Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

stara i mudra marinica :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mncu said:

ne treba nista da vidim, trebaju mi samo plaza i more. zalepila sam se za aja napu, nisam znala da je na foru ibice. plaze mi deluju po slikama bas dobro. valjda se razisla pijana decurlija, pocela je skola

Idi u Crnu Goru lepo, ima i plaža i more

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

razmisljam da ove godine posetim Rodos, lovio bih smestaj u samom gradu, a cimao se do plaza prevozom. ne bih iznajmljivao auto posto sam citao da je ostrvski prevoz skroz funkcionalan (kao na Skiathosu), a i generalno gradic deluje zanimljivo za istrazivanje i setkaranje. plaze sa istocne strane su mirnije, pa bih verovatno samo njih i obilazio. ne znam sta bih mogao da ocekujem sto se cena tice, ali pretpostavljam da je manje-vise nesto kao Skiathos. u sustini jos nista nisam odlucio i Krit mi deluje kao podjednako okej ostrvo za letovanje. bacite neke utiske ako ste bili na Rodosu (vec prelistah topik btw), pa da krenem da skupljam kintu i uplacujem dok su popusti. merci!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/14/2017 at 1:21 AM, digrejzo said:

razmisljam da ove godine posetim Rodos, lovio bih smestaj u samom gradu, a cimao se do plaza prevozom. ne bih iznajmljivao auto posto sam citao da je ostrvski prevoz skroz funkcionalan (kao na Skiathosu), a i generalno gradic deluje zanimljivo za istrazivanje i setkaranje. plaze sa istocne strane su mirnije, pa bih verovatno samo njih i obilazio. ne znam sta bih mogao da ocekujem sto se cena tice, ali pretpostavljam da je manje-vise nesto kao Skiathos. u sustini jos nista nisam odlucio i Krit mi deluje kao podjednako okej ostrvo za letovanje. bacite neke utiske ako ste bili na Rodosu (vec prelistah topik btw), pa da krenem da skupljam kintu i uplacujem dok su popusti. merci!

bump!

ostrvski prevoz šljaka ali nije baš najbrži - putuje u krug oko ostrva i ima stanice na svakih 50 metara. Iznajmi makar onaj mali kvad motor ako ništa drugo :)

Krit je mnogo veći i tek ti tu treba auto. Rodos je gotivan, ako nisi bio idi prvo tu, pa možeš sledeće godine na Krit.

Link to comment
Share on other sites

Nije letovanje, al je putovanje :)

Posle posete Pragu za Uskrs, resili zena i ja da odemo za Porto sad za prvi maj, opet uzeli neke jeftine avio karte.

Da li ima saveta sta da se vidi, proba, poseti, itd?

Stizemo u cetvrtak uvece, i tamo smo do utorka u toku dana. Takodje, razmisljamo da podelimo - petak, subota Porto, a nedelja i ponedeljak Lisabon.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sttevann said:

Nije letovanje, al je putovanje :)

Posle posete Pragu za Uskrs, resili zena i ja da odemo za Porto sad za prvi maj, opet uzeli neke jeftine avio karte.

Da li ima saveta sta da se vidi, proba, poseti, itd?

Stizemo u cetvrtak uvece, i tamo smo do utorka u toku dana. Takodje, razmisljamo da podelimo - petak, subota Porto, a nedelja i ponedeljak Lisabon.

 

ne bih savetovao da delis, prosle godine sam proveo 10 dana u Lisabonu i opet nisam stigao sve da vidim. Neverovatno lep grad.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, prota_ said:

gde si našo karte i pošto? 

Zena nalazi stalno, uglavnom prati sajtove avio kompanija. Putujemo iz Memmingena (Nemacka), Ryan Air. Pravo da ti kazem, ne secam se cene, ali bilo je ispod 100e povratna. Za Srbiju npr dolazimo u Maju za 19.99e povratna po osobi :)

14 minutes ago, baltam0s said:

ne bih savetovao da delis, prosle godine sam proveo 10 dana u Lisabonu i opet nisam stigao sve da vidim. Neverovatno lep grad.

Uh, ne znam, mi bismo da vidimo Porto (posto letimo za Porto), a ne bih da izostavim Lisabon. I ne znam kako ti radis, mi u sustini kada posetimo neki grad, od ujutru oko 8-9 pa do uvece ne stajemo, eventualne kratke pauze za klopu, ostalo samo setnja, fotkanje, i razgledanje. Tako da smo i Prag obisli za 4 dana, tj veci deo, ono sto nas je zanimalo i sto nam je privuklo paznju. Znam da je malo 2 dana u ovom slucaju, ali bolje ista nego nista.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Pa ono, u Lisabonu ne stajes ni uvece :D


Slican princip, samo eto da racunamo 8 dana jer smo dva dana bili po plazama (Estoril i taj deo tamo).

Pazi, bili su u Alfami i ono, tamo je prokleto divno izgubiti se. Ceo prokleti district je prelep.

Doduse, posto smo bili 10 dana tamo, bili smo nesto opusteniji po pitanju satnice napolje, ali bez 10h dnevno nije bilo.

 

Ja bih na tvom mestu obisao Porto i nemoj Guimaraes da propustis nikako - to mi je sledeci pik sigurno.

 

Naravno, provesces se nikad bolje i ta dva dana, nego samo kazem - ja npr. sad bez 5 dana nazad u Lisabon nikako :D

 

 

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Hmm, sad si me zaintrigirao, guglao sam Gimaraes, i mnogo je lep...

Pokusacu da ubedim zenu da odemo sad samo Porto-Gimaraes ta 4 dana, a da Lisabon ostavimo za sledeci put, kada mozemo da uklopimo i let na Azorska ostrva bar na dan,dva.

Mada ako odem u Lisabon, pokusacu da uglavim negde i tekmu neku, vidim da Benfica igra kod kuce u subotu, a Braga u nedelju, a Braga mi je bas blizu Portu.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre par godina iskulirao more i otišao u Lisabon na 10ak dana kao zamena i nisam se iscimao da odem do Porta jer sam pajser :D. Što se tiče mora, mesta na moru oko Lisabona (Kaškaiš, Eštoril...) su lepa sa prostranim plažama ali ti ništa ne ide na ruku u smislu kupanja, talasi su ogromni, sve vreme gruva jak vetar i voda je nerealno hladna, bukvalno možeš da se kupaš samo za opkladu, ne i da uživaš. Kažu drugari koji su bili na jugu, u Faru, da je tamo ok za kupanje recimo.

Grad kao grad je meni baš dobar, sviđa mi se trip gde je centar u rupi odakle kreću široki bulevari i penju se ka naseljima u brdu tako da sam baš gotivio da se popnem metroom na vrh tih bulevara i onda lagano spuštam i blejim po gradu. Što se tiče žurki imaš Bairo Alto koji je baš u centru grada i pandan je recimo Savamali u Beogradu samo mnogo veći. Lisabon je generalno jeftin grad, tipa točeno pivo 0 .5 u klubu uveče plaćao 1.40e, taksi za oko 7-8km oko 5-6e i slično. Nažalost, jasno se vidi da su u baš zajebanoj krizi tako da ćeš lagano u samom centru grada videti brdo nenaseljenih i zapuštenih zgrada sa ciglama/daskama na prozorima i slično što zna malo da ukenja doživljaj.

Što se tiče utakmice, mene usralo da idem na Benfika - Sporting i baš sam se razočarao atmosferom na derbiju, očekivao sam pravi južnjački (divljački) derbi a dobio sam NBA fazon tekme gde stadion zapeva na fazon "difens difens" i to je otprilike to, čak je i fudbal bio sranje taj dan. Sa druge strane, dobar je osećaj kad si na "pravom" stadionu pa u svakom trenutku možeš da izađeš do WC-a ili da kupiš nešto da pojedeš/popiješ :D

Za kraj, obavezno probaj pastel de nata i to baš na ovom mestu jer su fazon trpković, jedan red za pastel de nata i jedan red za sve ostalo: http://pasteisdebelem.pt/en/. siguran sam da ćeš se oduševiti a ako ne ipak ne odeš do Lisabona siguran sam i da u Portu možeš da nađeš ovo božanstvo od kolača :D

 

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Da, da, pola sata u jebenom redu za to prokletstvo (nije bas toliko dobro:P).

Stvari koje ne smes da propustis u Lisabonu su okeanarium i zooloski vrt - au, sunce mu, skoro ceo dan u zooloskom vrtu sam proveo, i pola dana u okeanariumu. Odusevljen.

Za tekme, jbg, ja isao u julu. Doduse, gledao sam finale evropskog prvenstva tamo i sunce mu... Polomili su grad posle :D

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

meni je Lisabon bio jedini grad u kojem kako vreme prolazi, sve ti je bolje i bolje. A za Porto mi kazu da je jos gotivniji, tako da realno nemoj da prepolovis putovanje, nego se vrati tamo samo zbog Lisabona :D

cak mi je i Fado bio zanimljiv posto sam otisao u najrandomaskiju birtiju ikad gde su bili bukvalno likovi sa cirozom jetre i setom u ocima zbog bivsih ljubavi i izgubljenih zivota :D

hteo sam da se vratim ove godine tamo na neki duzi period ali ne mogu da sljakam odande, pa kurac :D

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozdrav drustvo, evo opet ja malo da smaram sa preporukama za destinacije za letovanje i na kraju odem u Crnu Goru kao Vitja:).  Ali ove godine definitivno ne idem u CG makar ne isao uopste na more. Ne samo zato sto mi se smucilo, nego zato sto cu verovatno tek u drugoj polovini septembra dobiti odmor. A tada jelte nije bas vreme za more u CG, pa ni na severu Grcke bogami. Tako da sam razmisljamo o nekom Kipru, Kritu, Malti, tamo je sigurno toplo u to vreme. E sad ne znam za ova Jonska ostrva, Lefkada, Zakintos, Krf itd. A i Majorka i Ibiza ne bi bile lose da nisu skuplje malo, mada cini mi se da tamo u septembru ima dosta kisovitih dana. Tako da dajte neku preporuku za 7-10 dana u drugoj polovini septembra ko je isao i gde:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Друга половина септембра ти је ризик како год да окренеш, осим ако не одеш у Египат. :)

Ја сам био прошле године у ЦГ од 17.09-01.10 и био је рај, сваки дан лепо време, вода чиста, око 24 степена, таман, нема гужве нигде, милина. :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...