Jump to content

Italy accuse Montenegro of cheating


ReMAX

Recommended Posts

By: MIRAA

Time: 2011-01-24 02:42

Italy have accused Montenegro of cheating during their match for ClanBase NationsCup XIV.

The two teams met each other last week in the first qualifying round of NationsCup, with Montenegro coming out on top 2-1 after losing the first map.

Italy claim that Nemanja "N0sferatu" Pejovic of Montenegro turned on his cheats after dropping from the server two times during the first map. They also suspect that Milos "GIGI" Rackovic was cheating as well.

"We watched all the demos with wallhack and we noticed that N0sfe was for sure cheating," Federico "uNd" Malizia told HLTV.org.

"We said it to the admins, who told us that N0sfe and GIGI were cheating, but the next day they said they could not ban them because there was no evidence."

Meanwhile, the Italian players have made a video compilation of some actions from the Montenegrin players which they think that are suspicious, which you can find below.

Contacted by HLTV.org, Pejovic said he was playing at an internet cafe, with people behind him, and that he will show his skills at the €10,000 tournament World Gaming Festival.

"I will stay in my professional gaming behavior and leave these comments and provocations behind me," he said.

"Just wanted to say I am personally disapointed with Termi from Italy and the other Italian players, they use funny ways to explain their poor game.

"My fans were behind me in all matches, they were watching me and cheering for me, and I know that Montenegro will participate im big tournaments like one now in Bijelo Polje."

Montenegro faced Portugal last night in the second qualifying round, and suspicions arose that some of the Montenegrin players could be using cheats.

Quizzed on the matter, Portugal captain Tiago "dzt" Gonçalves said: "During the match, we saw some weird things but we continued playing to win. Some friends of ours who were watching the match on HLTV came to us after the match and said they were probably cheating."

With the result, Portugal are through to the group stage, but Italy player Federico "uNd" Malizia stated his team should have a shot against the Portuguese side.

"We want everyone to know about this, how easy it is to cheat on Clanbase and how horrible their system is," he noted.

"We would like that Montenegro be punished for what they did and we would like to play against Portugal in the second round."

Imate i bolji snimak;

Sada imam i znatno bolju sliku, jos zvuk da se obezbedi i da mozemo da pricamo.

Snimak novi;

Edited by ReMAX
Link to comment
Share on other sites

Ali ajde da objasnimo ovo, da napomenem da jos uvek nisam odgledao doticni demo gde je ova situacija, da bi mogo da uzmem u obzir da su se mozda culi, ili da ih je neko od njegovih saigraca cuo.

Radi se o vec dobro poznatoj situaciji, 5;35 pa nadalje.

Terorii (italijani ) idu walk; sto se vidi na klipu; slika;

http://img41.imageshack.us/img41/2636/23956617.png

he vec uveliko pada, iako igraci nisu izvirili, niti su se culi, prvi igrac je u skoku, nije pao na zemlju, nije mogao da se cuje;

za to vreme HE je vec u letu i uveliko pada

slika;

http://img6.imageshack.us/img6/3524/99865848.png

njegov saigrac bleji na midu i gleda mid/terasu/tunel, na klipu se vidi da je jedan igrac bio ispod terase u tunelu pre nego sto je ovaj bacio HE, odatle nije mogao da cuje nista " i da uzmemo u obzir da su mogli da se cuju" ;

slika;

http://img89.imageshack.us/img89/271/80163113.png

Uzmimo u obzir da je lik imao "najbolje sluske" i svu "pratecu opremu", a da likovi nisu tabanali ( da se nisu culi ) kako je mogao da ih cuje i da ovako na vreme baci he? na klipu se lepo vidi kako ceka do izvesnog vremena, kako igraci idu walk, i kako baca he pravo na vreme i povlaci odmah nazad.

U slucaju i da su razbili bust, i da su zatabanali kucu ( da ih je neko cuo od njegovih, ovaj sto je bio ispred/ili u kuci) opet bi bacio he odmah, ne bi cekao ovako ljude ispred busta.

Ako neko misli da nisam u pravu, i da lik nije igrao sa pomocnim programom neka mi sto pre i ljubazno odgovori, kako bi i sam video da gresim. Ali izgleda da sam u pravu.

Link to comment
Share on other sites

DEMO mozete da skinete sa ovog linka,

http://www.hltv.org/?pageid=28&&offset=0&search=1&teams=montenegro&map=0&event=1&demoid=9639

prvo su na infernu igrali kao terori, a zatim kao CT. situacija o kojoj sam govorio je odmah prva partija kao CT.

Zile je stao odmah pored busta i pucao lika na midu, gledao terasu, i tunel ispod terase. Kako sam gore i rekao. Sve sto je Zile cuo jeste kako su glockovi opalili ispred busta, ali ih je cuo kad je doticni NOsfe vec krenuo da povlaci, kada je vec bacio HE, tek posle toga je cuo glockove kako na njega pucaju odmah ispod busta.

Treci igrac koji je isao/cuvao veliki sajt je GOGAN11, on decko samo sto se popeo u kucu. Sve sto je cuo jeste kako Zile puca sa usp-om na midu, pored busta, i kako prvo baca jedan he (NEsfe, a zatim cuje i kako pada drugi He, isto kasnije ispred busta od strane Zile-ta)... Posle nekoliko sekundi i gogani baca he u kucu na stepenice.

Stvar je jasna, da je decko imao pomagala i da je sa istim i igrao. Njemu, i njegovoj ekipi na cast. I svima koji ga podrzavaju. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Sto se te jedne situacije iz klipa tice, ja sam dokazao. Ko zna jos koliko situacija ima na celom demo-u , koji dokazuju da je doticni, a mozda jos neko iz tima koristio nedozvoljena sredstva. Svako normalan moze to da zakljuci.

Pozdrav i uzivaj,

a da, i srecno sa WGF-om!

p.s - nemoj mi zameriti, samo nisi u pravu, znas i sam : )

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

banujte ReMaxa molim vas.

To su jedni od najboljih igraca Crne Gore, situacije koje su navedene na klipu su smesne , spomenucu samo poslednju za bombu .likovi se nisu culi ali sta Neli ne sme da ima tajming ne razumem?

Je l' pucao dole tunel spustio se, sacekao malo i bacio bombu, to sto je usr'o timeing kad su 3,4 bila kod kutije PA JBG SAD ! Italijanska repka je realno smesna

ovaj deo uvek zabada.

Link to comment
Share on other sites

ima 15 situacija, i ti ljudi se ne bi ovoliko cimali oko svega da je to cisto, klip nisu pravila dva klinca koja su besna jer su izgubila a i hltv sigurno ne bi postavljao to da je klip debilan

a ono tovarenje na hltvu je samo slika ljudi ovde

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...