Jump to content

Kako radi moje telo?


Recommended Posts

Elem, u pitanju je trenutno reklamirajuća dečja edicija sveščica iz kojih deca uče o funkcionisanju ljudskog tela, sa kompletnim spektrom tema koje su pokrivene (način funkcionisanja, procesi, organi, skelet, razlike između muškog i ženskog itd.). Glavni selling point cele stvari su plastični (kvalitetni) modeli i delovi mužkarca i žene koji se dobijaju iz broja u broj, i u koje se slažu svi obrađeni i opisani organi, delovi tela, skeleta, lobanja, čak i fetus u materici ženskog modela. Pošto, srećom, imam sinčića kojeg, pored klasičnih igračaka, prilično zanimaju i ovakve interaktivno-edukativne stvarčice, a s obzirom da mu nismo kupili nešto slično što već postoji (samo iz jednog komada, knjiga u kojoj se nalaze takođe preseci životinja ili predmeta (dinosaurus, automobil...), pa se sa svakim okretanjem strane zapravo slaže novi sloj cele strukture, sa pratećim opisima. Ta knjiga je inače oko 1400 din., something like that), rešismo da mu kupimo ovo, pogotovu što su modeli prilično veliki.

U čemu je onda stvar? Prvi broj prodaje se po promotivnoj ceni od 150 dinara i obuhvata prednje strane muškog i ženskog modela (bez ikakvih drugih delova, znači kao pola orahove ljuske u koju će sve ostalo da se slaže). Caka je u tome što kompletna edicija, sa svim sveskama i kompletnim modelima, ima ukupno 52 broja! Pošto se, na poleđini priložene reklame, nalaze i uslikane naslovne strane sledeća dva-tri broja, uzmemo mi lupu da vidimo po kojoj ceni će se to prodavati (jer nema šanse da ostane na promotivnoj). Much to our disgust, cena svakog sledećeg broja (do kraja, ako još i ne bude poskupljenja) iznosi 250 dinara! 51x250=12.750 dinara!!!! Mislim, alo, za te novce mogu da kupim devet knjiga iz one druge edicije, i da pri tome dobijem 9 potpuno različitih edukativnih paketa (mada mislim da cela edicija i nema toliko naslova). Koliko tek drugih, povoljnijih edukativnih, interaktivnih i/ili zabavnih knjiga može da se kupi za taj budžet (o klasičnim igračkama da i ne pričamo). Istina, delovi za modele će se dobijati u 32 od tih 52 broja, ali čak i da je tako (što i nije poenta celog projekta), kompletiranje samo modela će stajati: 31x250=7.750 dinara! Pri čemu nije definisano da li će odmah da ispucaju delove sa tih 31 broja, ili će biti razvučeni na kompletnu stvar. Pri čemu sveske izlaze na nedeljnom nivou, a da i ne komentarišem što će periodično naplaćivati i fascikle za ovog monstruma…

12.750 dinara… Za te pare sigurno može da se pazari profesionalna enciklopedija o ljudskom organizmu, sa neuporedivo više ilustracija, mapa i koječega (na kvalitet sadržaja, ilustracija, načinu prezentacije materije u ovom prvom broju, inače, nemam nikakve zamerke).

Eto, čisto mala stvar iz života i poziv onima koji znaju o čemu se radi da rastumače da li možda grešim, jer se već razmišljam da kupim odmah onu jednu od 1400, nego da se bakćem sa još jednom, u suštini, kiosk-enciklopedijom.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

uvezli smo sva moguća marketing govna sa deregulisanog zapada, umesto da iskoristimo priliku da ih sasečemo u korenu, počev od piramidalnih šema pa do ovih sitnih prevara. a najlakše je izraditi roditelje i stare...

Link to comment
Share on other sites

uvezli smo sva moguća marketing govna sa deregulisanog zapada, umesto da iskoristimo priliku da ih sasečemo u korenu, počev od piramidalnih šema pa do ovih sitnih prevara. a najlakše je izraditi roditelje i stare...

Ne bih se slozhio, samo IQ ima veze sa time dal tjes biti odradjen ili ne (mislim i psihologija i percepcija, koja jeste da opada sa godinama al dobro)

Mada se slazhem da mi ne prija uvoz toga sa zapada, jer mi se smanjuje unikatnost :(

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

ok onda daj da poubijamo pola planete jer im je iq toliki i jer nisu vislji od 180 i tako dalje :) samo oni superiorni da ostanu :)

Pa klali su nas u jasenvocu, normalno da ce da gi potepame

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

250 nedeljno :)

To ti je ona priča o žabi i kuvanju u vodi.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Moja keva je kupila mom bratancu taj prvi deo sto ti kazes. Stvarno nisam ulazio u razmatranje koliko ce to na kraju ispasti, video sam samo krupnim slovima sta pise kao promotivna cena. Stvarno jeste skupo, ali je neuporedivno bolje od bilo koje knjige s obzirom da je 3D model, da mozes da opipipas ruka, da lagano napredujes i ucis. Da smo svi imali tu igracku kada smo bili mali, gde bi nam kraj bio.

Mene vise zanimaju alternative u tom segmentu. Da li ima negde da se nabavi isto to, gde i koliko kosta?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

video sam u prodavnicama igrachaka anatomske modele za klince, par stotina dinara.

Realno uopšte nije skupo (ako je iole kvalitetno). Roditelji nedeljno spičkaju mnogo više para na decu, koje deca najčešće samo pojedu i proseru. Mislim 250 din, pa dve pljeskavice koštaju više.

da, realno. ne moraju deca da jedu bash svake nedelje.

Link to comment
Share on other sites

Moja keva je kupila mom bratancu taj prvi deo sto ti kazes. Stvarno nisam ulazio u razmatranje koliko ce to na kraju ispasti, video sam samo krupnim slovima sta pise kao promotivna cena. Stvarno jeste skupo, ali je neuporedivno bolje od bilo koje knjige s obzirom da je 3D model, da mozes da opipipas ruka, da lagano napredujes i ucis. Da smo svi imali tu igracku kada smo bili mali, gde bi nam kraj bio.

Mene vise zanimaju alternative u tom segmentu. Da li ima negde da se nabavi isto to, gde i koliko kosta?

Ima u seks shopovima

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mene vise zanimaju alternative u tom segmentu. Da li ima negde da se nabavi isto to, gde i koliko kosta?

Evo, o ovome sam pričao:

9781592231157.jpg

Na svakoj stranici knjige, nalazi se zalepljeno nekoliko organa (ili delova skeleta) i, kako se listovi okreću, delovi se slažu jedan preko ili pored drugoga dok se ne sastavi kompletan presek životinje. Kod nas sam video sa dinosaurom, ima još i sa ljudskim telom i sa automobilom (ta je stvarno odlična), verovatno ima još na ovu foru, i te su knjige kod nas nešto tipa između 1000-1400 din.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam video ovo o čemu priča Pip u Super Veru slučajno jednom prigodom. Ne sećam se cene, ali se sećam da je prilično kvalitetno to bilo.

Alternativa tome je takođe iz Super Vera, s tim što su samo igračke u pitanju koje se otvaraju i onda im se slažu organi unutra, ali takođe ne biK znao koja je cena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...