Jump to content

Poker


FATA

Recommended Posts

Kasuf je igrao u skladu sa pravilima, to je na ljudima koji organizuju turnire da takve stvari sprece. Daleko od toga da je on sef, ali covek je na pricu napravio stek, nece on da udje u glavu top regovima, uci ce idiotima kojih na tom turniru ima i previse.

Drugo u HU ne mozes da igras pasivno tvrdo jer je to recept za poraz osim ako ne ranujes kao isus i pogadjas kente vs dvopara i imas aa vs kk konstantno. Drugo, river je easy ship sa dva para kojih Nguyen ima koliko hoces. Rangevi nisu zakljucani koliko ti mislis da jesu jer u HU treba da igras barem 75-80% ruku (i to vs agrolika), vs nekog normalnijeg/nita otvaraces izmedju 90 i 100% ruku (sto je nguyen i ucinio). Turn nije nikad fold i ne mozes da razmisljas kako je trebao da baci turn ako nece da zove river, lupam, ima tu mnogo mnogo vise komboa koji ga bituju od dva koja si ti naveo, to bi bili komboi da igraju vpip/pfr 14/11, a ne fazon 75/70. Samo Ac3o komboa imas 4 koje ce on sigurno barelovati tu sa namerom da shovne river C sa blokerom ili ako padne kenta kao sto je pala, ima covek sve 46o (16komada) komboe koje ce isto odigrati, a kada bismo racunali i sve dvopare koje ima value ruku bi bilo zilion. Poenta je da ova ruka nije bitna matematicki nego jednostavno flow stola, psihologija, sve ono zbog cega je poker prelepa igra i mogao je Nguyen da cekira iza peticu na riveru i da moli boga da je dobar jer Vayo ima i neke cetvorke koje ce ga zvati turn, ima i promasene drawove, ali je covek osetio da nije dobar i to je i odlika sampiona, koji prvi put u poednjih X godina ne igra konvencionalno, jebe mu se za trendove, standardna odigravanja i slicno. Najlakse da igras na run i cekas da sa AK srusis AA i da prolazis flipove (daleko od toga da Nguyen nije izranovao, ispolivalo ga na polufinalu bolesno, plus mu Obst bacio najbolju ruku) i onda u trojku da imas set vs set za zilion chipova, jebem ti tu igru, covek je pet dana bio po featured stolovima i nismo videli JEDAN blef, ubio bih se da je on postao sampion.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mareska said:

ali je covek osetio da nije dobar i to je i odlika sampiona, koji prvi put u poednjih X godina ne igra konvencionalno, jebe mu se za trendove, standardna odigravanja i slicno. 
 

ovo. covek je posle svih ovih godina poker ekspanzije, eksplozije teorije, ucenja o 'ispravnim' odigravanjima dosao i naterao ljude da se zapravo zapitaju 'sta je zapravo ispravno?', da li igrati onako da top reg kaze da si odigrao perfektno, ili da na kraju imas najvise cipova?

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

nismo se razumeli... kada sam rekao da igram tvrdo... mislio sam da drzim pot control... sa dugmeta igram izmedju 80-100% ruku... dok branim blajnd sa 50-80% (bilo bi i vise ako se racunaju ljudi koji cesto limpuju dugme)... i to zavisi iskljucivo od protivnika... ja sam spinovao jedno vreme kao lud, samo da bih ucio 3 handed i HU... 

ja tebe apsolutno kapiram sta pricas... ali da protiv takvog "ludaka" uhvatim boju sa dve karte... ne zanima me, makar bila i 3 high... ja zovem... koji crni bloker... okrene mi nuts... SVAKA CAST MAJSTORE... cekam te satima i naletim na cooler... da li je moguce da ngyen divlja sa bilo koje dve karte,,, moguce je... ako je mogao da ima J5o... mogao je da ima i A3o... i 23o... i 27o... ja sam samo naveo neke najlogicnije karte sa kojima si berelovao i ukenjao te nevidljivi river... ako zovem turn... mogu da razmisljam o foldu na neke druge karte... kao sto je kec ili boja...

jbg... kapiram da je ljudima lepse da gledaju dwanove nego helmuthe... ali ja mislim da se moze igrati konvencionalno (sa adaptacijama ofc) mnogo profitabilnije... koliko mi se samo puta desilo da mega reta okrene keceve... ili da shavne 76s i obori mi overpar... ali kada se podvuce crta... oni su meni prebacili mnogo vise cipova... 

i sam kazes da se HU ne moze igrati tako sto cekas nuts... i da se na turnu ne baca nikada... dakle dolazimo do zakljucka da je vayo ocekivao check na riveru?!? da je ocekivao trips?!? da je ocekivao boju, pa da mu bude savest mirna zato sto je bacio 40% svoje dece bez showdown-a... 

pricamo o coveku koji je preziveo hiljade ljudi i igra HU za 3 miliona jebenih dolara... i zakljucak nam je da on na turnu nema nikakav plan... koji tag da mu stavim?!? rock preflop, station flop i turn, chicken river... pa koji kurac... 

on je upravo igrao onako kako me ti savetujes da ne igram... nema razloga da branis njegov call na turnu i bacanje na riveru sa onim boardom... mislim, vec je imao 3 handed set over set... da ga nije cekao ponovo?!?

 

@vlada: ja zelim da verujem da bi top reg zvao sa parom devetki... i imao najvise cipova na kraju... :tf: ili bi mu nguyen okrenuo set desetki... ali to je ipak result oriented... a ako sam nesto naucio u ovoj glupoj igri je da nikada ne budem result oriented bez obzira na stanje moje stitne zlezde... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

posto je forum briljantan sad sam tek video ovaj post

da si procitao sta sam napisao, znao bi da ja ne branim Gayoa sto folduje river, samo kazem da razumem zasto je foldovao, a vec u prvom postu sam napisao da bih ja snepovao taj river, pola sata kasnije bih se okitio titulom, IDEMO NOLE KARAJ INCESTE GG NO RE

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moras da 'operes' pare :) upload sa bilo koje kartice na skrill/neteller, odstikliras da je za gambling -> posaljes na drugi nalog -> vratis sa drugog naloga na svoj i mozes da depozitujes na bilo koji gambling sajt.

 

In other news: 
http://cardlifeofaserb.blogspot.rs/2017/05/new-beginnings.html?spref=fb

 

edit: 
Pokrenuo sam i twitch kanal na http://www.twitch.tv/Aca_90

Juce je bio test stream, danas 2 finalna stola uz bolestan run https://gyazo.com/2cb75cddb0d9d62d16985e0e43c912d2

 

edit #2: i treci ft :D sick run na streamu bas

Edited by Aca~
2il0hza.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...