Get Adobe Flash player
Starbak

Pričajte

6,746 posts in this topic

Da ne bude vezano samo za fudbal, o njemu se ionako priča na 80% topika

JE BO TE

ljudi da li je ovo moguce

decko ide ispod 50 sekundi, GARANTOVANO

Nađa Higl svetska prvakinja!

Srpska plivačica Nađa Higl osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u disciplini 200m prsnim stilom postavivši novi evropski rekord od 2:21,62 minuta!

U izuzetno uzbudljivoj trci Higlova je do trijumfa došla u samom finišu. Američka plivačica Rebeka Soni vodila je prvih 150 metara, ali je srpska plivačica pojačala tempo u poslednjih pedeset metara i napravila najveću senzaciju na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu. Srebro je osvojila Kanađanka Anamej Pirs, dok je bronza pripala Austrijanki Mirni Jukić.

Amerikanka Rebeka Soni, koja je bila prvi favorit za zlatnu medalju, je u prvih 100 metara trke imala i svetski rekord "u rukama", dok je Higlova pratila vodeću plivačicu sa četvrte, a kasnije i treće pozicije.

U poslednjih pedeset metara trke, Higlova je polako prestizala plivačice ispred sebe i na kraju je u neverovatnom finišu trku završila za dva minuta, 21 sekund i 62 stotinke, čime je postavila novi državni i evropski rekord. Srpska plivačica je evropski rekord popravila za sekund i 12 stotinki.

"Ovo je veliko iznenađenje za mnoge i ja sama sam veoma iznenađena. Tokom trke mi je u glavi bilo samo da dam sve od sebe i zaista nisam očekivala prvo mesto", rekla je Higlova posle trke.

Čavić u finalu uz svetski rekord!

Srpski plivač Milorad Čavić plasirao se u finale trke na 100m delfin na SP u Rimu, postavivši novi svetski rekord vremenom 50,01 sekundi!

Najbolji srpski plivač time je nadmašio za 21 stotinku dosadašnji svetski rekord koji je držao Amerikanac Majkl Felps. On je, 9. jula, u Indijanapolisu plivao 50,22 sekundi. U istoj polufinalnoj trci Ivan Lenđer je postigao rezultat od 51,32 sekunde, ali to nije bilo dovoljno da izbori plasman u subotnje finale, pošto je zauzeo ukupno 11. mesto u polufinalu.

Majkl Felps se takođe plasirao u finale na 100 metara leptir pošto je trijumfovao u prvoj polufinalnoj trci sa vremenom 50,48, ispred Španca Rafaela Munjoza.

Finale u disciplini 100 leptir, u kome se očekuje veliki obračun Čavića i Feplsa, na programu je u subotu uveče.

al sto nije mogla da veruje haha

carski carski carski

au, jos vaterpolo sutra, pa ispred skupstine rejv

Da da!!! Skupshtina!!! Nismo davno :)

Chavitj u vodi kao Bolt na stazi ;)

Edited by Doca[RUR]

ijao, ijao, imamo sigurno jedno zlatno, srebro koje moze da preraste u zlato i Cavica i njegovo odelo. :)

skupstina im ne gine!

ili nadja je slatka ko secer ili sam se uvek palio na crvenkose i pegave, ne znam. moguce trauma iz ranog detinjstva i citanje pipi duga carapa. :)))

fb od nf :*

Edited by noodle

slucajno saltam programe, i naidjem na HRT, kad ono cavic obori svetski rekord, a onaj voditelj kaze, i cavic, inace americki plivac je postavio novi svetski rekord

da ne poverujes

U koliko sati je sutra finale za plivanje ?

slucajno saltam programe, i naidjem na HRT, kad ono cavic obori svetski rekord, a onaj voditelj kaze, i cavic, inace americki plivac je postavio novi svetski rekord

da ne poverujes

kao slucajno

namerno provociras, picko ustaska :)))))))))

spremaj pragnje! :)

kao slucajno

namerno provociras, picko ustaska :)))))))))

spremaj pragnje! :)

ja cekam, ko vam je kriv kad ne znate da se organizujete

[8D]

ko sto rekoh srbija do tokija bre...nego u koliko je sati vaterpolo...hteo sam da odem na adu, al cu izgleda da ostanem da gledam vaterpolo i plivanje, tolko sam se nalozio:)

btw, ladno si nasao nadjin fb nudlo, sad ce rurovci da navale sa rikvestovima:)

daki je verovatno sliko pa ga nema

:DD

Edited by Koma

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

AAAAAAAAAAAAA

GLE STO PUCAJU

JAO AL MI JE TO NEDOSTAJALO

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

jebote koji mec, pregoreli su mi zivci:)...svaka cast stvarno, jel u pon uvece docek vaterpolista i plivaca, bice ludnica:)