Jump to content

Istorijske pitalice :) take 2


BarcaS take 2

Recommended Posts

omg, oduzeli ste mi cast da ja otvorim nov topik, kakav je to nacin...mislio sam da ostavimo stari posto nema vise onog buga kad neki topik predje 100 strana...al nebitno, treba postaviti nesto

koji pomorski komandant je nosio nadimak "nelson of the east"

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

omg, oduzeli ste mi cast da ja otvorim nov topik, kakav je to nacin...mislio sam da ostavimo stari posto nema vise onog buga kad neki topik predje 100 strana...al nebitno, treba postaviti nesto

koji pomorski komandant je nosio nadimak "nelson of the east"

Sad mora harakiri da izvrsis ;)

Nagadjam da je rat oko Kurilskih ostrva u pitanju - ali ime ne znam

Link to comment
Share on other sites

a jeste sad, cu da otvaram novi topik, nisam malo dete(unless:))

elem, hint je vise nego ocigledan, u pitanju je bio rusko-japanski rat 1904-05, japanski admiral koji se zvao slicno kao njihov premijer za vreme ww2...ako ne znate upucajte se u nogu!

pa kazem ne znam ime - ali sam pravilno napisao da je u pitanju rat oko Kurila!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

ne mogu da verujem da sam fejlovao sa prvim pitanjem u novom topiku:(

elem, u pitanju je bio admiral togo heihachiro, koji je ovaj nadimak zaradio posle brilijantne pobede u pomorskoj bici kod tsushime, gde je unistio skoro celu rusku flotu... zanimljivo je da pominje i u onoj crnogorskoj pesmi o dvoboju sa samurajem, kacio je sting cini mi se...barcase postavljaj

T%C5%8Dg%C5%8D_Heihachir%C5%8D.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/T%C5%8Dg%C5%8D_Heihachir%C5%8D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa da si potvrdio za crnogorce mozda bih i znao da je on! :P

Aj da ga podmazemo malo.

Kralj Milutin je poznat kao najveci zauzbinar, isto tako je sagradio crkvu i van Srbije. Gde i koju? :)

edit: lol koliko glupo sam formulisao pitanje.

Edited by TheJack

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

Kralj Milutin je poznat kao najveci zauzbinar, isto tako je sagradio crkvu i van Srbije. Gde i koju? :)

:)

http://www.youtube.c...h?v=GYr4Fz14C6w

I to pošto si rekao ''nije čak ni na balkanu''

Originalno pitanje ti je glupo, jer ih je sagradio zilion van Srbije, a ne samo jednu. Ovaj manastir je inače kasnije dobio pravo da ubira takozvani ''srpski porez'' od Dubrovnika. Tako se u mutna vremena onaj vladar kome bi se ovi monasi obratili da sudeluje u uzmanju ovog nameta od Dubrovnika, u neku ruku mogao smatrati legitimnim vladarom.

Edit: Manastir svetih Arhandjela je u pitanju, to zaboravih da kažem, a lokacija je u imenu pesme meni omiljenog židovskog pevača sa linka :D

Edited by Романтична.Пијана.Свиња

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Evo ja da puknem jedno sad. Začuđujuće je koliko malo ljudi zna ovaj dole podatak ili ga pak olako shvata. Dakle:

Kraljevina Srbija je ''nestala'' proglašnjem Dušanovog Carstva Srba i Grka. Kada je prvi put obnovljena?

Edit: Ne mislim na kraljeve kao savladare, nego na državno uredjenje teritorije kao kraljevine.

Edited by Романтична.Пијана.Свиња

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

samo mi reci da nelupam dalje jel godina otprilike 1918 ili sam se zajebo ? :D

Pa otprilike smo bili kraljevina Srbija za vreme WWI - sto znaci da je 1918. godina kad je NESTALA kraljevina Srbija, a ne nastala. Sem toga nekih skoro 20 godina ranije su ubili KRALJA Aleksandra u majskom prevratu (Crna Ruka itd).

Link to comment
Share on other sites

Daleko ste od odgovora, šta ste se uhvatili za 20. vek :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...