Jump to content

Happy momenti


Recommended Posts

Gledam sad nesto na netu i setim se pre 10 godina, kad sam igrao Heroes of might and magic III, bila je zima, padao lep sneg, + raspust naravno, napolju kroz prozor lepo veje a ja unutra pored grejalice igram heroje <3

1402626_f520.jpg

Samo kad se setim koliko su to meni bile prajsles momenti u zivotu gejminga, ta savrshena idila i sreca koja me je tada da ne kazem obuzimala kad god sam igrao u takvim uslovima.

Na stolu se nalazila tada sholja vruceg cokoladnog mleka, i dva sendvicha koja posebno volim :))

Igrao sam kampanju ja mislim, i znam da je bila ona zimska mapa gde sam jurio da ubijem zmaja onog velikog, ogromna mapa bila..

Drugog lepog momenta kojeg se rado secam je kad sam sjebao nesto koleno 1998. godine, tacno kad je starcraft izasao, i kako sam bio srecan igrajuci SC bez obzira na gips na nozi, koliko me je samo obuzimala sreca sto igram tu SAVRSHENU igru u to vreme :))

starcraft01.jpg

Treceg cega se secam kad sam bio bas klinja je bilo igranje famoznog Descenta i Hexena, i naravno prva igra preko networka koju sam igrao, a to je Duke Nukem 3D bio :D

descent.jpg

Heretic_ss_2.jpg

Ima jos par koje sad ne mogu da se setim, ali bas sam primetio da recimo poslednjih par godina ne mogu sebi da stvorim tu idilu koju sam ranije imao, sad jesam srecan i sve to kad igram, ali jednostavno mnoge druge stvari me muche i nerviraju da skroz mogu da se opustim ko ranije, da mi ne bude muka kad pomislim na to sta me ceka sledeci dan i sl. Naravno, to je posledica sto sam odrastao, jelte.

Koji su vashi cenjeni momenti igranja, i kojih tacno igara i u kom ambijentu ? :)

Link to comment
Share on other sites

Dve igre koje uvek imam instalirane su HoMM3 i SC, heroje igram jednom u dve nedelje recimo, a sc tek povremeno, ali moraju biti uvek na kompu :)

A sto se tice te idile i igranja sada, skroz slicno ko Exile. Zima je bio taj period kada sam najvise igrao i sa najvise uzivanja a u pitanju su bile HoMM3 , Baldurs Gate 2 i Commandos (prvi deo)... Secam se kada sam izvalio na mapi Europe, posle ne znam koko nedelja u zamku mozes da kupis Gelu-a koji pretvara strelce u sharpshootere, strasno koje ushicenje.

Ali ubedljivo najveca sreca tog tipa je bila u BG2, kada sam ubio onog crvenog zmaja (Firekrag ili tako nesto) sto daje onaj mac +5 koji samo Keldron moze da nosi... Jebote, mislim da mi je to jedan od top 5 momenata srece uopsteno u zivotu, jer je to bila ona prava istinska klinacka sreca... A bio je taj fazon, napolju zima, mislim da je bas vejao sneg, a tako mi je sto postavljen da vidis sve kroz prozor... idila...

A sto se sada tice, ne da nema te srece u igri nego ne moze da se poredi, em sto nemam vremena, em sto i kada sednem da igram, razmisljam o svemu osim o igri, toliko sranja i problema da ne mogu jednostavno da se udubim u igru..

Link to comment
Share on other sites

...kada sam sa svabama osvojio Washington i Nju Jork 1942ge u HOI2 i 1943te u HOI3....i kada sam potopio 3 nosaca aviona i 4 bojna broda u jednoj pomorskoj bitci kod Azora izmedju Kriegsmarine i USA zdruzene atlantske flotile. Reder je najbolji pomorski komandant!!! posle mene naravno

posle bih pomenuo kada sam nasvirao grad u SimCity tako da nisam znao sta cu sa parama i nekoliko scena u Civu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Reder je najbolji pomorski komandant!!! posle mene naravno

pozdravio vas isoroku yamamoto!

ajd i da ja bacim par momenata, mrzi me da trazim skrinove sad:)...elem, definitivno nukovanje londona, washingtona i njujorka i sa nemcima i sa japancima u hoi2 i pisanje u ochi americkoj floti na pacifiku, te osvajanje sveta sa japanom:)...onda naravno prelazak svih heroes 3 kampanja, pocev od originala, preko armagedons blade pa do shadow of deatha...isto vazi i za sve sc i broodwar kampanje kada sam ih prvi put presao:)...tu je naravno i nezaobilazni diablo i radovanje svakom novom itemu i levelu...onda legendarni aliens vs predator i jebeno igranje sa marincem na directors cut:)...i za kraj ostavljam homeworld, igra koja mi je najbliza osecaju citanja nekog sf romana od asimova ili klarka:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hahah daaaa Sim City jebote, kako sam to moga da zaboravim :))

Secam se, sedim kod brata na njegovom kompu posto je on prvi uzeo pentium, na STO TRIDESET I TRI MEGAHERCA JEBOTE i igram sim city 2000 :D

Pa onda onako izaberem vec sagradjeni grad u buducnosti, ili nesto sto je burazer igrao, i onda tako dodajem one ogromne sive zgradetine koje imaju vrt na vrhu :))

ahah evo je levu u uglu :D

simcity2000.jpg

Kako sam samo bio odushevljen tim zgradama... ih :))

Tajger me potsetio na HOMM II, secam se da je cale tada citao o dvojci u svetu kompjutera, i da je otisao da mi je kupi, kao "svidjace ti se"

Brat mi instalirao, ja gledam kakva je ovo sranje igra, jebote, i kazem caletu kao "uzeo si mi losu igru, ne svidja mi se nikako"

Posle dva dana kad sam provalio kako se igra, nisam mogao da se skinem :)) Secam se da sam tadashnju kampanju imao, + odmah onaj nastavak The Price Of Loyalty

250px-Heroes_of_Might_and_Magic_2_The_Price_of_Loyalty_Box_Artwork.jpg

jbt jos uvek imam taj cd sacuvan!

Kontam da je vecina nas igrala Mig 29 / F-16 u periodu bombardovanja i posle, ja sam cak i originalni F-22 kupio u Italiji, i neki sajtekov dzojsik, posto sam se strasno lozio da igram to. Cak sam i za famozni =4c= igrao :))

Al' eto, imali smo modeme tada, pa je umelo bas da iznervira kad u sred mecha pukne veza, ili dvojnik smara da se prekine net...

Ima jos jedan prajsles momenat, tad sam bas mali bio, kad sam igrao Day of the Tentacle, znam da sam je po dva puta prelazio:

EXTERN_0009.png

Je l' se neko seca The Adventures Of Willy Beamish ? [8D]

06.jpg

Tacno ovaj momenat kad se iskradas iz skole na pocetku :))

Link to comment
Share on other sites

prvo cega se secam je neki mekintos koji se palio na spajalicu i disketu i imao je par igara. posle toga sam isao u soni klub da igram crash racing i pang :D

nemam pojam o vremenu ali se secam da kad sam dobio prvi pc na njemu je bio instaliran

claw57.gif

onda smo buraz i ja posle skole isli kod nekog bradatog lika koji je iznajmljivao cd-ove od kojih je svaki treci radio, ali bila je fora ako ne radi mozes da doneses da zamenis

jedna od igara za koju znam da sam je kod njega uzeo i da mi je ostala u secanju je

psx_heart_of_darkness1.jpg

a posle sam igrao sta sam stigao, uglavnom najbolji momenti su mi bili kad sam igrao sa burazom, pa smo zajedno prelazili igru

neke od igara za vreme kojih sam bio u blagostanju :D

maxpayne1.jpg

screen_nr_1_duzy.jpg

carnivores_790screen005.jpg

mdk.jpg

enormity-in-gaming-1.jpg

8_SimCity3000.jpg

syberia2_031704_024.jpg

mafia-1.jpg

sidmeierspirates.jpg

caesar3.jpg

i tako... sve u svemu zivot je sada mnogo losiji :D

Link to comment
Share on other sites

Diablo i AvP [8D]

Kako je bilo lepo igrati te igrice pre MMO perioda i to bash u tim zimskim danima. Pored HOMM3 i Legacy of Kain (takodje brutalan serijal) najvise vremena u tim zimskim danima sam provodio uz Diablo i AvP.

Covece kakve su to igrice bile. U par navrata sam znao da ne odem u skolu da i igrao iste, uf :)

Sto se tice ostalih Evergreen naslova na pamet mi trenutno pada Twisted Metal serijal kog sam na soni kecu cepao dan i noc, generalno dvojka je po meni najbolji predstavnik serijala.

soulreaver21111.jpg

twisted-metal-2-20071112022136897-000.jpg

Edited by dante`11

infidel

Link to comment
Share on other sites

Meni je najlepši trenutak ikada ovaj topik i svi ovi skrinovi...

Jebote, prehistoric, twisted metal ...

Btw, ja sam ovo pikao dosta sa burazerom...

Cisco Heat.

Cisco_heat.png

Da ne pominjemo već igre sa automata - Kadilake, Pang, razne varijacije fudbala, onaj street basket 3 na 3. Ah.

Koliko samo igara mi prolazi kroz glavu a ne mogu da se setim ni jednog imena.

-edit- DESCENT JEBOTE! :(((((((((

Najcarskija igra ikada, kao klinac sam dozivljavao orgazam svaki put kad pobegnem iz pecine dok ona eksplodira iza mene ... Cela ta situacija mi je bila epska van svih razmera.

Edited by Atomic
Link to comment
Share on other sites

jeeeeeboteeeeeeeeeeeeeeeeeee

heart of darkness, ne mogu da verujem cega si se ti setio, auuuuu. Koliko sam ja voleo tu igru, pa to nije bilo normalno. Hvala ti rejvene za ovo podsecanje! :)

drugu ne moram ni da komentarisem, jednostavno klasik. :)

lesko brat! a isto si se ti jedini setio onog crtaca sa psom kad sam okacio! :D

@tyrant stavi vecu sliku fandanga, ne vidi se nista ovo

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...