Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

3 hours ago, millancche said:

Radosni update - nisam šugav! (at least not medicamlly) :-)

Svrab mi izazivaju neki mali komarci, ili nisu komarci, ne znam šta su, ali "navatao" sam ih. Ujed je kao od komarca, ali sitniji, i zajebaniji. Izujedali su me poprilično i po podlakticama, i gornjem delu stopala i listovima. Ta mesta šuga ne napada, proučio sam. Imam i par tr00 velikih komaračkih ujeda sad. 

Tragovi ujeda se pojavljuju kasnije. @kimensin jesu se pojavili tebi u međuvremenu? 

Onaj protin savet za kanesten verovatno ne važi, on je za neke gljivične infekcije. Čime inače ubrzati izlečenje od ujeda komaraca i ovih čudesa, i malo ubažiti taj svrab koji prave? Večeras naprašujem sve sobe nekim otrovom :-)

Da, to rekoše i meni. Nisam uspeo baš da ih vidim lično, ali svrbi više nego ubod od klasičnog komarca... meni se samo zacrveni posle nekog vremena, ali nema onog plika kao kod običnih.

Ma kakav kanesten, što kaže @f4ts0 samo se počešeš i rešen problem [:D]

Mene ti mali grickaju samo kada sedim pored kompa, tako da kontam da ih privlači toplota iz istog, pa sam tu poprskao onaj neki raid za leteće insekte i od tada ih više nema [;)]

Link to comment
Share on other sites

Doktori, koliko je opasna povrsinska ogrebotina o zardjao ekser? Razgrebano je teme glave, ocistio sam alkoholom i hidrogenom, krvarilo je dosta dook sam cistio i stvorila se cvorugica. Da li sam spasen od sigurne smrti ili da idem kod doktora na rakijicu protiv tetanusa?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Idi, ne kosta te nista, pogotovo sto je povreda na glavi, za svaki slucaj.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 

idi idi, ne kosta te nista, sem 5 sati cekanja u cekaonici gde ne radi klima koja smeta ostalim ljudima koji cekaju recepte i merenje pritiska...

salim se, idi, ne treba se zajebavati sa tim!

Link to comment
Share on other sites

Otisao, cekao 3.5h, nema klime naravno :) primio vakcine 2 danas i posle na 1, 6 i 12 meseci, plus pakovanje citerola da ispijem. Nego Dule, je l se placa ova intervencija u DZ, posto meni nisu dinara uzeli? Moji me ubedjuju da su nekoj rodjaci trazili 8k pre par godina, sto malo neralno zvuci

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izgleda da kompjuteraštvo uzima svoje. Mali prsti na šakama su u nekom blagom grču, kao da su nervi pritisnuti ili blokirani. ne znam kako da opišem. Na obe šake je. i kad nisam za kompom, šetam recimo, prosto "osećam" male prste i  svestan sam ih više nego što treba, i taj osećaj ide i kroz podlaktice. Kad kucam i držim miša postane baš nekako napeto i neprijatno. Carpal tunnel? 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, millancche said:

Izgleda da kompjuteraštvo uzima svoje. Mali prsti na šakama su u nekom blagom grču, kao da su nervi pritisnuti ili blokirani. ne znam kako da opišem. Na obe šake je. i kad nisam za kompom, šetam recimo, prosto "osećam" male prste i  svestan sam ih više nego što treba, i taj osećaj ide i kroz podlaktice. Kad kucam i držim miša postane baš nekako napeto i neprijatno. Carpal tunnel? 

 

Radi ove vezbe, meni su pomogle, da se spusti pritisak u karpalnom tunelu i rastereti taj deo malo:

 

 

Ima josh par videa od njega, nisu teshke vezbe i brzo se rade.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, togFU said:

ah, znači postoje ljudi na koja se odnose oni tekstovi upozorenja na tastaturama :D

The shit's real.

Probaću sa vežbama, i nabaviti neke od onih stvari što se stišću rukama :-) (inb4 sise)

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2017 at 9:05 AM, millancche said:

Izgleda da kompjuteraštvo uzima svoje. Mali prsti na šakama su u nekom blagom grču, kao da su nervi pritisnuti ili blokirani. ne znam kako da opišem. Na obe šake je. i kad nisam za kompom, šetam recimo, prosto "osećam" male prste i  svestan sam ih više nego što treba, i taj osećaj ide i kroz podlaktice. Kad kucam i držim miša postane baš nekako napeto i neprijatno. Carpal tunnel? 

Zvuci kao ulnarni nerv sto kaze Thunderstorm (inb4 svi smo doktori). Generalno sta je meni pomoglo za to su pauze na svakih pola sata provedenih za kompom, teretana da ojacas misice generalno i masaze sa vremena na vreme. Bilo bi super i da ti neko pokaze vezbe za vrat, jer uglavnom se tu kljesti dosta stvari. I ovakva podloga za misa je meni zakon, koristim od kad sam imao te probleme pre 4-5 godina. 

slika-Podmetac-Postolje-Neklizajuca-Podl

 

 

Edited by MikacNS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Halppp

U poslednjih godinu dana se fizickim aktivnostima dosta redje bavim a sedim po 8 sati dnevno(BAR), posto je donji deo ledja poceo da me zeza sa vremena na vreme(samo bol) hteo sam malo da se aktiviram i pocnem da vezbam kod kuce.Sutradan sam dobio neku kao upalu u donjem delu ledja iskulirao sam taj dan sve ok bilo posle. Nedelju dana posle toga sam otisao na neku odbojku i od tad krece pakao  :D

Posle 10 minuta partije sam vec osetio ono neki bol tj nemoc u donjem delu ledja, naravno skroz sam se sjebao kada se ohladilo.Posto sam lenjo govno nisam otisao kod lekara nego kod nekog "kiropkraticara" koji mi je rekao da je to upala i da mazem bengej itd. Mazao sam ok smanjio se bol ali nedelju dana posle toga ja i dalje ne mogu da se sagnem kao covek, ugao od 90 stepeni je misaona imenica, kada kinem zabole me ledja kao ne znam sta.Cudan je trip kada na primer hocu da stisnem stomacne misice stisnem zapravo samo levu stranu dok desnu ne mogu(mozda ovo pomaze).

Ja sam svakako planirao da odem kod lekara u narednih par dana, ali me zanima jel imao iko slicnih problema i jel imaju neke specificne vezbe bas za ovaj deo ledja i sta koji kurac da radim osim da odem kod lekara. I jel moguce da toooliko oslabe misici ledja bre :D

Link to comment
Share on other sites

Verovatno je ukljestenje ulnarnog nerva, ne sindrom karpalnog tunela. Kruko je pominjao na drugom topiku, verujem da i sam imam to.
 
To je to, imam isti problem. Nabavi nešto mekano da osloniš laktove, pij magnezijum i idi na fizikalnu.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...