140.

Са друге стране, далеко сам од неког напредног корисника, нити имам обичај нешто много да користим апликације које нису за комуникацију, тако да рачунам да уз SD картицу, коју имам :), простор не би требало да представља проблем.

Едит: Чуо сам да Вин телефони не раде тако добро са Гмаилом, а мени је потребан због посла.

Meni nije pravio nikakve probleme. Mada jedino sto sam radio je citao mail i slao isti, nisam koristio napredne funkcije.

A onda sam probao da dodajem attachment i usledio je SOK

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

E pa drugari, dobih kurcinu duplu od googlea u razmaku od 15dana.

I meni i ženi su crkli power dugmići na telefonu. Telefon se odjednom ugasi i krene da se pali ali odmah posle google logoa resetuje se i opet uradi isto.

Oba telefona su stara nešto oko 20 meseci. Guglah i vidim da je to sad već sve učestaliji problem.

Menjajte ih za nešto novo. ;/

 

EDIT

Nexusi 5 su u pitanju

Edited by jasamnepismen

.

Link to comment
Share on other sites

ja sam u mesec dana polupao dva telefona. prvo mi je ispao N4 i razvalio mu se digitajzer, a onda mi je ispao i polovni N5 kojim sam ga zamenio, i od tada je počelo da se dešava ovo sa power dugmetom. detaljnim guglanjem od trideset sekundi sam ustanovio da je to problem koji pogađa otprilike 100% nexus petica.

ima neko preporuku za servis u centru?

takođe, isplati li se menjati digitajzer na n4, koliko je to para?

Link to comment
Share on other sites

Cime da zamenim slupan N5? Max 200-250e. Vidim, hvaljeni su Redmi Note 2, zanimljiv mi je i LG G Flex 2. Neko ima, koristio? Ili ako nema nista bolje da uzmem polovan N5 opet?

Stabilnost i brzina presudni. Kamera, eye-candy, rootovanje, i slicno me ne zanimaju.

Link to comment
Share on other sites

Ako razmatras Xiaomi, ja bih sad isao na Redmi note 3. Ima metalno kuciste, 4000mah bateriju i fingertip sensor. Ostalo je sve isto. Doduse mislim da mu se baterija ne moze menjati.

Edit, nema IR i ima SIM+hibridni slot za razliku od RN2 koji ima 2 SIM plus SD.

Edited by samur
jos neke razlike :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...