Jump to content

Koji bi ste nastavak najvise zeleli


G!!!

Recommended Posts

baldurovu kapiju

arcanum

planescape

nwn

pravi fallout?

ultima

FF

KOTOR

tes?

...

..

.

wat? WAT?

ili recimo, sta bi po vama idealan rpg bio, sa odredjenim elementima vec izaslih igara a? a?

ajmo malo neke diskusije, dosta balavljenja na onu decu sa chata i zene iz fotoshopa

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih vol'o nešto kao rimejk Gothica 2 al sa grafikom kao u Witcheru i borbom koja nije tako retardirana ko u Gothicu 2. Al da ostane duh Gothica 2.

Ili recimo Fallout 1 u endžinu Tacticsa i da ima real-time borba.

ajdebezibreukurac :)

Vol'o bih BG i FO shto bejahu zapocheti, da zavrsheni i budu.

Shto se kombinacija tiche, character development koncept iz Arcanuma (minus uzasni disbalansi), TB borba iz Fallout-a, totalna otvorenost a la Gothic 1/2 u prvom chapter-u (ali razvucheno na celu igru, shto je vishe moguce) i sve to smeshteno u neki jak i razvijen IP (star wars, star trek, d&d, shta jebeno god... mozda chak i neki cyberpunk, san mi je da izadje neki mnooogo jak naslov u takvom okruzenju).

Planescape ne bih trpao u bilo kakvu kombinaciju, jer je on jednostavno savrshen takav kakav je, shta god da dodash samo bi kvarilo tu jedinstvenu aromu, oh yeah!

A TO FF TAMO U LISTI BI TI BILO BOLJE DA JE FINAL FIGHT A NE FINAL FANTASY! :D

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Bilo sta (Fallout 3, BG 3 ili rimejci) u engineu Commandosa 2, to je kao stvoreno za FRP-RPGove, turn based/real time alike.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

kao sto vec verovatno znate, ja sam za otvoreni fazon, a to necu nikad docekati, al dobro, mogu malo da kenjam:)

znaci, nista prica, tj nek ima pricu, ali da ja ne moram da je pratim nego da ocu da radim sta god se meni radi, a ne da udaram u nevidljive barijere zato sto treba da idem desno, a ne levo. to prvo, a sve ostalo mi je na drugom mestu.

sto se tice fajta, potezni iskljucivo. ne mogu da verujem da neko zapravo oce real time fajt u rpg igri. nije da sam zealot nego je besmisleno, gube se fundamentalne karakteristike samog koncepta.

kamera eto, neka bude da moze da se bira. ja licno bih preferirao nesto pregledno i udaljeno, zbog eto te 'imerzivnosti' koju vudu stalno pominje. ne mogu da se imerzujem ako igram iz prvog lica, pod jedan, previse puta je prvo lice u igri jadnije od mog prvog lica tako da ce me samo smarati i izazivati kontraefekat od zeljenog. primera radi, kad vidim one bezizrazne face u dijalozima kako gledaju iz ekrana i ne trepcu, nema te atmosfere koja ce me imerzirati, sve mi je hladno i bezlicno. stoga, udaljena kamera, i to dosta, da mogu da vidim de cu i sta cu.

ja bi grafiku miksovo da bude i 2d i 3d, tipa 2d pozadina, 3d likovi ili tako nesto. ali onda ne bi mogli da se jebatamo s kamerom. al dobro, meni bi to bilo okej.

sto se sistema tice, dnd nije los jer je prilicno tehnicki orijentisan tako da je zgodan za video igre, ali je, jebiga, imbecilan sa nekih drugih aspekata. ja bih najvise voleo kad bi se koristio neki sistem tipa window, ali nisu kompovi jos dobri za njega, njima treba nesto glomazno i egzaktno.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ARCANUM ARCANUM ARCANUM!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Hm, ja bih neki FRP u nekom nalik comandos endzinu i da bude potezna kao sto je FO2. Bas nisam davno igrao nesto dobro. Vicher je dobar ali mi nedostaje potezni deo. Inace, kod mene je potezno znacajno samo zato sto sam los u rt-u ali totalno kapiram ljude koji vole rt. Inace moze i nesto nalik Kotoru, to je bilo dobro. Ipak sam ja SW fan.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se da treba praviti samo potezne rpg igrice. Jeste da mi je to omiljeni sistem borbe, ali volim ponekad odigrati i rpg sa real time borbom. Izgleda sam ja jedan od retkih kome je borba u Gothic 1 i 2 odlicna. Ja u toj igri koristim samo tastaturu (mish i ne dotichem) i nikad nisam imao ni najmanji problem sa borbom.

Bilo bi dosadno da prave samo jedan sistem borbe (a to se trenutno desava, jer prave samo real time, a poteznom se izgubio svaki trag). Inace, za mene je najgori sistem real time sa pauzom. Tu tek ne znas na cemu si, niti mozes biti siguran da li ce taktika da funkcionise (jer nikad nisi siguran kojim redosledom ce se odvijati akcije koje si zadao likovima koje vodish, da li ces imati inicijativu i slicno). A i inache mi je Infinity engine prilicno bezveze, iako volim igre koje su u njemu radjene, ali ta kvazi-izometrijska perspektiva sa real time pauzom mi je najveca mana tih igrica.

E sad, sta bih voleo da izadje...voleo bih ove dve igre da se pojave (redosled nije vazan):

1) Velika expanzija za Gothic 2, u identicnom endzinu, samo nova pricha i neke sitne dorade.

2) Igra smestena u buducnost koja ima dva moda igranja:

-Elite mod kada si u svemiru, letis izmedju razlicitih planeta i galaksija, unapredjujes brod, svemirske real-time borbe, trgovina, misije...

-Spustanjem na neku planetu ili svemirsku stanicu igra prelazi u izometrijski Fallout mod. Znaci isti gameplay kao u FO, samo sto je neki cyberpunk fazon. Mada ovde i lezi sva lepota ove ideje, jer na nekim planetama mozete imati postapokalipticni setting, na nekim moderan futuristicki fazon, a na nekim nesto sasvim deseto...granice ne postoje.

Takodje, igra mora biti hard core. Pored standardnog i obimnog main questa, mora da ima i gomilu side questova koji nisu za svakoga, i koji po duzini, tezini mogu da se mere sa glavnim kvestom. U njih obavezno mora biti ukljuceno resavanje puzzleova, i hintovi za te kvestove moraju biti veoma obskurni. Takodje i nagrada za obavljene kvestove tog tipa mora biti adekvatna, tako da zaista osecas da si nesto postigao [:D]

Tako da bi ova igra imala sve, pa ako nekog smara ogroman svemir, moze da se zabode na neku planetu i da tu resava kvestove danima.

Znam, znam...ovo je komercijalno neizvodivo, ali pitali ste sta bih voleo a ne sta je realno moguce [:D]

p.s. koliku bi samo kolicinu dijaloga bilo potrebno napisati za svet ove velicine, i sva moguca grananja priche u zavisosti od izabranih opcija u dijalogu [:D]

p.p.s. Ali sad nesto razmisljam...ovaj sistem je potpuno fleksibilan, i mozda bi se i mogao izvesti u vidu nekog "open source" projekta, gde bi jedan tim napravio endzin i recimo par planeta u jednoj galaksiji, a onda bi comunity radio na ostatku svemira. Sve bi naravno moralo biti nekako koordinirano, ali ako se mogu praviti drugi programi na ovaj nacin, mozda bi mogla i igrica. Eto neka Linux bude analogija...imamo paralelu izmedju OS-a i recimo endzina igrice sa prvih par planeta, a svaki dodatni program za OS je pisan od strane zajednice..tako bi i u igri svaka nova galaksija bila radjena od strane zajednice, tj. grupe pojedinaca koji rade samo svoju galaksiju pomocu game editora koji je svima dostupan.

Dosta sam laprdao, odo na spavanje [:D]

Edited by Gorath
Link to comment
Share on other sites

Sve sto je narod rekao. Cak bi dodao da i voleo da vidim i nastavao ovog Drakensaq-a, sasvim opustajuci RPG. Jedan steampunk RPG bi superiska sad legao, pa ako bas moram da biram samo jedan, definitivno Arcanum. Zamislite tu igru u Witcher enginu koji bese Aurora od NWN zar ne?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...