Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

WATCHMEN

watchmen_poster16.jpg

Odličan, ali odličan film koji ne samo da je dostojan stripskog uzora, nego su mi negde neka objašnjenja vezana za priču bila jasnija ovde nego u stripu. Većina scena su bukvalno oživljeni kaiševi iz stripa, a neki od likova su ubodeni ko prstom u pekmez (Dr. Menheten i naraočito Roršah, nisu mogli da nađu lika koji je više kripi i koji u isto vreme toliko liči na uzor). Čak i preizraženi slow motion na nekim mestima doprinosi atmosferi (pre svega kod objašnjenja porekla likova, koji su često urađeni kao mini-filmovi). Jedine zamerke odnose se na neprisustvo Black Freighter priče (iako postoji odvojena animirana verzija, esencijalno je za dodatno razumevanje priče da se ona odmotava zajedno sa glavnom naracijom filma), i na pomalo pojednostavljeno objašnjenje motiva i onoga što se dešava pred i na kraju filma. Slightly drugačiji kraj odlično funkcioniše (onaj iz stripa bi delovao možda previše naivno i konfuzno novoj publici), i usuđujem se reći da čak štima i više u odnosu na orginal i da bolje zaokružuje priču.

E sad, i ja bih voleo da su umesto jednog filma napravili 12 epizoda od po dva sata svaka gde bi detaljno preneli sve iz stipa, ali u limitima koje uslovljava film kao medij, uradili su sjajan posao.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne verujem, mada predpostavljam da mnogo može da se ukapira i bez toga, ali ovako uočiš mnogo više sitnica i detalja. I nisam rekao da će biti bilo kome odličan, meni jeste. Ne bik da se kačim sa Wulfgarom, you know.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Znam da sam ovo vec rekao i ne bih ni ja da prozivam lurkere i ostale fanove, ali nije poenta u filmu. Dakle, ovo je jedan od najboljih, ako ne i najbolja konverzija stripa u film. Jedino sto je strip sranje. Ups.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

haha nudlo

inace t4 mi se bas svideo, pravo osvezenje posle t3... neko reche da je ono "comewithmeifuwOnnalive" bespotrebno i slazem se skroz, mislim koja scena za upotrebu recenice koje posle astalavistabejbi, juzdfors jedna od najpoznatijih fraza ikad...

bitno da su ispostovali schwarzija :D

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

inace t4 mi se bas svideo, pravo osvezenje posle t3... neko reche da je ono "comewithmeifuwOnnalive" bespotrebno i slazem se skroz, mislim koja scena za upotrebu recenice koje posle astalavistabejbi, juzdfors jedna od najpoznatijih fraza ikad...

pa chekaj jel si ti ishao da gledash t4 ili barni i njegovi drugari (lupam). ti onelineri su odlichno ubacheni kao nit mrezhe koja povezuje sva 4 dela u celinu.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Imaš li možda titl za film, skinuo sam ga ali nikako da nađem ni engleski prevod ?

ajd nacicu titl pa cu ti prevesti , al da mi das 500 dindzi :D

sinoc sam u Kinoteci gledala japanski film " Kanarinci " , skroz je dobar , psiho-drama a glumci koji u proseku imaju po 15-tak godina su izvrsni :)

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

pa chekaj jel si ti ishao da gledash t4 ili barni i njegovi drugari (lupam). ti onelineri su odlichno ubacheni kao nit mrezhe koja povezuje sva 4 dela u celinu.

slazem se, skroz su lepo povezali celu pricu, ali trenutak mi je za upotrebu nekako budjav..

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

ma dajte ljudi , pa oni su spucali u nekoliko scena koje su pratile jedna drugu sva podsecanja na ostale delove filma.. meni je barem to delovalo malo piglu... kao da se pre toga uopste nisu ni setili da snimaju T4 i onda odjednom ih je pukao fleshback i onda su poceli od "you could be mine" , preko "i'll be back" i virtuelni Schwarzenegger kao poslednje podsecanje...

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Odgledah ovo:

horsemen.jpg

Trilercic, 3/10, mada ni to 3 ne znam za sta bih dao. Suvise predvidiv. Suvise banalan. Poruka filma tj. "poruka" je ubi boze. Odledati samo tokom mazohistickog raspolozenja.

Pa, eto, trojka za par krvavih after scena i loš pokušaj kopiranja Sedmice. S obzirom na poruku filma, ovo bi trebala da bude hard core drama ili bar nekakva tugaljiva komedija. Waste of time, svakako.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Drag me to hell - IJU kakvo sranje od filma.Ne secam se da sam nekad toliko ocekivao od nekog horora (sav taj hajp i nabudzena ocena na imdbu) a da sam se toliko razocarao.Prica je smesna,bljuvotine su isforsirane,preceste i bez poente...efekti su tu i tamo ok.Kapiram da je donekle ovo i komedija posto je Sam Reimi radio ali i tu fejluje zato sto ima mozda 2-3 haha momenta u celom filmu.Kraj je apsolutno ocekivan...kome je ono ''twist'' stvarno treba da se zapita kakve filmove gleda.Ogorcen sam :)

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Danny the dog ili Unleashed, ne znam koji je off naziv al ajd, skroz dobar film, vredi gledati u svakom slucaju

poster2.jpg

I War, takodje Jet li, skroz ok film kao i vecina njegovih... moram da napravim maraton neki :D

war_poster2_jet_li.jpg

P.S. ko nije gledao Huo yuan Jia tjelava mu keva, najjachi njegov film... ubedljivo

fearless.jpg

Link to comment
Share on other sites

wire.jpg

The Wire

Najbolja pandurska serija ikada. Ustvari, najbolja serija shto sam gledao u zhivotu (iskljuchujuci Firefly)

Iako na prvi pogled izgleda kao pricha o specijalnoj jedinici za suzbijanje organizovanog kriminala, protezhe se kroz sve pore baltimorskog drushtva - od klinaca na ulici koji valjaju krek, preko advokata, radnika na dokovima, novinara sve do vladajuce elite. Pricha u kojoj nije lako razlikovati crno od belog. Ja jednostavno ne mogu naci dovoljno dobre rechi da opishem ovu seriju.

edit: kapiram da u ovom dobu serija poput Shielda vredi dodati da vam ova serija ne vredja inteligenciju.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Danny the dog ili Unleashed, ne znam koji je off naziv al ajd, skroz dobar film, vredi gledati u svakom slucaju

poster2.jpg

I War, takodje Jet li, skroz ok film kao i vecina njegovih... moram da napravim maraton neki :D

war_poster2_jet_li.jpg

P.S. ko nije gledao Huo yuan Jia tjelava mu keva, najjachi njegov film... ubedljivo

fearless.jpg

da da sva tri su dobra!

oO

 

Link to comment
Share on other sites

last_house_on_the_left_movie_poster_small.jpg

The Last House on the Left

Nije los rimejk uopste. Upozorenje> ne gledati ga odmah nakon Eden Lake-a :)

Dobar je, više mu dođe kao blaža i manje sirova varijanta Eden Lakea, koji je ipak nedostižan. Sviđa mi se kad se porodica udruži i pruži otpor, umesto da stalno budu cmizdrave žrtve u ovakvim filmovima.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...