Jump to content

Butabilni USB fleš sa instalacijom Win 7


Guest

Recommended Posts

da li misliš da sam tolki moron

to rešenje sa gugla mi nije radilo prošli put, pa sam ipak srezao dvd. sad treba da instaliram na komp bez optike.

a i treba nam sticky za ovo.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to sranje osim mog rešenja!

Šalu na stranu, Microsoftova zvanična alatka formatira fleš u NTFS, a imao sam par slučajeva da sa takvog fleša neki kompjuteri nisu hteli da se butuju.

Ubedljivo najlakše rešenje koje provereno radi, otvoriš taj ISO u UltraISO-u i uradiš komandu Bootable -> Write Disk Image. Prethodno fleš formatiraš u FAT32 iz Windowsa. Isti metod radi i sa Linuxima izašlim u poslednjih nekoliko godina.

edit: pretekoste me, sry :(

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Baš su mi pre neki dan uvalili neki Acer netbook da instaliram sistem... Šta da vam kažem, raspao sam se, probao sam sa UltraISO, i još brdo drugih postupaka, ništa nije uspelo... I onda, konačno, prava stvar, koja, izgleda, funcioniše - za sada, evo, uravo se instalira...

Pa da ostavim i ovde, možda nekom zatreba - ovo je za WinXP

http://www.eeeguides.com/2007/11/installing-windows-xp-from-usb-thumb.html

EDIT: Uspelo, radi!

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 years later...
  • 5 months later...
  • 2 years later...

Ja nikad nisam ni video "Get Windows 10" ali sam morao da disejblujem pun kurac "application experience" ili kako se to već vika taskova, jebeni tamni vilajet task scheduler-a, task koji uploaduje, task koji pokrece service koji skuplja, task koji proverava dal su taskovi i servisi aktivni... ono nek jedu ladna čupava govna, gori su od malware-a.

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2016 at 8:53 PM, voodoo_ said:

Ako vas zeza Windows Update na sedmici, instalirajte OVO pa OVO (tim redom), posle njih nalazi apdejte za par minuta umesto da vrti u nedogled.

Posle 6 meseci sam uspeo da sredim ovaj problem, nakon što sam probao gomilu "rešenja" s neta...Hvala hvala hvala

P.S. Kada sam pokrenuo prvi fajl, zakucao je dok je pokretao fajl, pa je nakon reboot-a proradio :-)

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ubijalo me je u pojam kada instaliram originalnu sedmicu sa originalnog OEM diska, koja nema ni SP1, pa kad naiđe update, užas, imao sam slučajeva da po ceo dan stoji na 1xx of 2yy updates pri pokretanju, i ne možeš ništa da uradiš.

Primenio sam ovo rešenje:

http://www.howtogeek.com/255540/the-last-windows-7-iso-youll-ever-need-how-to-slipstream-the-convenience-rollup/

Znači, skinuo sam originanlni Win 7 SP1 ISO sa Microsoft sajta, ugradio mu dva ta zbirna update-a koji se pominju i linkuju u tekstu - Servicing Stack Update i Convenience Rollup Packages, pa instalirao Windows 7 AIK radi kreiranja image-a. Nabacio na butabilan fleš, i mogu vam reći da je test instalacija prošla super - prihvatio je OEM aktivaciju, svukao oko 700mb update-ova, među kojima je bilo i drajvera, i IE, i tako to, sve se instaliralo u pozadini, bez previše smaranja pri pokretanju, za neka 2-3 sata (stariji neki core2Duo laptop, 3gb dd2 i 250GB matori hard).

Life saver je, i u pitanju je čist Win 7 + updates, ako sam dobro razumeo, od maja 2016.

Mana je što, koliko sam ukapirao, iako krećem od image-a koji ima Home Basic, Home Premium i PRO, pri kreiranju krajnjeg image-a koji ima updates moram da izaberem samo jednu verziju, tako da imam jedan image za Home Premium, i jedan za Pro, ponovio sam proces za svaki ponaosob.

Ostaje mi još da probam neki dobar aktivator da primenim na ovako "čistu" i update-ovanu instalaciju, i da to posle radi lepo za kućne uslove. Predlozi i linkovi dobrodošli ;-) 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Preporučujem da umesto April 2015 Servicing Stack apdejta koristiš Septembar 2016 (KB3177467), koja override-uje tu prethodnu i služi kao alternativni preduslov za Convinience Rollup.
Takođe integriši i July 2016 Rollup (KB3172605) koji rešava maratonsku proveru na Windows Update.
Dakle KB3177467 -> KB3125574 -> KB3172605

Za aktivaciju, stari dobri Windows Loader https://forums.mydigitallife.info/threads/58464-Windows-Loader-Download?p=120996&viewfull=1#post120996

(možda ne radi na najnovijim pločama i laptopovima; u tom slučaju koristi Microsoft Toolkit kao alternativno rešenje bazirano na drugom principu)

 

I ne treba ti više imidža za više verzija, samo treba da mountuješ, slipstreamuješ i unmountuješ svaki indeks iz datog WIM-a ponaosob (prilikom svakog unmounta, dism će da osveži taj jedan isti WIM). Mada ne znam šta će ti bilo koja verzija osim Professional.

Vodi računa da ovo ipak nije kompletno osvežen sistem, skinuće ti još 800+ MB pečeva nakon instalacije, od kojih su neki korisni što se tiče performansi (npr. platform update koji diže integralni DirectX na nivo onog iz Win 8.1 i ubrzava Direct2D aplikacije)

Link to comment
Share on other sites

Znači, prvo, umesto  April 2015 Servicing Stack ide  September 2016 Servicing Stack. Onda ovaj isti Convenience Rollup koji sam i ubacio ( KB3125574 )? Onda dodam još i  July 2016 Rollup (KB3172605, istim postupkom kao u tekstu? To je good to know, mada i ovako kako sam uradio imao sam tih oko 700MB da skinem, i par sati instaliranja do no more updates, tako da je uradilo posao i ovo, Obzirom da je u tih 2-3 sata i 700MB ušao i IE, i download i instalacija sistemskih drajvera, skroz je prihvatljivo. :-) Bio je kasnije u spisku apdejtova dok se skidalo i jul 2016, i januar 2017, ali oni su se relativno brzo skinuli i instalirali.

Naravno, spržiću i te modernije imidže po tvom uputstvu,

Imamo na poslu nešto Home Premium, i nešto Pro OEM Win 7 licenci na mašinama koje još rade skroz solidno. Čak i jedan laptop sa Home Basic, ali njega ko šiša, sa njim se ja zajebavam.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

iskreno upadam u temu iako nisam u toku al nadam se da ce te ovde najpre videti i pomoci mi....

Treba mi verovali ili ne XP 32bit-a ako iko ima neki siguran torrent/link da radi mnogo bi mi znacilo, castim pivom kad god kaze, al da zna da sljaka instalacija i nadam se da xp moze na usb boot ko sedmica (rufus sajt odradi lagano posao za sedmicu)....hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Možda Rufus može da nabudži ali ranije to nije išlo glatko, jer bootloader sa WinXP CD-a nikad nije podržavao USB.

XP disk:

https://docs.google.com/file/d/0B-GFHPA2y0WDVHU4S1NlS3VNR1U/view

CD key:

V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J

Preko toga lupi nezvanični SP4:

http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_xp_service_pack_4_unofficial.html

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...