Jump to content

Problem sa konekcijom WOW pls HELP


UrosBBR

Recommended Posts

Cao ljudi imam jedan problem. Naime pre 3 meseca sam poceo da igram WOW na konekciji od 1MB Telekom Srbija ADSL. U poslednje vreme je pocelo da i se desava sledece: Udjem i posle 1 min svi pocnu da trce u mestu, a ja mogu da se krecem bez problema, samo sto svi stoje......i posle 1 ili 2 min mi napise disconected from server i izbaci me.

Pokusao sam da igram i u 7 ujutru kada nije guzva na serveru i u 2:30 uvece medjutim isto se desava. Drugar ima istu konekciju i njemu radi bez problema.

Zvao sam podrsku forwardovao sam portove, smanjivao MTU sta sve nisam uradio sa ruterom i ne moze, isto mi se desava. Da li neko moze da pomogne!?!? Hvala unapred!

P.S.

Odradio sam ping odnosno tracert koji stoji na blizardovom siteu i kasnjenje do njihovog servera mi je 204 ms.

To su sve informacije od mene. Ima li mi neke pomoci?!

Link to comment
Share on other sites

Ne igram odavno wow ali sam imao isti problem na staroj makini. Ljudi su mi bili uglavnom ili goli ili prikazani kao "unknown entity".

Odes na properties od svoje mrezne pa configure pa advanced ili Start> Control Panel > Network Connections > desni klik na tvoju mreznu karticu > advanced >

Opcija checksum offload - iskljucis je (disable).

Meni je to resilo problem na starom kompu.

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda ti je LAN port disejblovan ? Start > Control Panel > Network Connections i vidi da li imas tamo "Local Area Connection" i da li je enable-ovan. Ako to ne pomaze onda proveri u Device Manageru pod Network Adapters da li ti komp prepoznaje mreznu, a mozda ti je i iz biosa disejblovan LAN ulaz.

Link to comment
Share on other sites

Evo pametan ja koji Mreznu administraciju radi 10 godina. Odgovor na Vase pitanje je:

Straight Cable

Narandzasto Bela, Narandzesta, Zeleno Bela, Plava, Plavo Bela, Zelena, Braon Bela, Braon.

Na ovaj nacin sam ja umrezio preko 100 racunara u Holding kompaniji gde radim.

Bicu ti jos realniji, mozes i crossover, radi i na tome provereno, samo ako ti je DSL modem pametan, ko moji cisco ruteri :P

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ovo je obican HUawei smrdljuvi...Povezem sa kablom koji koristim za potrebe od switcha do kompa. Neregistruje mi konekciju tj neregistruje da je modem prikljucen na komp....samim tim nemam ni net!

Da li moram da odradim nova podesavanja ili kako?!

Sto se USB kabla tice samo ga ubodem i radi normalno....

Link to comment
Share on other sites

HUawei

Ovo je fin uredjaj samo treba znati rukovati njime :) Ja preko njega delim na skoro 30 racunara 16mbit link i radi savrseno.

Neregistruje mdem da je prikljucen za komp ? Kolko ja znam Network connection treba da ti prijavi da li je ostvario link od 100 mbit samo vidi mozda cak nisi ni u biosu upalio mreznu karticu.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Da postoje i odradio sam ih!

Zamenio sam kabl....igrao sam 1h nije me izbacilo CAK sam dao sebi za pravo da odem i u glavni grad SW nije mi ukocilo! Definitivno je bio problem do USB kabla!

Ukoliko mi se desi problem na mreznom kablu obavesticu VAS! Do tada PROBLEM RESEN!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...