Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

10 hours ago, Dule_smor said:

Ko je bese odavde isao na Tenerife u septembru, Fata ili tako neko, dajte utiske...poz Igore, kad cemo na pivo :D

Isao sredinom septembra 2013.. Verovatno se ponesto izmenilo od tada, ali vreme nije sigurno :-) 

U tom periodu mozes da ocekujes 2 stvari. 

1. Da neces imati ni jedan kisan dan. 

2. Da neces imati ni jedan paklen dan. 

Racunaj da temperatura nece prelaziti 27-28c, ali ako zadjes u oktobar mozda uhvatis i 23-25c. Ono sto bi moglo da ti bude bitno, jeste da je more hladnjikavo.

Sto se tice samog ostrva. Sunce izlazi izmedju 8-9 ako se dobro secam,  a ubrzo zatim se dizu i oblaci sa vulkana. Koliko god da se vreme pogorsa, i da nebo pokriju oblaci, garantujem ti da kise neces videti. 

Juzni deo ti je turisticki deo, krcat hotelima i u tom delu neces videti nista drugo osim barova, restorana i ponekog kluba. Ja sam tada odseo u Tenerife Gardenu sa devojkom za 30k RSD nekih 13 dana, studio od 25kvm2 sa pogledom na mora (nije bio cist pogled, ali se videlo more :) na 5min od plaze. 

Ne znam da li si avanturistickog duha, ali Tenerife stvarno vredi obici! Plaze, vulkan, zoloski vrt i akva park, grad na jugu Garaciko koji je bio unisten prilikom erupcije vulkana a potom obnovljen i lokalni deo na severu ostrva sa nacionalnim parkom Mercedes (ne mogu da se setim da li je to bila planina). 

Cene su ti manje vise svuda evropske. Po restoranima ces davati 5-10€ za pastu, picu i raznorazne piletinene u sosevima, za stekove i ribu do 15€ i za plodove mora i paelje izmedju 20-25€. U tom delu su isto dobro pokriveni supermarketima koji imaju manje vise nase cene sa ponekim artiklom koji varira do +20%.

3 je ovde u Iranu pa sam ispisao prvo sto mi je palo na pamet. Ako imas nekih pitanja, lupi kvote pa cu ti odgovoriti cim ugrabim neta. 

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Fala Fato svetski putnice:). Pa nista, jedino me brine to hladnjikavo more, videcu. Jel imaju organizovani izleti do vulkana, vrh je dosta visok cini mi se. Ili ste uzeli rent a car pa se vozili po ostrvu?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

Imaju organizovani izleti naravno. Vrh je na 3 soma i kusur metara i nema direktnog pristupa. Sve ture vode do do kolibe koja se nalazi na 2000m u sred pustinje gde se parkira bus, i onde se pici gondolom do vrha. Mislim da je po osobi tada bilo 50€ ili ukupno 50€ mada to ti nije toliko bitno sa doktorskom platom :-) 

Sto se mora tice nije ultra hladno, ali je za nijansu hladnije od grckog. Sad sam bacio oko na temperature sto si mogao i ti :-) i npr. Prosecna temp. Mora na tenerifama je 23c dok je prosecna temp. Jonskog mora 25c u septembru. Ne znam u kakvoj si situaciji, ali ti preporucujem da na tenerife ne ides solo :-) 

20 hours ago, Dule_smor said:

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dule_smor said:

 Pa nista, jedino me brine to hladnjikavo more...
 


More ce ti biti taman....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...da u njemu hladis pivo.  :tf:

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Stigli nazad u BG, stats:


20626988_1558868207525585_21852693594763

 

 

 

U Bosni najjeftiniji dizel 1.61KM  (10eur = 19.50KM), natanko se do chepa u povratku pred Srbiju  (оо)

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

BG-Sarajevo-Mostar-Drvenik-Hvar + voznja po ostrvu Hvaru 10 dana + povratak istom trasom.  Postovao sam sva ogranicenja na trasi, u pitanju je magistralni put sa par vrlo kratkih deonica auto puta.

Megan2 1.5dci 2004-to... kanta koja je presla 250k inace...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...