Jump to content

DOTA 2 - slobodna diskusija


Pr0toSS

Recommended Posts

Ja sam jednom igrao protiv Sarme i nekog njegovog drugara, HAE!

ja zelim da demantujem ove gnusne lazi... kategoricki tvrdim da glupavi LOL nisam igrao u zivotu... to sto sam lvl 18. je samo plod tvoje maste ili orkestriran napad na moju licnost! na kraju ces da kazes i da sam imao 0-18-0 skor :DDDDDDDDDDDDD

Hahahaha, Toma car. Al' nije bio ni on kad ste igrali.

barcas pravi pometnju... kuca sa imba sarma usera da bi ga ljudi vise mrzeli... haha... to je bio mali sale... "kidalica"... ludo dete... hoce da bije ljude zato sto ne znaju da igraju igricu... AHAHHAHAHA

Link to comment
Share on other sites

Sta naprica crni sine? x2

Mozda Dota nema najbolju grafiku i ne izgleda vizuelno najbolje? Mislim da se ponavljas...

Sustina igrice je najupecatljivija? Sustina "igrice" je ista i u Doti i u LoLu i u HoNu. Uzmi heroja, sampiona, sampinjona, svejedno. Nabudzi iteme, izleveluj, koristi skillove, magije, abilityje, ubij drvo zivota, smrznuti tron, protivnicku tastu. Isti qrac.

kako je to tvoje odgovor na ono njegovo, nikita care? :c

 Sustina "igrice" je ista i u Doti i u LoLu i u HoNu

Sa ovim mogu da se slozim ko ide protiv ovoga ili je glup ili slep ili ne zna sta znaci rec sustina.  

U ostatak rasprave necu da ulazim jer razlike izmedju igara postoje , al generalno vazi da onaj ko je rasturao dotu rasturace bilo koju igru tog tipa ako posveti dovoljno vremena istoj. 

Niko nije rekao da sustina nije ista, rekao je da je sustina kod dote najupecatiljivija.

I vas trojica i svarceneger ste ljudi, ali je on upecatljiviji od vas.

Da pojasnim? Dota je bez premca najpreglednija sto je najbitnije za ovakvu igru. Hon ima brdo detalja, koji olaksavaju igranje ovakve igre, koje dota nema zbog toga sto je u endzinu wc3-a, a LoL je jednostavno smesan.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Niko nije rekao da sustina nije ista, rekao je da je sustina kod dote najupecatiljivija.

I vas trojica i svarceneger ste ljudi, ali je on upecatljiviji od vas.

Da pojasnim? Dota je bez premca najpreglednija sto je najbitnije za ovakvu igru. Hon ima brdo detalja, koji olaksavaju igranje ovakve igre, koje dota nema zbog toga sto je u endzinu wc3-a, a LoL je jednostavno smesan.

A Svarceneger je najupecatljiviji po cemu? Po tome sto je veci od nas, sto je guverner Kalifornije ili sto je poznati glumac? On sustinski je isti kao bilo ko od nas. Detalji na koje OBRATIS paznju ga izdvajaju od ostalih. Sustina Dote hona i lola je ista. Tri-lane mapa sa istim ciljem od kojih svaka "kopija" prethodne sa dovoljno velikim razlikama da ih niko nece tuziti za copyright i dobiti na sudu. Isto kao sto je dota potekla kao modifikacija D-Daya ili neke slicne mape (mislim da je doticna u pitanju ali nisam 100% siguran).

Sem toga kako mislis da je Dota najpreglednija, a lol je jednostavno smesan? Ako nesto tvrdis, onda to i argumentuj. E da, ne priznajem "argument" da ti je icefrog ili guinsoo ortak.

BarcaS

Link to comment
Share on other sites

U dotu su jednostavno ulozene godine truda, i cak da je istina to sto pricaju za IceFroga ( sto sigurno nije al ae, jebe mi se za rekla/kazala price) covek jebeno sabija i slusa community koji to ceni i postuje i zato DotA ima toliko igraca da svi ovi klonovi nisu ni okrnjili igracku masu. HoN je jednostavno kopija, a ko ce da bira bledu kopiju pored originala... Ista stvar i sa pro timovima/igracima, koliko ih sad igra hon/lol? 2%? Tesko i toliko... Sto se tice DotA 2 projekta, osecam da nas ledeni zabac ni ovaj put nece izneveriti kao ni u poslednjih 5 godina. Ko hoce da igra HoN, njegova stvar. DotA ce uvek biti par stepenika iznad.

  • Upvote (+1) 1

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

U dotu su jednostavno ulozene godine truda, i cak da je istina to sto pricaju za IceFroga ( sto sigurno nije al ae, jebe mi se za rekla/kazala price) covek jebeno sabija i slusa community koji to ceni i postuje i zato DotA ima toliko igraca da svi ovi klonovi nisu ni okrnjili igracku masu. HoN je jednostavno kopija, a ko ce da bira bledu kopiju pored originala... Ista stvar i sa pro timovima/igracima, koliko ih sad igra hon/lol? 2%? Tesko i toliko... Sto se tice DotA 2 projekta, osecam da nas ledeni zabac ni ovaj put nece izneveriti kao ni u poslednjih 5 godina. Ko hoce da igra HoN, njegova stvar. DotA ce uvek biti par stepenika iznad.

Da je kopija jeste, ali da je bleda ocito lupas gluposti.

ylE5Zte.png

Link to comment
Share on other sites

dota ima toliko igraca zbog guinsoo-a i pendragona zapravo... pogodi gde rade sada...

incoming wall of text, pitanje kad cu opet da otvorim rur..

sa izlaskom WC3 je Eul napravio Defence of the Ancients mapu... to je jos pre-TFT era.. dota je bila nebalansirana, neoptimizovana i sa milion verzija, posto je "zakljucavanje" mapa bilo misaona imenica u to vreme

nakon izlaska TFT, Eul je prestao da razvija mapu, i preuzeo je Guinsoo ... sakupio je najbolje iz gomile klonova i napravio Defence of the Ancients Allstars.. aka DotA Allstars kakvu je znamo danas... jedna od prvih stvari koje je uradio je bilo optimizovanje, on je napravio ceo sistem recepata za iteme.. on je prvi krenuo da promovise mapu.

za njegovo vreme dota je imala drugi problem.. a to je sto je covek izbacivao updateove svakih par dana, zato sto je pazljivo slusao community i stalno mu se vracao... tu je dota krenula da dobija na popularnosti, zbog stalnog tweakovanja stvari ... looking back, mozda je i previse cesto nekad izbacivao mape, ali to samo govori o ulozenom trudu

TDA (The Dota Allstars) klan je predlozio da naprave dedicated kanal na Bnetu i neki sajt/forum radi lakse i brze komunikacije... covek zaduzen za to je/bio Pendragon (dota-allstars.com)

forum/website je placan iz njegovog dzepa (insert teoriju zavere here), eventualno addova na sajtu i sl...

i tu stvari krecu nizbrdo.. Guinsoo postaje prenatrpan RL stvarima, i predaje mapu dalje .. (ja sad odoh a vi se jebite princip) .. i kupi je IceFrog (dota 6.1 je zadnja Guinsova)

od tada, pa nadalje svi updatedovi su indie tipa, i pored TONE ljudi koji mogu da urade mnogo bolji posao... beta testovi mapa su sprdnja (da igrao sam RC verzije cesto, pa i sa seronjom jednom)

sve sto je on covek uradio do sada je c/p , promeni stats i ikonu i udri...

LoL je najavljen 2008.. Guinsoo i Pendragon kao glavni ljudi za razvoj/marketing... Dota-Allstars radi do 2010! IAKO je malo govno u jednom trenutku resilo da se odcepi i napravi solo sajt...

HoN je po meni eyecandy dota sa dodatim featurima koji nisu bili moguci zbog WC3 engine-a... ko voli, nek igra samo..

LoL je drugaciji koncept gameplaya, koji stavlja akcenat na pravu zabavu a ne samo drkanje pisice oko last hit/deny (IMO) ... opet ko voli nek igra..

ali IceFrog SAM NIKAD nece napravi nista dobro od nule... covek je nadrkana ego budaletina kojoj je jedini cilj da drka svoj ePen

LoL vs HoN necu ni da zalazim... mislim da su svi zagrizeno za jedno ili drugo i to je to... ako neko zeli wall of text zasto je po meni LoL bolji , nek baci PM i saceka par nedelja da overim forum xD

my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

U dotu su jednostavno ulozene godine truda, i cak da je istina to sto pricaju za IceFroga ( sto sigurno nije al ae, jebe mi se za rekla/kazala price) covek jebeno sabija i slusa community koji to ceni i postuje i zato DotA ima toliko igraca da svi ovi klonovi nisu ni okrnjili igracku masu. HoN je jednostavno kopija, a ko ce da bira bledu kopiju pored originala... Ista stvar i sa pro timovima/igracima, koliko ih sad igra hon/lol? 2%? Tesko i toliko... Sto se tice DotA 2 projekta, osecam da nas ledeni zabac ni ovaj put nece izneveriti kao ni u poslednjih 5 godina. Ko hoce da igra HoN, njegova stvar. DotA ce uvek biti par stepenika iznad.

HoN jeste kopija ali kao sto Grotar rece, daleko od toga da je bleda. I u Milosevicev rezim su ulozene godine truda - je l' ti to nesto govori o validnosti tvog argumenta?

Dota ima toliko igraca jer je dugo na sceni, jer je mapa iz VRLO poznate igre koju poseduje mnogo igraca, jer moze da se igra besplatno za razliku od hona i lola. Da li neko ima neki argument u ovoj raspravi sem "ja najvise volim tu i tu igru zato je ona najbolja"?

Link to comment
Share on other sites

Niko nije rekao da sustina nije ista, rekao je da je sustina kod dote najupecatiljivija.

I vas trojica i svarceneger ste ljudi, ali je on upecatljiviji od vas.

Da pojasnim? Dota je bez premca najpreglednija sto je najbitnije za ovakvu igru. Hon ima brdo detalja, koji olaksavaju igranje ovakve igre, koje dota nema zbog toga sto je u endzinu wc3-a, a LoL je jednostavno smesan.

Nisam odgovarao na protosov post nego na prve 3 strane gde su pola postera pogubljeni sto se toga tice. 

To da li dota ima zaista "najupecatljivije" osnove igre je isto diskutabilno.

Dota je definisala novi zanr igara , koliko mozes da razvlacis taj gejm plej i nadogradjujes oko njega a da i dalje ostane taj mmobattlearena ili kako ga vec zovu je pitanje , za sada po meni imamo jako mali uzorak ... originalnu dotu kao osnivaca i onu igru koja je postavila standarde [ po meni veoma niske standarde sto znaci da je sam gejmplej fenomenalan ]  , hon koji je dota za takmicare i lol koji je otisao malo dalje sa onim sumoner sistemom koji je prakticno dota za wow igrace sa glifovima i talentima. Sad je pitanje koliko jos moze da se radi na tome i bude kreativan , ubacuju nove mape novi modovi nove osobine , povecavaju dimenzije igre u smislu da bude nesta vise od 5 na 5 na jednoj mapi  bez da se ljudi izgube i da uvek mogu da kazu ... "a da ovo je kao dota" , po meni mislim da moze mnoooooogooooo vise , iskreno bio sam razocaran sto HON bukvalno nije otisao dalje od toga jedna mapa [ dobro imaju 3 mape ili koliko vec koje niko ne igra ]  5 heroja , 4 spela , tona istih ili slicnih itema , bez i malo da prosiri igru u bilo kom smeru , lol je otisao malo dalje , al je uzasan gameplay , hon je bar to dobro odradio 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

A Svarceneger je najupecatljiviji po cemu? Po tome sto je veci od nas, sto je guverner Kalifornije ili sto je poznati glumac? On sustinski je isti kao bilo ko od nas. Detalji na koje OBRATIS paznju ga izdvajaju od ostalih. Sustina Dote hona i lola je ista. Tri-lane mapa sa istim ciljem od kojih svaka "kopija" prethodne sa dovoljno velikim razlikama da ih niko nece tuziti za copyright i dobiti na sudu. Isto kao sto je dota potekla kao modifikacija D-Daya ili neke slicne mape (mislim da je doticna u pitanju ali nisam 100% siguran).

Sem toga kako mislis da je Dota najpreglednija, a lol je jednostavno smesan? Ako nesto tvrdis, onda to i argumentuj. E da, ne priznajem "argument" da ti je icefrog ili guinsoo ortak.

BarcaS

Svarceneger je primer. Sustinski kad zamisljas coveka, hoces zamisliti zakrzljalog gika ili leonardovog coveka?

Sustina dote/hona je da imas heroje koji se razlikuju, sa magijama koje se razlikuju, i koji se koriste u kompetitivnoj igri ubijanja finalne zgrade. Ako hon zrtvuje preglednost tih razlicitosti koje su esencijalne za kompetitivnu igru zarad lepse grafike, samim tim hon gubi na sustini, a dobija na formi.

Lol je smesan jer nije kompetitivan, levele ne dobijas zaslugama vec samo masovnim igranjem, a samim time dobijas i talente i kurce da bustujes svoje heroje bez zasluge. Da ne pominjemo mehaniku koja nije za kompetitivnu igru, nema deny-a, ne gubis pare kad umres i koliko sam primetio brze se respawnujes.

Nisam odgovarao na protosov post nego na prve 3 strane gde su pola postera pogubljeni sto se toga tice. 

To da li dota ima zaista "najupecatljivije" osnove igre je isto diskutabilno.

Dota je definisala novi zanr igara , koliko mozes da razvlacis taj gejm plej i nadogradjujes oko njega a da i dalje ostane taj mmobattlearena ili kako ga vec zovu je pitanje , za sada po meni imamo jako mali uzorak ... originalnu dotu kao osnivaca i onu igru koja je postavila standarde [ po meni veoma niske standarde sto znaci da je sam gejmplej fenomenalan ]  , hon koji je dota za takmicare i lol koji je otisao malo dalje sa onim sumoner sistemom koji je prakticno dota za wow igrace sa glifovima i talentima. Sad je pitanje koliko jos moze da se radi na tome i bude kreativan , ubacuju nove mape novi modovi nove osobine , povecavaju dimenzije igre u smislu da bude nesta vise od 5 na 5 na jednoj mapi  bez da se ljudi izgube i da uvek mogu da kazu ... "a da ovo je kao dota" , po meni mislim da moze mnoooooogooooo vise , iskreno bio sam razocaran sto HON bukvalno nije otisao dalje od toga jedna mapa [ dobro imaju 3 mape ili koliko vec koje niko ne igra ]  5 heroja , 4 spela , tona istih ili slicnih itema , bez i malo da prosiri igru u bilo kom smeru , lol je otisao malo dalje , al je uzasan gameplay , hon je bar to dobro odradio 

Sustina je baciti magiju ubiti heroja i ubiti zgradu na kraju, samim tim deo sustine je i da vidis koju magiju neko baca na tebe i da ih razaznas u masovnoj borbi sa sve zajedno herojima koji mogu da ih bace itd itd.

Ubacivanje jos jednog rpg elementa, gde masovanjem partija dobijas poene kojima dodatno budzis heroje za sledecu partiju nije kompetitivno, a nije ni neka inovacija. Zamisli sad da u starcraftu 2 svakom pobedom dobijas neki xp koji onda mozes recimo da trosis na to da tvoje jedinice imaju 0.01% hitpointa vise po poenu xp-a? Gde je tu skill ako ja nolifeujem i nemam pojma da igram, a dodjem ti sa 300hp zilotom?

Dota/hon mogu da se unapredjuju herojima/itemima/mapama, nikako nekim trajnim bonusima, nema tu kreativnosti dalje od toga jer je takav koncept igre.

PS: prost primer

Zasto se kompetitivno igra quake3, a ne quake4. Sustina je po vama ista?

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa teze ti je da razaznas sta se desava u honu nego u lolu , objasnjenje ti ne pije vodu :] Sustina je ta , to se slazem , e sada ti kazem u principu ako nesto ometa sustinu to ne valja , slazem se , ali tu ima dosta i subjektivnih utisaka kao naprimer ti kazes da ti se teze razaznaje u lol dok je meni teze da razaznam u honu , a recimo igrali smo warcraft 3 pa nam je taj engine prilicno poznat tako da smo subjektivni po tom pitanju. Drugar koji je u vremen kada sam igrao warcraft 3 igrao generale nista nije mogao da razazna u warcraft 3 ma koliko ga igrao ... delio je igru na "kada nesto pada sa neba i kada nesto ne pada sa neba ".

Quake 3 se igra jer je mnogo brza igra od quake 4 , zasto je zamro  quake 2 a poceo quake 3 ? Zavisi od mnogo cega i od igre do igre ne mozes da uzmes jedan slucaj i da kazes to je zakon , mnoge stvari uticu.  Starcraft 2 se ne igra jer ima bolju grafiku nego jer je brz , a u tom istom starcraftu se teze razaznaje sta je sta nego u originalu... zamisli da je starcraft 2 spor kao warcraft 3 , bio bi epic fail. 

Sto se tice LOL sistema nisam rekao da je neka ogromna inovacija nego mali pomak napred u razmisljanju da ne mora dota da bude samo 1 mapa i nista dalje od toga ... meni se iskreno taj sistem ne svidja koji su oni napravili al bi ostali trebalo da krenu napred.

Ti verujes da tu nema mnogo sta da se razvija ja mislim da ima potencijala uz malo maste da se razvija . E sad , ko je u pravu videcemo .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ja nigde nisam rekao da se teze razaznaje u lolu. Gore pise sta sam rekao za lol, a sta za hon. Vrati se pa citaj jebe mi se da pisem ili pejstujem ponovo.

Quake2 se i dalje igra. Manje ali se i dalje igra. Pritom q3 je dobra nadogradnja na q2 i orijentisana je multiplejeru vise nego dvojka. Nisam rekao da je zakon samo sam naveo kao paralelu jer vecina igraca u q3 ubije teksture zarad preglednosti, i tu sam povukao paralelu sa dotom i honom.

Opet cu ti reci zamisli starcraft u kome ja nakon 1000 partija imam zilote sa 300hpa. Gde je tu multiplejer? Nema multiplejera i balansiranosti i kompetitivnosti u lolu bas zbog tih tvojih "inovacija" koje su bile inovativne 80 i neke sa prvim rpgovima.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

" Dota je bez premca najpreglednija sto je najbitnije za ovakvu igru "   

Quake 3 spustaju texture , HON se igra na low detaljima :P

Meni je zao sto kao jedinu inovaciju mozes da zamislis rpg element progresije ... koji je prilicno lejm i ubija igrivost i takmicarsku stranu igre , a na istoj moze mnogo da se poradi. I sam sam rekao da mi se ne svidja taj rpg element u LOLu , dakle ne raspravljas se samnom :P

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

@Junkie

Malo govno pokusalo da se otcepi? Razlog njegovog odlaska i pravljenje svog sajta jesto to sto je Pendragon ( AMAN NAPRAVIO JE DOTA SAJT AJMO SVI DA MU PUSIMO K*** DO SMRTI) jedan idiot koji je hteo da iskoristi svoju poziciju i da reklamira svoj projekat LoL sa kojim IceFrog nije imao nikakve veze. DotA za vreme Guinsoo-a je bila neizbalansirana fun mapa u kojoj je Guinsoo samo radio copy/paste...

Naravno da je dota-allstars.com nastavio da radi JER IM JE TREBAO ZA MARKETING, naravno niko nije slep i ostavio je taj sajt zauvek, ukljucujuci i mene iako sam bio redovan clan od 2006.

Unapredio je sistem sa receptima? Isto to je uradio i IceFrog zajedno sa hiljadama balance tweakove i gomile novih i originalnih heroja (i jos gomile starih koji sada imaju potpuno novi skillset) i uveo gomilu promena zbog kojih je dota potpuno competitive igra svetlosnim godinama daleko od onoga sto je bila sa 5.84c.

Gomila pro igraca i dota velikana koji su bili tu od samog starta i kao igraci i kao savetnici i kao testeri (e.g. merlini, ro-coco, Maelk) koji su sigurno 20 puta upuceniji od tebe u situaciju u svakom intervjuu ne gube priliku da zahvale IceFrogu za ono sto je uradio a ponekad su tu i da pljunu Guinsooa i Pendragona koji jednostavno nisu mogli da izdrze da je njihova uloga manja ili jednostavno ostala u proslosti.

Ti si ovde jedini koji se bavi teorijama zavere kako mi se cini. Dota je udesetostrucila broj svojih igraca za vreme 6.xx ere zahvaljujuci sjajnom radu "nadrkana ego budaletina kojoj je jedini cilj da drka svoj ePen"

Ja kao neki semi-pro :) ( nisam toliko dobar ali sam sa svojom ekipom ucestvovao na 95% online turnira u poslednjih 4-5 godina i par lanova u Srbiji) mogu da kazem da je DotA jednostavno balansirana koliko moze da bude igra ovakvog tipa i da se to jedino moglo postici kvalitetnim radom IceFroga i celokupnog milionskog komjunitija, to je ono sto HoN i LoL nemaju ( tesko i da ce imati ). Krivo mi je sto neko od DotA profesionalaca sa nase scene koji su imali i internacionalni uspeh ne kazu nesto na ovu temu jer su realno najkvalifikovaniji ali donekle ih razumem jer i nema mnogo poente pricati onima koji ne zele da slusaju, igrali su dotu po pabovima i eurobnetu i sad sve znaju. Ja sam zavrsio, igracu dotu dok ne izadje dvojka onda cu naravno da predjem, kome se vise svidja hon ili lol nek slobodno igra ne dotice me.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba Doti neke masovne inovacije kako bi ostala kompetitivna Honu i Lolu, samo neke nadogradnje iz verzije u verziju.. Dotu ljudi vole ovakvu kakva jeste, uzivaju u njoj u svakoj partiji i nikada im nece dosaditi, tako da nisu potrebne neke nove mape kao u Lolu... Jednostavno pitanje i na njega odgovor : Zasto najvise kompetitiv igraca igra Dotu? Jer je najlaksa za igranje... E sad, na vama je da prostudirate sta to znaci najlaksa, a mislim da ste objasnili u prethodnim postovima.

Da li biste ikad verovali u reci i pesme moje, da vam u intervjuima zvucim poput Viki, Miki, Stoje, da sam nepismen k'o majmun, besprizoran poput proliva, da sam isti kao oni, zar bih bio POBUNA ?

Link to comment
Share on other sites

Ja nigde nisam rekao da se teze razaznaje u lolu. Gore pise sta sam rekao za lol, a sta za hon. Vrati se pa citaj jebe mi se da pisem ili pejstujem ponovo.

Quake2 se i dalje igra. Manje ali se i dalje igra. Pritom q3 je dobra nadogradnja na q2 i orijentisana je multiplejeru vise nego dvojka. Nisam rekao da je zakon samo sam naveo kao paralelu jer vecina igraca u q3 ubije teksture zarad preglednosti, i tu sam povukao paralelu sa dotom i honom.

Opet cu ti reci zamisli starcraft u kome ja nakon 1000 partija imam zilote sa 300hpa. Gde je tu multiplejer? Nema multiplejera i balansiranosti i kompetitivnosti u lolu bas zbog tih tvojih "inovacija" koje su bile inovativne 80 i neke sa prvim rpgovima.

Pa to sam rekao za dotu u odnosu na hon posto generalno LoL ne smatram vrednim price, a koliko sam video dota>lol takodje sto se tice preglednosti i distinkcije heroja magija itd.

Come again?

Mislim ja da si ti Mohicane potpuno u pravu, uostalom kad si ti pogresio u svom zivotu? Sit si se naigrao sve tri igre, pa si kompetentan da sudis. Primer sa zilotom ti je fantastican. Uzeo si mahom 1v1 STRATEGIJU gde ne vodis jednog junaka/jedinicu i uporedio je sa battle-arenom. Isto tako verujem da po tvom misljenju fudbal nije kompetetivan sport, jer nije fer da Man UTD ima igrace od 10mil + evra, a Bolton nema? Pritom je razlika izmedju fudbala i LoL-a beskonacna, posto u LoL-u SVAKO moze da ima sve u razumnom vremenskom roku (polinomijalni problem), dok je u fudbalu to drugacije - jer meni je tesko da zamislim seika koji otkupljuje CZV i u nju ulaze onoliko koliko ima jedan Man UTD (nepolinomijalni problem).

Inovacija u vidu masterija i runa u LoL-u daje onu diverzifikaciju koju Dota nema. Da li zelis 5% na dmg sa Ashe ili ti je draze 15% cd reduction sa Ashe? Da li hoces ArP rune ili Crit chance rune? Ali bitno je da u osnovi niko nije u prednosti jer i ti i ja MOZEMO ali NE MORAMO da imamo isto. Takodje igra ima MM sto znaci da te sigurno kao lvl 1 igraca nece upariti sa lvl 30 igracem, pa tvoj heroj nece imati 100 hpa manje, -20% na crit itd itd, u odnosu na protivnika. Kao sto te nece upariti sa 5men premade ako si dosao solo.

Nema deny-ja, ne gubi se gold, NE MOZES da se kupis kad umres, MOZES da se vratis u partiju posle disc-a, svi heroji se potpuno razlikuju od drugih, nema slicnih magija po zgledu, nijedan heroj ne moze da se nabudzi da ubije 5cu i da mu niko ne moze nista (kahm mortred kahm)/(molim bez bullshit-a kako se to ne desava u pro partijama, ne zanima me) i ono sto je meni najbitnije: magije mozes da pojacas itemima. Jebes linu koja na 25tom pravi 280 dmg prvom i drugom kad sad kentaur ima 5000+hpa.

Link to comment
Share on other sites

To sto nema deny, ne gubi se gold, nema buy-backa samo smanjuje broj stvari o kojim moras da razmisljas i gubi se na dubini igre, MOZES da se vratis u partiju posle disca? WOW! Moci ce naravno i u doti 2, o tome se pricalo i pre 5 godina pa su ovi klonovi samo popunili ocite rupe starog w3 engine-a koje bi i slepac primetio.

Ne zanima te sta se desava u pro partijama? Pa s kojim pravom se onda javljas da blatis dotu kad ocito znas veoma malo o njoj.

Ti pricas o mortredu koji ubija 5 heroja, covece ako ti ne tezis partijama boljeg kvaliteta idi igraj super mario...

Jednostavno ne shvatas koncept 5v5 igre i da 3 heroja uglavnom prepustaju farm i uzimaju iteme samo da pomognu ostaloj dvojici koja ce nositi tim u kraju partije i ne nadaju se da ce sami moci da srede najjace heroje u protivnickoj ekipi NA KRAJU vec ce da pokusaju da ih sto vise sputaju u pocetku jer tad imaju prednost nad njima.

Ta lina svoj slabiji late game menja za jak early game, kentauru treba mnogo free farma za taj HoT koji ce tesko dobiti. DotA je 5v5 igra, ako uzmes linu pojacao si svojoj ekipi early game a valjda ces imati i ti nekog lategamera u svojoj ekipi da parira tom kentu.

Ni u jednom trenutku nisam rekao da je LoL los, cak mi je i simpatican ali jednostavno mi je nekako previse simplifikovan i okrenut public igrama za razliku od dote koja se uvek unapredjivala da bude full competitive igra za ESWC, WCG i slicne manifestacije.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

To sto nema deny, ne gubi se gold, nema buy-backa samo smanjuje broj stvari o kojim moras da razmisljas i gubi se na dubini igre, MOZES da se vratis u partiju posle disca? WOW! Moci ce naravno i u doti 2, o tome se pricalo i pre 5 godina pa su ovi klonovi samo popunili ocite rupe starog w3 engine-a koje bi i slepac primetio.

Ne zanima te sta se desava u pro partijama? Pa s kojim pravom se onda javljas da blatis dotu kad ocito znas veoma malo o njoj.

Ti pricas o mortredu koji ubija 5 heroja, covece ako ti ne tezis partijama boljeg kvaliteta idi igraj super mario...

Jednostavno ne shvatas koncept 5v5 igre i da 3 heroja uglavnom prepustaju farm i uzimaju iteme samo da pomognu ostaloj dvojici koja ce nositi tim u kraju partije i ne nadaju se da ce sami moci da srede najjace heroje u protivnickoj ekipi NA KRAJU vec ce da pokusaju da ih sto vise sputaju u pocetku jer tad imaju prednost nad njima.

Ta lina svoj slabiji late game menja za jak early game, kentauru treba mnogo free farma za taj HoT koji ce tesko dobiti. DotA je 5v5 igra, ako uzmes linu pojacao si svojoj ekipi early game a valjda ces imati i ti nekog lategamera u svojoj ekipi da parira tom kentu.

Ni u jednom trenutku nisam rekao da je LoL los, cak mi je i simpatican ali jednostavno mi je nekako previse simplifikovan i okrenut public igrama za razliku od dote koja se uvek unapredjivala da bude full competitive igra za ESWC, WCG i slicne manifestacije.

Je l' sam ja rekao da je Dota ocajna negde? Nisam.

Je l' sam ja rekao da Dota nije igra za WCG? Nisam.

Ne zanima me sta se desava u pro partijama iz prostog razloga sto te pro partije cine 0.000001% ukupno odigranih partija dote u toku dana. To sto ja vidim kako maiden zavrsava partiju na lvlu 9 sa 2/3 (k/deny) kripa i pobedjuje mi ne znaci mnogo jer ja nemam nameru da se secem da budem semi pro/pro igrac i za mene ce te partije ostati samo nesto sto cu moci da vidim na youtube-u. Ali si ti zakljucio da ja ne razumem koncept 5v5? Sjajno :D

Da, lina ima jak early game - uostalom kao i bilo koji int nuker. I posle blago receno smrdi u najvecem broju partija (i kao sto rekoh ne zanima me sta se desava u pro partijama) - dok ce Annie u lolu da bude "podjednako" jaka i na pocetku i na kraju ako covek koji je igra zna sta se radi s njom.

Ja pricam o Mortredu koji ubija 5 heroja. Da. A ti ako nisi razumeo poentu da je NEDOPUSTIVO da sme da postoji takav heroj koji to MOZE - molim te me postedi "pametnih" upadica o super mario-u. Vec mi je blaga muka od tog nadmenog stava koji si zauzeo jer igras semi pro partije - da sebi dopustas da ti argumentacija bude na nivou "ja sam 'stariji' ergo ja sam 'pametniji'.

A sto se tice LoL-a kao nekompetetivne igre - zanimace me tvoje misljenje posle WCG2011.

Link to comment
Share on other sites

Ja ubijam sa linom pet heroja po pabovima, nije kurcenje nego je jednostavno moguce sa vecinom heroja kad imas masivan farm i niko te ne dira.

Ne znam da li znas al' Lina ima bolestan ms/as bonus posle kastovanja bilo kog spella tako da lagano mozes da napravis "battle-linu" inace cak i nafidovan mort moze da ga duva vs kastera sa hexovima i ghost scepterima, ne daj boze ako je jos 5v1. Tako da za sve u doti ima kaunter pa cak i vise njih samo kao i u svakoj team igri ekipa moze i da te progura i da te zakopa, nije do heroja. Izvinjavam se ako sam te pogresno procenio al' vecinu ljudi s kojim se susrecem kad kazu da je neki heroj najjaci nemaju nista pametno da kazu.

A to za WCG, pa videcemo. Nije tajna da infuzijom $ mozes da se proguras i do takvih turnira. DotA je samo mod i bez ikakve finansijske podrske je postala jedna od najvaznijih multiplayer igara danasnjice, zato mislim da ce DotA 2 biti pun pogodak i povecati svoj fond igraca za jos mnogo miliona.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

Ja ubijam sa linom pet heroja po pabovima, nije kurcenje nego je jednostavno moguce sa vecinom heroja kad imas masivan farm i niko te ne dira.

Ne znam da li znas al' Lina ima bolestan ms/as bonus posle kastovanja bilo kog spella tako da lagano mozes da napravis "battle-linu" inace cak i nafidovan mort moze da ga duva vs kastera sa hexovima i ghost scepterima, ne daj boze ako je jos 5v1. Tako da za sve u doti ima kaunter pa cak i vise njih samo kao i u svakoj team igri ekipa moze i da te progura i da te zakopa, nije do heroja. Izvinjavam se ako sam te pogresno procenio al' vecinu ljudi s kojim se susrecem kad kazu da je neki heroj najjaci nemaju nista pametno da kazu.

A to za WCG, pa videcemo. Nije tajna da infuzijom $ mozes da se proguras i do takvih turnira. DotA je samo mod i bez ikakve finansijske podrske je postala jedna od najvaznijih multiplayer igara danasnjice, zato mislim da ce DotA 2 biti pun pogodak i povecati svoj fond igraca za jos mnogo miliona.

Posteno - ja se isto izvinjavam na izdrkavanju :)

Nemoj pogresno da razumes - ne tvrdim ja da je ijedan heroj "najjaci" - samo ukazujem na po mom misljenju neke propuste. Ispravljaju se svi oni polako iz verzije u verziju. Mirana koja je neunistiva dok skace, Tinker koji je mogao da napravi 20 iluzija od sebe sa mantom i da uredno ispali rakete sa svim (da da i to je moglo), Chaos knight koji realno cim uzme mantu ili mu se zadesi iluzija u vodi - ubice 99% ljudi na blink strike. To su sve propusti u igri - a meni su argumentacija kao odgovor na Mohican-ovo proseravanje o Lala lendu. Odlicna je Dota - sa odusevljenjem pogledam neku pro partiju. Ali daleko od toga da je Lol nekompetetivan, uproscen itd itd. Lol je jednostavno drugaciji. Nek igra svako sta mu se svidja - prosto i jednostavno :)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mashish poentu izraza 'kompetitivan' ako ti je LoL kompetitivna igra. Mada opet vetjina ljudi mashi.

Recimo ovako:

U LoL-u, si tu da bi se igrao...zeza have fun i to. U HoN-u si tu da bi orao i bio prvi. Zato LoL i ima bolji community jer prosto ne pizdish i nemash enorman rage kad ti neko iz tima failuje jer zamisli nije bitno tu si da se zezash ko shto se zezash uz Civ5.

Smrti Doti2.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Ja nigde nisam rekao da se teze razaznaje u lolu. Gore pise sta sam rekao za lol, a sta za hon. Vrati se pa citaj jebe mi se da pisem ili pejstujem ponovo.

Quake2 se i dalje igra. Manje ali se i dalje igra. Pritom q3 je dobra nadogradnja na q2 i orijentisana je multiplejeru vise nego dvojka. Nisam rekao da je zakon samo sam naveo kao paralelu jer vecina igraca u q3 ubije teksture zarad preglednosti, i tu sam povukao paralelu sa dotom i honom.

Opet cu ti reci zamisli starcraft u kome ja nakon 1000 partija imam zilote sa 300hpa. Gde je tu multiplejer? Nema multiplejera i balansiranosti i kompetitivnosti u lolu bas zbog tih tvojih "inovacija" koje su bile inovativne 80 i neke sa prvim rpgovima.

Pa to sam rekao za dotu u odnosu na hon posto generalno LoL ne smatram vrednim price, a koliko sam video dota>lol takodje sto se tice preglednosti i distinkcije heroja magija itd.

Come again?

Mislim ja da si ti Mohicane potpuno u pravu, uostalom kad si ti pogresio u svom zivotu? Sit si se naigrao sve tri igre, pa si kompetentan da sudis. Primer sa zilotom ti je fantastican. Uzeo si mahom 1v1 STRATEGIJU gde ne vodis jednog junaka/jedinicu i uporedio je sa battle-arenom. Isto tako verujem da po tvom misljenju fudbal nije kompetetivan sport, jer nije fer da Man UTD ima igrace od 10mil + evra, a Bolton nema? Pritom je razlika izmedju fudbala i LoL-a beskonacna, posto u LoL-u SVAKO moze da ima sve u razumnom vremenskom roku (polinomijalni problem), dok je u fudbalu to drugacije - jer meni je tesko da zamislim seika koji otkupljuje CZV i u nju ulaze onoliko koliko ima jedan Man UTD (nepolinomijalni problem).

Inovacija u vidu masterija i runa u LoL-u daje onu diverzifikaciju koju Dota nema. Da li zelis 5% na dmg sa Ashe ili ti je draze 15% cd reduction sa Ashe? Da li hoces ArP rune ili Crit chance rune? Ali bitno je da u osnovi niko nije u prednosti jer i ti i ja MOZEMO ali NE MORAMO da imamo isto. Takodje igra ima MM sto znaci da te sigurno kao lvl 1 igraca nece upariti sa lvl 30 igracem, pa tvoj heroj nece imati 100 hpa manje, -20% na crit itd itd, u odnosu na protivnika. Kao sto te nece upariti sa 5men premade ako si dosao solo.

Nema deny-ja, ne gubi se gold, NE MOZES da se kupis kad umres, MOZES da se vratis u partiju posle disc-a, svi heroji se potpuno razlikuju od drugih, nema slicnih magija po zgledu, nijedan heroj ne moze da se nabudzi da ubije 5cu i da mu niko ne moze nista (kahm mortred kahm)/(molim bez bullshit-a kako se to ne desava u pro partijama, ne zanima me) i ono sto je meni najbitnije: magije mozes da pojacas itemima. Jebes linu koja na 25tom pravi 280 dmg prvom i drugom kad sad kentaur ima 5000+hpa.

Jeftino, jako jeftino. Ako nekome nije jasno, prvo sam rekao da DO TAD NISAM POMINJAO PREGLEDNOST U ODNOSU NA LOL pa sam posle dodao da mi se cini da je i u odnosu na lol preglednost u doti bolja. Inace nisam zbog toga diskvalifikovao lol vec zbog onoga sto sam vec naveo, a TingoL ponovio.

Ne znam koji ti je cilj? Ja licno igram hon ali sam realan kad navodim prednosti i mane. To sto si ti nub kome odgovara da lupi autoattack iza mase mobova i da igra lol nije moj problem.

Nebitno je sa kim te matchuje u lolu, poenta je da ce neko NOLAJFOVANJEM, a ne SKILLOM imati prednost u odnosu na nekog drugog. Zamisli wow arenu bez level cap-a. Nema tu a od kompetitivnosti i takmicenja.

Inace ja licno mislim da lol nece biti na bitnim takmicenjima, a ako bude i dalje ne ide u prilog njemu kao dobroj kompetitivnoj igri vec samo dokazuje da para bushi gde burgija nece, sto smo vidjali i do sad na wcgovima itd.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...